Skip to main content

Zakrslý králíček - máte někdo?

Obrázek uživatele katyvypl
Posted in

Zdravím holky,
máte prosím někdo doma zakrslého králíčka? My si ho pořídili před půl rokem, je to úžasný mazel a společník, občas bych si ale s někým potřebovala vyměnit pár zkušeností. Na webu zaměřeným na zakrslé králíčky je hrozně špatně řešené diskuzní fórum a navíc tady se všichni už tak nějak známe i skrze jiné věci. :-)
Katka

A ja myslela, ze ma nejaky primovy gaucik :-D

Obrázek uživatele Janact

Je krasnej, hned bych ho pomuchlala....
Taky bych si dala rict, ale nevim, zda by se s nasim Tondikem, pejskem snesli :-)

Tak si ho uzivejte ;-)

Janí, na té fotce hajá ve

Obrázek uživatele katyvypl

Janí, na té fotce hajá ve svém vlastním záchodě. :-))) Naštěstí ho měl zrovna čerstvě vyčištěný, jinak bychom měli žlutého králíka, jak povídal manžel. :-) Jinak nám dorostl do váhy 1,5 kg což je u zakrslých králíčků taková standartní váha (beránci mívají okolo 2 - 2,5 kg, ti už se rovnají pejskům).
Musím to zaťukat, ale zatím máme naprosto ukázkového králíčka. Asi se fakt vyplatilo jít na něj pomaličku a dát mu na vše čas. Čůrá zásadně na svou toaletu, bobkuje pouze v kleci, mimo klec vůbec. Pohybuje se po celém bytě, má svá oblíbená místa a schovávačky. Ze začátku jako mláďátko nám teda hrozně okousal koberec v obýváku, ale už ho to přešlo, koberec je naštěstí x let starý a v létě místo něj dáme plovoučku. Je hrozně přítulný a miluje malé děti, kdykoli k nám přijde někdo s mimčem nebo batoletem, hned přihopká na průzkum. :-)

Ten je krasny :-)!

Obrázek uživatele Janact

V cem se to haja?
A jak je velky? Je to fesacek ;-)

Ahojky, to my máme Eliáše

Obrázek uživatele katyvypl

Ahojky, to my máme Eliáše nonstop puštěného po bytě, do klece ho zavíráme jen na noc, ale ani to bychom vlastně nemuseli... A jak poznáš, že mu nevadí být v kleci? U nás to bylo také nejlepší rozhodnutí, zvažovali jsme všechny možná zvířátka, králík to vyhrál skrz to, že nemusí ven na procházky a že přitom je to mazel, dá-li se mu čas. Z toho našeho se mazel stal, už za námi chodí i na gauč a strká do nás čumáčkem, abychom ho hladili. :-) Mám trošku strach z puberty, četla jsem, že někteří králíčci očůravají kde co... U vás to proběhlo v pohodě? A máte ho vykastrovaného? Do toho se mi totiž moc nechce. Děkuji za odpovědi. :-) Katka

Ahoj,

Obrázek uživatele jarnem

my máme už téměř třetím rokem kluka Mikiho... naprosto nejlepší rozhodnutí vzhledem k našim časovým možnostem..je to mazel, vydrží celý den sám doma v kleci a vůbec mu to nevadí...