Skip to main content

Nemocenská, prosím o radu

Obrázek uživatele katyvypl
Posted in

Všechny opět zdravím.
Jdu poprvé v životě na nemocenskou, doteď jsem vždy byla schopná nemoci přecházet a fungovat i s antibiotiky, ale už nemůžu. Po dvou měsících mám druhou angínu a druhá antibiotika. Ale k mému dotazu - během nemocenské mám v kalendáři spoustu povinností - se synem návštěva pedagogicko-psychologické poradny, za týden zubař, pak gynekologie (obejdnací doba je tam hrozně dlouhá, nerada bych to propásla) atd. Jaký je prosím postup, když takto někam jdu a přitom jsem na nemocenské (která bude pravděpodobně bez vycházek)? Stačí potvrzení na papír s razítkem, že jsem byla u lékaře? Nebo je nějaký speciální tiskopis od zaměstnavatele? Děkuji za informace, Katka.

kontroly neutečou

Ono to má svoji logiku, když je člověk nemocný, obzvlášť s angínou, tak by to měl prostě vyležet a nelítat po všech čertech ;) Určit si priority a vylízat se z toho pořádně, a neřešit, že mi uteče zubař nebo gynekologie.. Zrovna v tomhle období s vysokou nemocností je taky pravděpodobnost, že někdo jiný bude muset v dalších týdnech svoji návštěvu zubaře/gynekologa zrušit, a bude možnost dostat se na kontrolu bez dlouhého čekání.

Manžel vše pozjišťoval a

Obrázek uživatele katyvypl

Manžel vše pozjišťoval a říkal, že první dva týdny nemocenské (kdy ji vyplácí zaměstnavatel) může přijít na kontrolu právě pouze zaměstnavatel s druhým svědkem (např. kolegou) či záměrně kontrolu poslat. To u mě snad nehrozí. Ale jinak je to přesně jak píše Markéta, může se pouze k ošetřujícímu lékaři či do nemocnice na vyšetření. :-(
Katka

Tak já jsem si tohle

Obrázek uživatele marketad

Tak já jsem si tohle ověřovala myslím na ossz, protože můj vedoucí je schopný tu kontrolu na mne poslat, a bylo mi řečeno, že nesmím nikam, jen ke svému ošetřujícímu lékaři, případně k dalšímu lékaři, ale kvůli nemoci, na kterou mám vypsanou neschopenku. Bylo to v době, kdy jsem lehla s angínou, ale měla jsem nemocné i holky a byly nutné kontroly u dětské dr.
Raději bych si to znova ověřila a určitě bych se domluvila s obvoďákem, kdyby ta kontrola náhodou přišla.

Kontrola při PN

Je to tak, jak píše Jana, jen si nejsem jistá tou ped.-psych. poradnou, jestli to uznají jako návštěvu lékaře. Ke svému doktorovi se určitě jít může, s dítětem k doktorovi také, ale jinak si nejsem jistá. Radši bych se zeptala doktorky a vlastně jí to takhle nahlásila.
Na jaře jsem měla PN a musela jsem nutně do práce cca na 2 hodiny, tak jsem jí to řekla a ona mi to povolila s tím, že kdyby mi přišla kontrola, omluví mi to.

Děkuji, Janí. O to mi právě

Obrázek uživatele katyvypl

Děkuji, Janí. O to mi právě jde - o tu kontrolu, jak to chodí, když tě nezastihnou.

Kontrola

Obrázek uživatele Janact

Potvrzeni od lekare by si potřebovala pouze,kdyby na tebe přišla kontrola a ty by si nebyla doma.

To by ti pak připadna kontrola nechala v dopisní schránce lístek, že te nezastihli v době trvání pracovní neschopnosti doma a chtějí vysvětlení kde si byla. A na tento lístek by ti pak dala lékařka razítko s potvrzením, že si v dane době byla u ni.
Tento lístek jsem pak posilala na sociálni správu. Pokud by si nedolozila přišla by si o peníze z nemocenské.