Skip to main content

Víceletá gymnázia

Obrázek uživatele fretuska
Posted in

Ahoj,

jsme teprve ve 4. třídě, takže by nás to čekalo za rok.. Máte někdo děti (nebo jedno) na 8.letém gymnáziu? A jak to nese druhé dvojče, že se nedostalo?

Včera jsme se cvičně podívali na ukázkové testy od CERMATu a přijde mi to docela brutus. :)

Kolem sebe mám spoustu opačných názorů - typu: je to náročné, děti na to nejsou v 11 letech vyzrálé atd...

Dostat se tam je samozřejmě velmi obtížné, v okolí máme gymnázia, kde se hlásí cca 600 dětí a berou 50...

Díky za postřehy.

Moc gratuluji, to je obrovský

Obrázek uživatele veruna

Moc gratuluji, to je obrovský úspěch!!

tak se dostali oba dva

Obrázek uživatele fretuska

neuvěřitelné. :)

...

Obrázek uživatele Janact

Zaplať pánbůh,že se dá už jit ven..
U nás banda kluků a mezi nimi naše Týnka, protože ani u nás holky ven nechodí ....

Je fajn, že už se dají 2-3 hoďky venku pobýt!

Velký souhlas

Obrázek uživatele Janact

U nás taky funguje celkem dobre, plní vše, na hodinách jsou... Ale jedou strašně rychle, jelikož nemají všechny hodiny ... A jak je některé hodiny nebaví, přijde mi, že jen sedí -duchem jinde ... Takže pak doucujeme doma fyziku :-O
Věřím, že je to pro ně složité a asi x hodin sedět a poslouchat nezabavne...
Já si koupila online kurz a nebavi mě taky

Jediné co si přeji, aby tohle

Obrázek uživatele KaterinaAd

Jediné co si přeji, aby tohle všechno už skončilo a děti se vrátily do škol. Myslím, že návrat k běžné denní rutině bude extrémně těžký.
U nás distanční výuka vcelku funguje, děti se účastní, úkoly zpracovávají, ale samozřejmě nic navíc. K hodinám při výuce ještě x hodin na PC "jen tak" - tzn. hry, you tube atd. Mají limity, takže nemají neomezený přístup, ale stejně je to katastrofa. Ven chodí každý den, problém je v tom, že místní děti (kamarádi z fotbalu), na to prostě pečou a dřepí doma, ven se jim nechce. Takže je těžké je motivovat. Obzvlášť dceru, která tady prostě kamarádky nemá...

Zdravím :-)

Obrázek uživatele Janact

Taky bych ráda, věděla jak děti zvládají a vyplňují volný čas při distančce ..
A nejen gymplápčci :-)

Fretuško, přemýšlíte nad gymnáziem?

Jsem tu zase po delší době.

Obrázek uživatele fretuska

Jsem tu zase po delší době. Jak to zvládají děti v primě nebo obecně na víceletých gymnáziích?:)

Od října chodili každou

Od října chodili každou sobotu na Zatlanku, holka pak ještě v úterý a čtvrtek na přípravku od gymplu, na který nakonec bude chodit. Syn chodil jednou týdně na přípravku, kterou pro nadané děti zajistili na ZŠ. Ovšem jakmile se objevil koronáč a začala domácí výuka a mně home office, tak šlo všechno do kytek. Příprava byla jen online a pod šíleným nátlakem. Takže za mě je ten výsledek mega úspěch.

Míšo, to je fakt úspěch,

Obrázek uživatele fretuska

Míšo, to je fakt úspěch, gratulujeme!!!! A kolik času jste trávili systematickou přípravou?

Tak hlásím, že se nakonec

Tak hlásím, že se nakonec dostaly obě děti na oba gymply. Což v Praze považuji za mega úspěch. Takže budou chodit na stejný gympl, ale každý do jiné třídy. To, že se budou muset učení věnovat víc, než kdyby zůstaly na ZŠ vědí, ale oni by se tam nudily. Já jsem spíš pro zdolávání výzev, než žít si lážo plážo. A děti jsou naštěstí po mně

A to je to spravedlive,

Obrázek uživatele Janact

A to je to spravedlive, každému bylo dáno jinde ☺

Tak přeji vsem, šťastný zivot

To ne, ta "starší" si jede

Obrázek uživatele LucieR

To ne, ta "starší" si jede svoje a moc dobře ví, že měla při rozdávání prostě štěstí :). Ona má zas jiné nedostatky, třeba sport není její silná stránka. Hodně se mnou jezdí na kole, ale kde to vyžaduje trochu obratnosti, tam háže zpátečku.

Tak u takových

Obrázek uživatele Janact

Deti pak není co řešit.
Ma asi nadprůměr ☺ tu by asi obyčejna zakladka brzdila.

Takže jsou holky vlastne o rok ve třídě od sebe ☺

A jak to bere ta co je v nižší třídě ? Nevytahuje se na ni ségra ?

Ne ne, obě z 5., ale ta první

Obrázek uživatele LucieR

Ne ne, obě z 5., ale ta první šla rovnou do druhé, takže jakoby o rok dříve. Ale ze sedmičky se taky chodí.

Luci

Obrázek uživatele Janact

Šla by tedy od 7 třídy ? Chápu dobře ? To jde ?
Já myslela, že od 6 te nebo pak klasicky od prváku

Frétusko

Obrázek uživatele Janact

Nase deti měly tu samou starost, aby neskončil ten vegac ☺
A myslím, že v teto situaci je to dobře . Musely by dřít. Mají sice pěkně známky , ale učit se musí a gympl by pro ne byl o daleko větším učení.
Gympl je z mého hlediska pro děti, ktere mají ty jedničky bez větší námahy.

U nás jedna letos udělala

Obrázek uživatele LucieR

U nás jedna letos udělala příjmačky a tedy jde. Je to vysloveně studijní typ, těší se, u ní nebylo co řešit. Druhá je zatím na ZŠ, na příjmačky jde až příští rok a chce jít právě kvůli ségře. Jí vůbec nejede o srovnávání, chce mít prostě někoho "svého" poblíž. A vypadá to, že udělá cokoliv :). Je sice jedničkářka, ale školu vysloveně nežere. Naopak, uzavřenou skolu si užívala. Kurzy - byla cca 3x, pak přišel karonavirus. My je máme na gymplu zdarma. Vždy jim vytiskli testy z obou předmětů, děti vyplnily, čemu nerozuměly, se vysvětlilo. Celkem to můžete i doma, akorát ta poslušnost...

Přijatým moc gratuluji!!

Jani, na 95 % spíš ne. Děti

Obrázek uživatele fretuska

Jani, na 95 % spíš ne. Děti mají hodně kroužků, hrají oba závodně florbal, hodně výletujeme a syn se bojí, že by na gymplu (v případě že by se náhodou dostal) musel učit a skončil by vegáč. :)

Freruško

Obrázek uživatele Janact

A co vy? Budete se snažit tedy ?

Taky Velká gratulace

Obrázek uživatele Janact

A ať jsou deti spokojene ! Je to velký úspěch ☺

Jarňáky super - chodily deti každý jinam?

Katko, tak to klobouk dolů a

Obrázek uživatele fretuska

Katko, tak to klobouk dolů a velká gratulace!!!! :)

V okolí nemám nikoho, komu by se děti dostaly na víceletý gympl a to znám hodně dětí, co tam dělaly přijímačky - Praha.

Tak za nás hlásím

Obrázek uživatele KaterinaAd

Tak za nás hlásím, ze dobrý. Oba půjdou na stejný gympl a jako bonus máme to, ze konečně budou mít s mladším synem jarnaky ve stejném termínu

Holky.držíme palce a dejte vědět ☺

Obrázek uživatele Janact

Naše deti nechtěly, raději pry dochodi v klidku zakladku a pak se uvidí ☺
My jdeme cestou nenáročnosti a pohody, deti dost litaji venku a přeci jen gympl je už jiný level. Takže jsme jim odsouhlasili a ať to dětství proplouvaji dokud to jde v přírodě ☺ takhle by musely deti zasednout a drtit.

Vám držíme palce a budu ráda, když dáte vědět,☺
Dnes uz to všichni tusim vite

J.

Jsme z Prahy, dvojky se na

Jsme z Prahy, dvojky se na 8letý gympl hlásili. Hrozně moc tam oba chtěli, od října chodili na přípravku a věnovali se tomu. Ovšem ne vždy s nadšením:-) Kluk je navíc dysgrafik s poruchou pozornosti, ale zase neskutečným logickým myšlením a nadprůměrným IQ. Dcera se dostala na jeden gympl úplně v pohodě, na druhém je slušně pod čarou. Kluk pomotal na tom ségřiném všeobecňák, ale taky je rozumně pod čarou, ten druhý mu vyšel mnohem líp, ale zase tam berou míň dětí. Tak jsem podala "odvolání" na oba gymply, pro dceru i na ten, kam se nedostala. Takže máme varianty, že se nakonec dcera dostane na oba, syn na ten, kde měl lepší výsledek a oba půjdou spolu, nebo holka zůstane tam, kam ji přijali, syn na ten druhý. Příprava byla fakt náročná, hlavně v kombinaci s karanténou, posouváním termínu přijímaček, zrušením 2. kola atd. Děti byly strašně demotivovaní, že se vůbec divím, že to nakonec dopadlo tak dobře.

Díky za postřehy!

Obrázek uživatele fretuska

Katko,

to jste dobří, že jste se tomu takhle systematicky věnovali!!!

Držím palce, napiš, jak jste dopadli!!!!

Ahoj, jedna dcera je na

Obrázek uživatele veruna

Ahoj, jedna dcera je na gymplu, druhá zůstala na ZŠ. Dcera, co je na gymplu, si to v podstatě vydupala sama. Ze začátku jsem jí celkem odrazovala, že to bude náročné atd. Šla si za svým, tak jsem jí začala podporovat. Do ničeho jí nikdo nenutil, šla tam kvůli kamarádkám. Na radu třídní v 5. třídě také chodila na přípravku. Byly to 2 hodiny v jednom dni 1x týdně od září do března. Platili jsme 100Kč za hodinu. Upřímně si myslím, že naše dcera by to bez přípravy nedala. Ale v mém okolí znám 2 případy, kdy se děti dostaly i bez přípravy... Ale... jsme z K.Varů, takže šance jsou tu podstatně vyšší než třeba v Praze. Jinak si nemůžu vynachválit rozdělení dětí. Druhá to nějak neprožívá, i když někdy hádky typu - já jsem na gymplu, já jsem něco víc- párkrát proběhly, ale opravdu jen párkrát a rychle jsme si to vysvětlili ;-). Zatím vidím rozdíl nejvíce v matematice, dcera, co je na gymplu, je o dost dál než ta na ZŠ. Takže za mě, pokud dítě chce, zkusila bych to :-)

ahoj. Mám děti čerstvě po

Obrázek uživatele KaterinaAd

ahoj. Mám děti čerstvě po zkouškách, čekáme na výsledky. Praha, takže šance není moc velká. Dětem jsme dali jeden společný gympl, ten druhý měl každý jiný (dcera zaměřený na češtinu, syn obecně více náročný). Takže od počátku kromě jiných počítáme i s variantou, že dál už nebudou chodit spolu.
Rozhodně doporučuji dlouhodobou systematickou průpravu. Pokud to jde někdo "zkusit", je to naprosto vyhozený čas, byť by byl hvězda třídy a jedničkář. Zejména matika nemá s běžně probíraným učivem na základce téměř nic společného, musí si do hlady dostat postupy řešení různých typů úloh.
My jsme tomu věnovali čas od dubna minulého roku, každou neděli v osm ráno doučování, stálo nás to moře nervů a balík peněz...jako nelituji, i když se nedostanou, velký pokrok byl vidět i běžném školním životě, matikář na třídních schůzkách výslovně jmenoval dceru, že udělala obrovský skok. Takže v tomto směru za mě spokojenost.
Bohužel, korona nám do toho hodila trochu vidle, protože jsme měli našlápnuto na březen a dál už se to nedalo moc držet v tempu, děti už z toho byly otrávené, bylo těžké je nutit do dalších a dalších testů - v tom měli výhodu ti, co začali až po novém roce:-)

Kluci nakonec přijímačky ani

Obrázek uživatele Veronika_473

Kluci nakonec přijímačky ani nedělali.
Jednak měli na vysvědčení nějaké dvojky, druhak na gympl nevěděli jestli chtít. A už vůbec nehodlali věnovat čas přípravě. Takže jsme nervák s přijímačkama odsunuli o pár let, až třeba dostanou rozum... a nelituju. Kluci jsou na velmi dobré ZŠ, do toho dost sportujou a je to tak akorát. Přitom se teď učí líp než na prvním stupni.