Skip to main content

zoo Vídeň

Obrázek uživatele marketad
Posted in

Ahoj,

prosím, byl jste někdo v zoo ve Vídni? Máte nějaké tipy, rady, jak si to co nejvíc užít? (ubytko, strava, příp. co podniknout ve Vídni krom zoo). Holkám je 5.

Díky, Markéta

My jezdíme do Vídně vždy na

Obrázek uživatele PetraN

My jezdíme do Vídně vždy na den, takže s ubytováním neporadím.
Jen pokud pojedete autem a budete tam na více dnů, tak hledeje buď s parkováním, nebo v blízkostí parkovacích domů. Na ulici se jen tak parkovat dloihodobě moc nedá.
Na strankach wien.info najdeš jejich seznam včetně ceníku. Nejlevnější je P+R a vyplatí se, pokud plánujete jezdit i MHD. Pokud se chcete pohybovat jen pěšky po centru, nemusí to být nejlevnější varianta, protože i v řadě parkovacích domů, které jsou v centru města, je stanoveno max. denní parkovné, které není nijak závratné (cca 8-10 eur na den) a může to tak vyjít levněji, než P+R + jízdenky na MHD. Záleží, jak dlouho tam budete, kde si najdete ubytování a co vše navštívíte.
Krom už zmíněného, pokud nebudete mít hezké počasí, tak můžete zkusit Přírodovědné muzeum. Celé to asi pětiletí nedají, ostatně to se ani za jednu návštěvu nedá, ale prakticky celé druhé patro jsou nejrůznější vycpaná zvířata, což se i malým dětem líbí. V prvním patře je zase celkem interaktivně udělaná expozice pravěku.
Mořský svět je moc hezký, to se dětem určitě bude líbit, ale o víkendech a svátcích bývají fronty na vstup (hlavně když není hezky), tak tam doporučuji jít hned ráno.
Zvažte Vienna card. Na již zmíněných stránkách najdete ceník a co vše zahrnuje,jsou v ní slevy na vstupy dá se s ní jezdit MHD, tak třeba by se vám vyplatila. Záleží zase, jak dlouho tam budete, kde budete nakonec bydlet a co vše si naplánujete
Co se týče jídla, mě se nejen ve Vídni, ale v Rakousku obecně s dětmi nejvíce osvědčily pizzerie. Cenově jsou nejslušnější a děti si tam vždy nějakou tu pizzu nebo těstoviny vyberou. V klasických restauracích skončí vždy u řízku a hranolkama, a to se furt dokola jíst nedá.

Ahoj, já jsem v zoo nebyla a

Ahoj,

já jsem v zoo nebyla a vlastně jsem ve Vídni vůbec nebyla s dětmi, ale naprosto ji miluju. Dětem by se určitě líbil Prater, tj. ta jejich slavná Matějská, v okolí jsou obrovské parky ideální na kola, koloběžky, odrážedla, pikniky, atd. Pokud jste sportovní, super je ostrov na Dunaji - Donau insel, 22 km hladkého asfaltu na jakékoliv kolové sportovní náčiní, plus opět místo pro pikniky, restauračky, za hezkého počasí se Vídeňani koupou v Dunaji. Jinak zahrady v Schönbrunu taky fajn a jak psala Zulda, je to fakt vedle zoo. Já miluju Hundertwasserův dům, toť není příliš pro děti, ale hrozně zajímavý dům a uvnitř tržiště se zajímavými suvenýry (nikoliv s kýčem).
T.

-

Byli jsme v srpnu, byl to spontánní nápad pri návratu z Maďarska. Tudiz neporadim s ubytovanim. Doporučuji si dobře pripravit cestu, zejmena parkování. Dost dlouho jsme ho hledali. Ze znaceni jsme nejak nebyli. Nakonec se nam podařilo zaparkovat primo u jedne ze vstupnich bran. Cestovatelske weby odkazuji na zachytna parkoviště a dojet metrem. Zoo je krasna, jediná má pandy a koaly. Bohužel jsme k nim došli az nakonec, koaly spaly po jídle, krmeni by byl zážitek. Akvárium je v zoo taky krasne. Hned "vedle" zoo je zámek Shonbrunn, nebyli jsme ale je krasny.

re

ZOO nepoznam, ale mne sa velmi pacilo aquarium (Hause des Meeren). Je to v budove bunkra z 2.svetovej vojny, takze uzasne aj ako architektura. Zalezi ale na tom, co sa tvojim dievcatam paci. My sme tam boli ked mali chlapci cca 6, zaujimali ich zraloky, pirane, pohladkali si kapry v nadrzi a potom uz chceli ist na ihrisko co je vonku :-( Ahoj, Martina