Skip to main content

A co vánoce? :-)

Obrázek uživatele Janact
Posted in

Co přinese Ježíšek Vašim puberťáčkům a manželům? Rodičům?
Já už začala :-)
Mám predplatne křížovek a časopisů, Svícny z minerálních kamenu,..
Dětem přívěsek horoskopu s jantarem, inteligentní plastelínu, plyšáky zahrivaci, holce na vlasy el. Hřeben, a barvy,...
Pak pojedeme v legu, možná králíčka živého, dostanou elektrická ořezávátka.

My o to horší ze ještě mají narozky 16.12.

Pak chtějí X box, nějakou hru silenou,a holka hoverboard - coz je vše trochu nákladnější. .

No a ja (maminka) to auto v automatu - coz nevim nevim - ale hodna jsem byla noooo :'D

Měla jsem stejnou výmluvu

Obrázek uživatele Radunka

Měla jsem stejnou výmluvu jako Jana - kdo věří, tomu dárky nosí. Dokonce to letos sdělila kamarádkám. Letos už to bylo fakt za hranou, dceři je 11.Je fakt hodně dětská, proti těm světačkám, co má kolem sebe. Samozřejmě slyší reklamy, děti ve třídě komentují atd. Tak když jednou takhle začala něco o Ježíškovi, vzala jsem si ji bokem a říkám jí - Ty už ale víš, jak to s tím Ježíškem je, ne? A ona se z toho úplně vykroutila, vůbec se o tom nechtěla bavit. Takže jsem usoudila, že to ví, ale vědět nechce :)

-

Našim je 10 a 7 let a od loňska nevěří. Nastavili si totiž kameru a natočili nás při činu:( Ale co, alespoň se to rozseklo, a odpadl nám stres a dostali jsme od dětí prvně dárky :) Jinak svátky jsme letos měli "pohádkové". A to doslova. Druhý svátek vánoční na nás sedl moribundus, já měla tak vysoký horečky, že jsem dva dny jen spala. Od třetího dne jsme se alespoň převalila z ložnice k bedně a čuměla na ní celý den. Děti to naštěstí ustály lépe a kupodivu ani tatínek nechytl smrtelnou nemoc. Takže vlastně dobrý :)

U nos děti (čerstvě 9 let)

Obrázek uživatele fretuska

U nos děti (čerstvě 9 let) také stále věří a také mi to přijde divné :) Možná to ještě "praskne" až se o Vánocích pobaví ve škole se spolužáky v lednu :)

Luci

Obrázek uživatele Janact

Já se taky divila ze věři. Jelikož reklama v TV od Alza - je strašná a nejen ona! Nakonec i u ni se me děti zeptaly, zda Ježíšek je. Letos jsem jim již pravdu řekla.
Ve škole by bohužel byly uz i pro smích. ...
Navíc děti ve škole, občasné překnutí okolí. Je toho strašně moc, co to kouzlo ničí :-/

Já už asi dva roky používala, že ten kdo věří, tomu Ježíšek nosi darecky. A ti ostatní si je pak musí kupovat. Myslim,ze tím jsme vydrželi věřit do tech 10 let. ...
Jinak by bylo prozrazeno daleko dříve

Holčičkám je čerstvě 9 let a

Obrázek uživatele LucieR

Holčičkám je čerstvě 9 let a vzhledem k přístupu okolí se divím, že stále věří. Dokonce mi minule říkaly, že Ježíšek se pravidelně ptá Boha (volá mu), aby zjistil, kdo zlobí a kdo je hodný. Je to krásně naivní, takové jemné. Nicméně jsme přešli na verzi, že Ježíšek nosí dárky jen dětem, takže mohly vybrat drobnost prarodičům.
Obávám se, že příští rok už nemám šanci. Už teď v tom lítá strašně moc naší spolupráce (konzultace s Ježíšem apd.).

Letos děti již prvne nevěřily

Obrázek uživatele Janact

Takže to bylo zase trochu jiné... Sice se vytratilo to kouzlo, což me trochu mrzi.Ale zase si uzivaly dávání dárků pod stromeček, dcera mi pomáhala balit dárečky.
Nám odpadl ten stres, aby jsme nebyli přichycení při činu :-)

Dětem je čerstvé 10 let,- u vás se ještě věří? :')

My jsme návštěváci ;-)

Obrázek uživatele Janact

Ráno je rodinné,děti si hrajou a běží pohádky. ..

Ale během dne hodně obcházíme rodinu a rodina nás... babičky,dědové,naší sourozenci,tetičky a stryckove... Dnes už i naši sourozenci mají Velké děti, tak i s nima se navštěvujeme... a vyjde to na cely týden :-)

To zase miluji ja...

Moc me nebavi sedět doma, takže když není návštěva chodíme min. na prochazku s pejsky, na výlet nebo na bazén, do kina. Dnes jsme byli třeba na večeři.

Večer většinou pak hrajeme hry, které přinesl Ježíšek. A u toho je puštěná pohádka ;-)

Hlavně,že si to všichni užijí, jak to mají rádi ❤

25. prosinec - můj nejoblíbenější den v celém roce

Já už roky zcela nepokrytě miluji Boží hod a ani se za to nestydím. Dopoledne u nás prostě panuje anarchie, každý vstává, kdy se mu chce, k snídani si najde, co chce, a postupně se slejzáme pod jednou peřinou v obýváku u pohádky. Pohoda, uklizeno, vypráno, vyžehleno, nakoupeno, navařeno, takže si užíváme klídek. Pak máme společný oběd a já jsem roky tento den hájila i před širší rodinou, abychom si ho užili sami, a až k večeru jsme se scházeli s kamarádkou a jejím synem a vyráželi na procházku.
Děti už jsou větší, ale i letos z nich spadlo to předvánoční napětí, protože se mi docela slušně povedlo udržet hlavní překvapení v tajnosti, takže si užívali si dárky a bylo to prima.

Ahoj, u nás úúúúplně stejné

Obrázek uživatele Radunka

Ahoj, u nás úúúúplně stejné :) Letos poprvé se povedlo, že jsme všichni včera naskákali na gauč a dívali se od začátku do konce na Popelku :)
Myslím, že takhle to máme všechny mámy. V tomhle bych chtěla být chlap. Dneska jsem si vyzkoušela, jak to má každé ráno manžel - ráno vstát, vypravit jen sám sebe a jít sám a rovnou do práce. Takový veget!
Navíc si to umí prostě užít víc proto, že nevidí - prach, nutnost ještě něco koupit, to, že bude zavřeno a my 3 dny bez nakoupení zřejmě nedáme atd atd...

Taky mám nejradši ty dny po. Děti si hrajou, ze mě to spadne a úplně záměrně chodím mezi svátky do práce, abych si taky od drobečků odpočinula. Užívám si sice, že nemusím řešit úkoly, svačiny, kroužky, kamarádky, ale na druhou stranu dětem ta bezhraničnost a bezrežimovost moc nesvědčí - častěji někdo brečí, vzteká se, žaluje... Tak já si jdu odfrknout k práci a užívejte si!

A co povánoční pohoda?

Obrázek uživatele LucieR

...pro mě daleko větší, než ta vánoční. Ne že by ten den nebyl důležitý i co do atmosféry, akorát děti už od rána bzučí po bytě celé nervózní a pořád jedou stejné otázky "kdy budeme večeřet, nezapomene Ježíšek na ty ploutve, těšíš se taky, kdy budeme večeřet, ví Ježíšek kde bydlíme, kdy už budeme večeřet...." a tatínkovi dochází důležitost dotáhnutí příprav až kolem povelu "jdi se převléknout", takže sice stihne dva úkony navíc + otevře víno, ale já si v tom nějak nedokážu najít tu pohodu. Nehrotím to, prostě máme nějaké zažité zvyky, jen není moc času na koukání na pohádky a tak. To mi připomíná, že holky začaly hodně pomáhat. Hlavně Zuzi se v kuchyni dost vzhlédla. Má trochu problémy s motorikou. Nedávno se v PPP i psycholožka zasmála nad jejím obrázkem, že máme holku nadanou, ale vše umět nemůže a po výtvarné stránce je to vážně bída. Smích jí přešel až když jsem jí řekla, že chodí 5 let do zuš na výtvarku. Takže tak. S cukrovým se nechlubím, nevím, kde Zuzi vzala razítka s tvarama, které nakonec byly na plechu, ale hlavně že to dal někdo za mě. No a po Vánocích konečně došlo i na mojí pohodu. Můžů být s holkama a nehonit je do úkolů všeho druhu, prostě si je užít jak já chci. Až do ledna :). Jo a Ježíšek byl super, i když pár věcí prý úplně nevychytal ;)

Holky,děkujeme :-)

Obrázek uživatele Janact

Snad to bude stejne hodny pejsek jako nás Tonda :-)

Ta je krásná!!!!! Hodně

Obrázek uživatele fretuska

Ta je krásná!!!!! Hodně skvělých výletů a historek! :)

Krásná Rozinka!!! :-) Pejsek

Obrázek uživatele katyvypl

Krásná Rozinka!!! :-) Pejsek je ze všech zvířátek nejlepší, jen to venčení...za každého počasí. Když jsem byla malá, měli jsme francouzského buldočka a potom ještě jednoho. Jak si člověk zvykne na jednu rasu, už nechce měnit. :-)

Tak nakonec

Obrázek uživatele Janact

Nebude králík, ale námi osvědčený pejsek mopsik :-) holčička Rozinka. .. viz foto
A máme dárek všichni i nás mopsik Tonda, bude mít kamarádku a partacku,když budeme mimo domov :-)

Katko,Jarco Děkuji za spolupráci :-)

Jarko a Katy Děkuji!

Obrázek uživatele Janact

Katko tobe děkuji i za jiny pohled na věc. Toto mě vůbec nenapadlo...
Každopádně moc dobře vím jak domácí mazlík k srdci priroste ;-( museli jste si uzit smutno.

Mela jsem za to,že u uvedene paní je též zaruka "kvality", kdyz je cena pres 1tisíc. ..
ještě vše promyslim, znovu proctu. .

Zuby jsou potvory,

Obrázek uživatele jarnem

to už jsem mockrát četla.. našemu ouška raději neměřím a ani ho nevážím.. určitě má nadváhu

Moc děkuji, Jarko. I já měla

Obrázek uživatele katyvypl

Moc děkuji, Jarko. I já měla na našeho původního králíčka výpis předků, rodiče jsem také viděla, každý byl ale jiný - samec strakáč a samice modrá. Neříkám, že všichni králíčci, kteří jsou křížený, jsou špatní a budou nemocní, to určitě ne. Toho našeho trápily zuby, nemohl baštit seno, což je nejdůležitější složka stravy a od toho se odvíjely další problémy. Taky mu neustále teklo z očí, s tím jsme bojovali pořád. Určitě i u čistokrevných králíků se samozřejmě mohou vyskytnout nečekané nemoci, záruku na zdraví nemá nikdo z živých tvorů... jde spíš o to, že má člověk záruku, že bude skutečně zakrslý (u toho našeho je to 1 kg, zatímco ten předchozí měl 2,5 kg) a krátká ouška (která u zakrslých králíčků je max 5,5 cm - měří se od temena hlavy) - schválně vemte pravítko a zkuste to, zjistíte, že tak krátká ouška nemá žádný kříženec.
Víte, jde taky spíš o nějakou etiku. V přírodě je prostě nepřijatelné, aby měli králíci mladé v zimě, chovatelé to respektují a mladé mají na jaře (od března do května), v létě ani v zimě ne. Zatímco v chovných stanicích jsou "vánoční miminka" opravdový byznis. Hezké články jak o zdraví tak o čistokrevnosti jsou na stránkách www.ifauna.cz a již zmiňované stránky www.kralici.cz - ty by měl každý pročíst minimálně dvakrát, než si králíčka pořídí. :-) Katka

Katko,

Obrázek uživatele jarnem

to je mi moc líto, že vám králíček umřel.. úplně tě chápu... Co mu vlastně bylo? Ten náš je naštěstí zdravý jak řípa a doufám, že ještě bude. Taky nás stál 1200 Kč, zda je křížený tak to netuším, mám doma jeho rodokmen, kde má uvedeny rodiče.. rodiče jsem viděla a byli naprosto stejní - aspoň co se barvy týče... věřím, že u vás to byla jen nešťastná shoda náhod..a nás to mine..
Ale už vám dělá radost nový kamarád, tak mu přeji pevné zdraví a vám hodně radosti z něho.

Co se králíčka týče...

Obrázek uživatele katyvypl

I já se musím podělit o zkušenosti se zakrslým králíčkem. Měli jsme králíčka od stejné chovatelky jak píše jarnem (chs. lenny). Předem upozorňuji, že se někomu nemusí mé názory líbit, ale je to zkušenost - která je občas k nezaplacení. S paní jsem byla také spokojená, mládě jsme měli od 8 týdnů, vypiplali jsme si ho a vychovali v úžasného mazlíka a hodného tvora, který byl zhruba po půl roce schopný být 24 hodin volně puštěný, aniž by cokoli zničil - chodil čůrat zásadně na svoje wc, do klece se vracel pro granulky a napít se. Nicméně jsem až později zjistila, že chovné stanice jsou prostě a jen množírny, kde se nedodržují žádná pravidla. Králíčci jsou nečistokrevní a mohou si do života nést mnoho skrytých nemocí z nekontrolovaného křížení. Je to prostě jen o penězích, majitelé chovných stanic na tom prostě vydělávají - za mládě chtějí okolo 1000 -1500 kč. Ten náš stál 1200,- kč a zpětně musím říct, že to byla nehorázná částka, vzhledem k tomu, co jsme s ním (nebo spíš jeho zdravím) vytrpěli v následujícím roce jeho života (dožil se 14 měsíců). O dalších výdajích, které s jeho nemocemi souviseli, to, že specialistů na zakrslé králíky je v ČR velice málo (my jezdili do Brna k panu Jeklovi, což je asi největší kapacita u nás). Takže je asi potřeba se zamyslet, zda mít doma mazlíka, o kterém ale vůbec nic nevíme, protože on je kříženec a jeho rodiče jsou také kříženci a tak dále... nebo zda se obrátit na registrovaného chovatele, jehož králíčci jsou čistokrevní, mají tetovaná ouška a co je nejdůležitější - byli ve svém životě (jako cca 3-5 měsíční mládě) na výstavě, kde ho odborná porota obodovala jako MLÁDĚ VELMI DOBRÉ. Tato porota zhodnotí vzhled, zdraví, především zuby a celkovou stavbu těla. Dostane-li králík 95 bodů, je ideální pro další chov a je to známka toho, že má veškeré předpoklady, že se mu bude dobře dařit.
Po smrti našeho milovaného křížence Eliáše jsme si na tohle dali už pozor a koupili si půlročního samečka (v půl roce je králík již dospělý, samečci jsou všeobecně i přítulnější, samečky to mají tak, že jejich úděl je mít mláďata, tudíž mohou být náladové, navíc velice často trpí na rakovinu dělohy - nutná kastrace) od pana chovatele, který se čistokrevným chovem zabývá 30 let. Máme tedy čistokrevného hototského bílého zakrslého králíka (je překrásný, jejich kresba je nádherná, jsou bílí, jen okolo očka mají černou linku). Radši to zaťukám, ale zatím je to zdravý a temperamentní sameček. Říkáme mu Barnabáš. A jeho cena? Stál nás 500 kč, chovatelé prodávají paradoxně levněji, chov je jejich koníček.
Nezlobte se za vyčerpávající info, ale musela jsem se podělit. Málokdo se o to zajímá, ani já jsem netušila, jak to chodí, dokud nám Eliáš neumíral před očima a nekrmila jsem ho injekční stříkačkou - a věřte, že takový domácí mazlíček vám hodně přiroste k srdci, ale když vám pak na veterině řeknou, že jeho život bude stát cca 1500,- měsíčně + trvalé užívání léků proti bolesti, nestojí to za to. :-( I když je to prostě JEN králík...
A když je to o těch Vánocích, tak přeji všem hlavně to zdraví - jak vám, vašim dětem, tak i těm mazlíčkům. Nám se teď trochu vyhýbá, počínaje králíčkem, přes moje opakující se angíny po operaci slepého střeva nešeho 8-letého Davídka. Snad už máme letos vybráno... Zraví vás Katka

Tak

Obrázek uživatele Lucka V.

Mladým ( dcera a zet )jsem koupila regál do domku u bazénu. Pro vnuka mám dárek už od léta - nějaky montesorri cajk. Kluci dostanou jen jeden dárek a počkám si na dopis ježíškovi, jsme zvědavá co je napadne, plus knihu a jednu už mám a pro dvojky ještě to pravé hledám. S obojíma rodičema jsem domluvený že si dárky nedáváme. Super dohoda co funguje několik let. S manželem radši někam pojedeme. Druhé dceři šiju něco speciál a přidáme jí peníze na studium. A pak dostanou nějaký dárky prababičky, ty už počítáme do kategorie děti, bez dárku jsou smutné píšou dopis ježískovi :) a plus se opět zapojíme do projektu ježíškova vnoučata - pokud bude a pokud nebude tak si v domově pro veterány někoho vyberem po poradě se sestřičkama.
Dárky už pak řešíme jen pro neteře a synovce. Většinou šiju všem tepláky a sukýnky. Zatím je to pořád žádané až nebude tak nevím :)

Uff uznávám tak hrozné to zas nebylo. A vlastně mám hotovo ( nebo aspon nastříháno :)

Posílám maila :-)

Obrázek uživatele Janact

...

Jani,

Obrázek uživatele jarnem

Foto mi nejde vložit, když tak napiš email na jarcanemcova@seznam.cz a já pošlu...

Jani,

Obrázek uživatele jarnem

my od paní kupovali jen králíčka. Já hodně dlouho brouzdala na netu a měla načteno... Hlavně jsou super stránky www.kralici.cz, kde je i e-shop.
Máme klec, u které se dá celá delší strana otevřít směrem nahoru, jiné dvířka nemá... Takže třeba hrozí to, že králík vyskočí když mu dáváme seno nebo granule, ale většinou nám to nevadí a necháme ji poběhat po bytě, a když nechceme, aby vyskočil, přidržíme ho. Klec je to Ferplast, ale myslím, že bude stačit jakákoliv levnější. Hlavně rozměrově aspoň ten metr, pokud vám to prostory dovolí. My máme 95x65. Má tam záchodek, pítko, misku, ale tu moc nepoužíváme, protože součástí kleci byl plastový domeček (dobrý kvůli mytí) s vyznačenou dírkou pro plastovou misku. Nicméně náš králík misku stále vyhazoval ven, tak mu dáváme granule do té prohlubně a je klid. Na domečku má pelíšek, ale občas jo skopne a spí na tom plastovém domečku (asi se chladí). Určitě doporučuji koupit kouli na seno, jsou dvě velikosti, tak tu větší. Klasicky bývá u klecí takové krmítko na seno, ale z toho je neskutečný bordel, protože je to z venku klece a králík si vytahuje seno do klece a všude to tahá s litá. Když se nacpe seno do koule a zavěsí dovnitř klece, králík si tahá stébla a zabaví se. Jinak doporučuji na dno koberce, např. v Kiku mají rozměrově na klec takové tkané za pár korun. Mám jich několik, vždy hodím do pračky když už je špinavý a vyměním za čistý. Rozhodně lepší než piliny, jak mají někteří. Jinak záchod jsme měli zpočátku rohový, ale časem jsme přešli na nízký kočičí, je ke kleci uchycen šňůrkami na dvou místech. Ten kočičí tomu našemu králíkovi vyhovuje více, do rohového se nějak nemohl vejít s občas bobkoval před záchod. Ale jak byl mimino, tak mu stačil. Pošlu foto, má tam trochu bordel a prázdnou kouli, nebyli jsme dva dny doma, tak se nudil. Kdyby cokoliv, napiš... ráda dám tipy... Často se dívám na stránky chovatelské stanice a kochánov se. Paní je velmi milá, posílala mi průběžně fotečky, jak roste. Fakt doporučuji.

Jarusko Děkuji :-)

Obrázek uživatele Janact

Už js paní napsala. Vánoční miminka budou k rezervaci v listopadu.

Kupovali jste u paní ještě něco jiného? A jak máte velkou klec ? A v ni máte co ? Kromě misky. .

Králíček

Obrázek uživatele jarnem

http://m.chs-lenny.webnode.cz/nabidka-miminek/

Holky my máme našeho mazlíčka z této chovatelské stanice. Jel k nám až do Ostravy přepravou zvířat zrovna na Mikuláše, takže děti měli nadílku živou. Mohu paní chovatelkou doporučit. Králíček je úžasně hodný, vychovaný mazel...jen co je jeho slabostí...je silikon.. cokoliv najde a je ze silikonu rozkouše...

Vlaďko,

Obrázek uživatele paty

můžeš tu, prosím, vložit odkaz?
Díky. Pavla

Díky všem, koupila jsem cosi

Obrázek uživatele Vladkax

Díky všem, koupila jsem cosi v Dráčiku, dá se to sestavit a pak ovládat před tablet (mobil) .Jestli si s tím nebudou chtít hrát holky, tak si s tím budu hrát sama :-)

;-)

Obrázek uživatele Janact

Pokud již nevěři na Ježíška nechala bych si napovědět;-)

https://www.robotworld.cz/lego-mindstorms-ev3?gclid=Cj0KCQjwsMDeBRDMARIs...

Lego technik. Ale aby sel

Obrázek uživatele Lucka V.

Lego technik. Ale aby sel programovat mluvime tu o deseti tisicich :)

tak mě už to taky doběhlo

Obrázek uživatele Vladkax

tak mě už to taky doběhlo :-)
Jedna z holek touží po nějaké stavebnici robota. Nemáte prosím nějaký tip? Ten robot by pak měl něco "dělat". Netuším, jestli má něco v nabídce Lego, nebo Merkur?
Nevíte o něčem? Holkám bude 11 let...

Duch

My jsme loni dostali hru Duch, je jednoduchá a výborná na postřeh.

Kvak

Obrázek uživatele Radunka

My strašně náruživě hrajeme KVAK! Je to docela i strategická hra, vyzkoušeli jsme si ji na nějaké akci pro děti a koupili hned tam. Krabice vypadá infantilně, to je možná škoda, protože jinak je to fakt i na strategii a přemýšlení. A logiku. Děti mě dost často vyklepnou :)))
Existuje na tuto hru i video na youtube.

Děkuji za tip na hru !

Obrázek uživatele Janact

Kdyby někdo měl i osvědčené jine hry. Docela rádi hrajeme ;-) pro 10 ti lete.
Spis zábavneho charakteru, kde se pobavíme...

Co ta zombie ruka?

souhlas s Luckou :-)

Obrázek uživatele Vladkax

souhlas s Luckou :-)

Holky vy jste báječené, že už

Obrázek uživatele fretuska

Holky vy jste báječené, že už něco máte, já nic :)

Ale mám typ na tuhle hru: COOL GAMES Uskoč!

Pro rodiče balíček, masáž u nevidomých masérů, divadlo a drobnosti...

Tak já Vánoce

Obrázek uživatele LadaVac

řeším,ale pozvolna.Jednak u nás tři dárky a dost,to už máme zavedené léta,takže žádné kupy.Děti si o něco řeknou,něco vymyslíme,třeba i praktického / mám pro ně nové peřiny s 3D povlečením/.Pro manžela vymýšlím spíš vždycky nějaký zážitek.Letos to vidím na návštěvu Slovenska na pár dní pro celou rodinu.Stejně tak rodičům,dohodneme se všichni sourozenci a kupujeme nějaký pobyt.
Mám ráda Vánoce a hlavně se těším na ten týden volna a pohody.

Mně to tak nějak utíká i bez

Obrázek uživatele Radunka

Mně to tak nějak utíká i bez Vánoc :)))
Já mám Vánoce ráda, ale musel by mi je někdo přichystat :D

Lucie, ty snad nemáš ráda vánoce? :-*

Obrázek uživatele Janact

Nebuď skarohlid ;-)

Možná jsem s předstihem, ale Vánoce mam moc ráda a tou předvánoční atmosférou, vyzdobou, dárkama a pripravama fakt žiju :-) ještě do toho vánoční trhy a jsem ve svem živlu :-D
Aspoň mi uteče listopad, který naopak moc ráda nemam :-)

Damy. No jak bych to řekla co

Obrázek uživatele Lucka V.

Damy. No jak bych to řekla co nejslušneji.
Jdete s Vanocemi.... Vy víte :) :) :)

Taky budu hledat a kdyžtak

Obrázek uživatele Radunka

Taky budu hledat a kdyžtak dám info...

Králíčka taky chceme určite zakrslého

Obrázek uživatele Janact

Hodně o chování králíčka a jeho péči napsala Katka a Jarka. Ve starší diskuzi určite najdeme.
My máme doma mopsika, ale tynka by chtěla ještě něco svého,a ten králíček me docela nadchnul.
Jsme z Roudnice nad Labem chovatele budu teprve hledat. Tak, když najdu, dam tip, Praha není odsud daleko,možná nakonec pro něj pojedeme do Prahy též ;-)

Vy jste draci. Já ještě

Obrázek uživatele Radunka

Vy jste draci. Já ještě nevstřebala prázdniny. Ale trochu jsme pomýšleli na králíčka, zbytek by byly drobnosti. Rodičům to je vždycky boj...
Jani, zjišťovali jste něco ohledně toho králíčka? Nebo někdo jiný - nemáte tip na chovatele Praha a okolí? Spíše tedy na zakrslého...

Já už taky něco mám :-)

Naše Káťa mě vytáhla do DBK, jak měli ten Den plný slev 20. září, a bylo to fajn, našly jsme tam krámek jménem Horoskop a nakoupily každá pro svoje kamarádky nějaké drobnůstky, takže už mám dokonce dva týdny ve skříni hotové balíčky, to se mi ještě nikdy nestalo.
Kačka si pak vybrala nějaké oblečení a kabelku, tak jí to nadělím k svátku i pod stromeček, mužským jsme koupili trička a mikiny, Vojtovi ještě batoh a k tomu takový sportovní pytel, takže spokojenost.
Spíš mám problém s našima, nic moc nepotřebují, tak to vyřeším asi nějakými lístky do divadla a dárkovým košem.
A pro sebe bych chtěla kosmetiku Fenjal a nějaké knížky, dokonce jsem to zrovna včera sepsala i s odkazy, kde to mají, a večer to lípnu na ledničku, ať si to Ježíšek vezme, aspoň nemusí nic vymýšlet. I když... moje největší přání je, jako každý rok, ty Vánoce ve zdraví přežít :-)))

Já to mám zatím jen v hlavě

Obrázek uživatele Veronika_473

Já to mám zatím jen v hlavě :-)
Rodiče tradičně fotokniha a jedlé dárky typu sušené houby, ovoce atd. vlastní výroby, je to tak na základě všeobecné shody.
Kluci chtějí ještě jeden luk a hromadu náhradních šípů na chalupu.
U muže zvažuju chytré hodinky.
A mně bude stačit, když všichni ve zdraví odjedeme do Rakous na lyže, lomi jsem měla super zápal plic a musela to stornovat.....