Skip to main content

Cesta do Chorvatska

Obrázek uživatele Janact
Posted in

Muzu se zeptat na vychytavky?
Poplatky na dálnice, lze zařídít již před cestou? Čemu se vyhnout a naopak dobra mista - odpočívadla, benzínky, silnice.

Díky Chorvatska jsme autem sami ještě nejeli tak Prosím cokoliv.

Dekuji Jana

A co pojištění?

Obrázek uživatele Janact

.... meli jste ... ?

Super dekuji

Obrázek uživatele Janact

!

Ano,

Obrázek uživatele LadaVac

měli jsme více eur,ale kuny jsme si ještě vybírali,bankomat tam byl hned vedle prodejny.

Lado

Obrázek uživatele Janact

A vis,ze to mame taky od středy do středy :-)
To je super, že očekávám, že nebude tolik provoz

Více tedy eur a méně kun. Mohu se zeptat kolik jste meli cca?

Jinak moc dekuji za rady.

Taky jsme byli v apartmánu,

Obrázek uživatele LadaVac

ano ,dálniční známka je třeba jen do Rakouska a Slovinska, koupíte vždy na hranicích,dá se i na některých benzinkách,ale stačí až cestou,na hranicích to není problém.V Chorvatsku mýtné vždy po určitých úsecích,nic předem nekupujete,brány vás pustí po usecích a zaplacení dál.Na hranicích nikdy žádný zádrhel,vzhledem k tomu,že dovolenou jsem výslovně chtěli v týdnu a jeli tudíž od středy do středy,bylo všude volno,žádné kolony ani čekání.
Měli jsme eura i kuny. Na tržištích chtějí většinou jen kuny nebo u stáncích na pláži, ve větších obchodech se dá i kartou. Jídlo je dražší než u nás. Sami jsme si vařili, nic si ale není třeba vést, je to zbytečné.
Myslím, že to máte od stejné pronajímatelky jako my, takže se neobávejte, poslala nám podrobný popis cesty i kam je možné zajít,jaké jsou ceny atd.
Na útratu pro 4 lidi počítejte na týden tak 10 tis.,pokud se nebudete chtít nějak víc omezovat.V restauraci jsme byli třikrát,vždy na pizze.

Taky jedeme na Pag ;-)

Obrázek uživatele Janact

Tady od Lídy do apartmánů .
Dětem je 10 let , to je na pohodu.

dálniční známky - kde v ČR kupujete? Takže na cestu potrebujete jednu pro Slovinsko a jednu pro Rakousko?
V Chorvatsku se tedy plati mýtné? To se plati na hranici?
Na hranicích nějaký zádrhel?

Měnili jste kuny i eura? Nebo platili co nejvic pak kartou i v Chorvatsku?

Nejsme moc znalci jazyků, Chtěla bych co nejvíc vyřídit zde u nas...

Radu

Obrázek uživatele LadaVac

taky jsem byli na Pagu,ve městě Pag a cesta se nám zdála docela dobrá,ale dvojkám je už 12 ,což je pohoda.

Ahoj, jeli jsme už dvakrát,

Ahoj, jeli jsme už dvakrát, nahoru na Istrii. Vyplatilo se nám jet přes noc (dva roky předtím jsme jeli do Itálie, vyjížděli ve 4 ráno a pak už v Itálii docela stáli). Vyjížděli jsme ve 22 hod. Holky cestu docela dost prospaly. My jsme teda cestovatelé, že nejedeme na krev, takže si dost zastavujeme na protažení, probrání, dáme kafe a tak. Všichni známí se nám smějí, že jezdíme dlouho...:-) Ale nám to neva. V Rakousku jsou odpočívadla fakt na každým rohu, přes Slovinsko se jede jen chvíli. Obě dálniční známky se dají koupit tady v ČR (2018 jsme kupovali tady v ČR), ale jak píše Lada, mají je všude na hranicích, není problém. Pokud bys chtěla ušetřit na tankování, je lepší sjet z dálnice (jako u nás, na dálnici nejdražší benzín). Na Slovinsko Chorvatských hranicích jsme taky chvíli čekali, ale nic dramatického, jak jsme tam byli brzo ráno. Za námi se to už štosovalo. My i nakonec jeli na menší přechod, takže to fakt šlo v pohodě. Záleží kam jedete. Chorvati totiž dělají kontroly, tak se to tam lehce zdrží. Mýtné jsme taky platili kartou, je to pohodlnější. Další známí jeli dolu do Chorvatska a jim se vyplatilo jet přes Maďarsko, než přes Slovinsko, Slovinská dálniční známka je dost drahá (platí týden, takže to většinou nevyjde a člověk musí koupit dvě), na to, že tam člověk jede kousek. Po nás bezpředmětné při cestě na Istrii.
My jsme z Chorvatska nadšení, moře naprosto úchvatné, manžel se i potápí, takže pro něj ideál. Holky jsou už větší, takže bez problémů na kamenech. Nechodíme totiž na klasické pláže, ale vyloženě na šutry, trošku stranou od lidí...:-)

Jak píše Lada. My teda

Obrázek uživatele Radunka

Jak píše Lada. My teda koupili rakouskou dálniční známku už v ČR (v ÚAMK, ale máme to skoro za rohem). Jinak jako Lada. Mýtné všude kartou, nejsme jazykově zdatní :)
Pro nás to byla cesta trochu horší, jeli jsme na ostrov Pag, takže cca do půlky Chorvatska, měli jsme v té době tříletá dvojčata a sedmiletou dceru. Zastavovali jsme na každém rohu, protože dvojky chtěli pořád čůrat, kakat...takže my to jeli asi 16 hodin a to už nejsem nějak ochotná :)
Odpočívadel méně než třeba cestou do Itálie, ale teď by nám v klidu stačily (ale u tříletých je těžké, aby 10 minut počkaly...). Jede se dobře, dálnice frčí. Trochu jsme čekali na hranicích se Slovinskem.

Jeli jsme

Obrázek uživatele LadaVac

teď v létě / 2018/.Pro nás nejhorší cesta z náchodska přes republiku,takže jsme vyjižději po jedné v noci,aby nebyl provoz.Děti až na hranici spaly. Pak se určitě vyplatí dálnice a to jak Rakouskem, tak Slovinskem i Chorvatskem,jede se krásně,všude odpočívadla a frčí to.Známky jsme kupovali vždy na hranicích.V Chorvatsku jsou mýtná,né známky,nejrychleší platit kartou.Měli jsem to necelých 1000 km a v jednu odpoledne jsem i se zastávkami byli na místě.Nejsem super řidič,ale po těch dálnicích jsem si troufla i já v pohodě.