Skip to main content

PUBLIKACE: dvojčata, vývoj dětí, kojení, rodičovství, album


Publikace máme na skladě a zakoupíte je v Centru pomoci rodinám s vícerčaty na adrese Matoušova 18, Praha 5 - Smíchov (tel. 251 680 151, e-mail: centrum@dvojcata.org) nebo zašleme doporučeně, příp. na dobírku.

KNIHY:

Carol Cooperová & Katy Hymasová: "Dvojčata" (2013)
praktický a povzbudivý průvodce těhotenstvím, porodem dvojčat a jejich prvním rokem života.
"Maminko, čekáte dvojčátka!" Možná překvapení, šok, radost, obavy, ... ale především vstupenka do klubu maminek čekajících víc drobečků najednou. Knížka se určitě stane v průběhu těhotenství a prvního roku života miminek konejšivým objetím a spolehlivým rádcem. Informace, rady a tipy vám poskytnou znalosti, odpovědi, vodítka a nápady, které vám a celé nové rodině do začátku dodají nezbytnou sebedůvěru.
Cena: 150 Kč
-----------------------
 
Marc Weissbluth: "Jak naučit dvojčata spát" (2010)
praktická příručka pro nevyspané rodiče 
Kdo zná ten pocit, že již nespal několik nocí, a hned tak se ještě nevyspí, neboť jeho dvojčátka anebo trojčátka na střídačku pláčou, a vzájemně se budí, po této knize sáhne jako po vysvobození. M. Weissbluth je lékař, který se věnuje spánku a 'výcviku spánku', tzn. naučí vás, jak to udělat, aby vaše děti dostatečně a pravidelně spaly, společně usínaly a umožnily vám, abyste se vyspali i vy. V knížce se dozvíte, kdy je nejlépe s metodou učení spánku začít a jak na to v pěti jednoduchých krocích. Autor objasňuje potřebu spánku, která je u každé věkové skupiny jiná, vysvětluje uklidňující rituály, zdůrazňuje význam komunikace mezi partnery. Poukazuje na zajímavé souvislosti mezi "spánkovým chováním" dětí počatých umělým oplodněním i na rozdíly mezi jedno- a dvojvaječnými dvojčátky. 
Cena: 100 Kč 
-----------------------
 
William a Martha Searsovi: "Kontaktní rodičovství" (2011)
- rozumná cesta k pochopení a výchově dětí 
Kontaktní rodičovství lze stručně shrnout jako způsob péče o děti spočívající v tom, že se naplňují jejich fyzické i emocionální potřeby pomocí pevného, mimo jiné fyzického kontaktu s matkou. Tato výchovná metoda navrací děti do náručí (a postelí) rodičů, pomáhá maminkám najít cestu k vlastnímu mateřství a zvládnout s otevřenou myslí dnešní přetechnizovaný svět monitorů dechu, chůviček a počítání hodin mezi kojením. Rodiče v této knize naleznou podporu pro svůj intuitivní přístup k výchově, který bývá často kritizován generací našich maminek a babiček.
Manželé Searsovi, pediatr a zdravotní setra, kteří sami vychovali devět dětí, napsali řadu knih, ve kterých rodiče naleznou spoustu rad a informací o zdraví a výchově dětí. 
Cena: 200 Kč 
-----------------------
 
Ina May Gaskinová: "Průvodce kojením" (2011)
- příprava na kojení a mnoho důležitých informací a rad pro (budoucí) maminky
Průvodce kojením od porodní asistentky Iny May Gaskinové je inspirativní knihou pro (budoucí) rodiče, ale též pro lékaře, porodní asistentky, zdravotní sestry, duly a laktační poradkyně. Autorka vychází ze své více než třicetileté profesní praxe i z osobních zkušeností, ale opírá se také o poslední vědecké výsledky. Podrobné praktické informace, rady a teorii doplňuje příběhy matek a jejich dětí. Průvodce kojením poslouží nejen jako příprava na kojení, ale také jako příprava na porod. Čtenářky a čtenáři se dozvědí, jak kojení probíhá a působí a jak se ženy jeho prostřednictvím mohou hluboce napojit na své děti i na své vlastní tělo.
Cena: 250 Kč 
-----------------------
 
Jana Skalová: "S láskou ke zdravému pohybu našich dětí" (2012)
- jak podpořit zdravý pohybový vývoj našich dětí, aby se nestaly "zbytečným pacientem rehabilitace" 
V této útlé knížce najdete mnoho dobrých rad a informací o tom, jak by měl vypadat pohybový vývoj našich nejmenších, čím vším jim my dospělí můžeme nevědomě a často dokonce v dobrém úmyslu uškodit a jak tomu lze předejít. Autorka je zkušená dětská fyzioterapeutka Jana Skalová a ve své knížce shrnula zkušenosti svoje, ale i zkušenosti rodičů a jejich dětí. Za více než čtvrtstoletí práce s dětmi ví, že kdyby byli dospělí lépe informováni, velké množství malých pacientů by na rehabilitaci vůbec nemuselo být.  
Cena: 130 Kč 
-----------------------
 
Nancy L. Segal: "Nedělitelná dvěma" (2009)
- o tajuplných vazbách mezi jednovaječnými dvojčaty
Nancy L. Segalová je ředitelkou Centra pro studie dvojčat na Kalifornské státní univerzitě ve Fullertonu. V knize se autorka do hloubky zabývá několika páry a jejich rodinami, tajemstvím jejich neuvěřitelné podobnosti a různosti. 
Tajemství identických dvojčat přitahovalo zájem veřejnosti už od dávných dob a vypráví se spousta tajuplných příběhů o ještě tajuplnější vazbě jednoho dvojčete s druhým, o jejich telepatickém propojení. Kniha ani nepopírá, že existují dosud neobjasněné skutečnosti, záhadné shody okolností, jež se nedají zaškatulkovat ani do předem stanovené přihrádky genetické spřízněnosti, ani do přihrádky vlivu prostředí (nitroděložního, rodinného apod.). Autorka rozebírá psychologii dvojčat, proniká do hloubky tajemství jejich neuvěřitelné podobnosti a stejně neuvěřitelné různosti.
Cena: 255 Kč 
 
--------------------------------------------------------------------------------
 
  • ZPRAVODAJ Klubu dvojčat a vícerčat (od č. 29 z 12/2010 vychází Zpravodaj v elektronické podobě - viz webové stránky)

  • Nabízíme vám odborné brožury (15 Kč/ks) které se věnují specifickým potřebám rodin s dětmi z vícečetných porodů.  

BROŽURY:


* Společná postýlka ano či ne
* Jak na nespavá dvojčata
* Dvojčata a jejich sourozenci
* Role otce/partnera
* Trojčata
* Jsme prarodiči dvojčat a vícečat
* Úmrtí dětí – Máme ještě vícerčata
* Redukce u mnohočetného těhotenství
 
  •  Deklarace práv dvojčat a vícerčat je k dispozici v Centru pomoci a ke stažení na úvodní straně webových stránek vpravo nahoře.