Skip to main content

Kdo máte tablet

Posted in

Ahojky, děti dostanou první tablety (mají 7,5). Jak to funguje u vás? Mají přístup na internet, na tabletu antivirový program, existují nějaké programy, do kterých navolíte, které stránky mohou navštěvovat? a máte tip na nějaký vzdělávací program, hry v eng? děkuji, v.

naši je dostali v šesti,

Obrázek uživatele Vladkax

naši je dostali v šesti, trvala jsem na dvojím režimu, tzn. rodičovksý přes heslo (dozor nad přístupem k internetu) a pak dětský. Fungovalo to asi měsíc, než jsem si všimla, že holka si cosi sama stahuje, na můj nechápavý pohled konstatovala, že nás nechtěla zbytečně otravovat, tak si to stáhla sama... na můj dotaz, jak se dostala do rodičovského režimu letmo odvětila, že se jednou dívala, jaké heslo tam tatínek dává.... tak asi tak. S pořízením tabletů jsem tehdy nesouhlasila, takže jsem si vydupala alespoň omezený přístup, tzn, byli na něm jen o víkendech dopoledne, když jsme se chtěli vyspat. V týdnu jen vyjímečně, např když jsem je brala na stavbu a ony na mě musely čekat někde v koutě nebo v autě. Wifi nemáme doma on-line (anténu mám přímo nad hlavou u pracovního stolu, bolí mě z toho hlava) takže se zapíná, jak je potřeba, což považuji za velkou výhodu, velmi je to zapnutí motivuje ke splnění jakýchkoliv úkolů. Jo a na ten čudl samy nedosáhnou :-)
Antivir mají, co netuším, na internet můžou, ale dělám jim "přepadovky", abych viděla kde se pohybují. Samozřejmě než tablet dostaly do ruky proběhla sáhodlouhá instrukce o tom co se smí/nesmí, kam chodit/nechodit. Všude se registrují jen pod naším dohledem, nikde neuvádí pravé jméno ani nedávají svoje fotky. Samozřejmě si nedělám iluze, co všechno na tom internetu už našly....