Skip to main content

Poraďte čtivé knížky pro 8 leté holky

Obrázek uživatele jarnem
Posted in

Zdravím, potřebuji zaplnit košík v eshopu, tak abych měla dopravu zdarma. Poradíte nějakou fajn knížku pro holky? Nejlépe krátké kapitoly. Děkuji.

Ten komiks mi vadi ;-)

Obrázek uživatele Janact

Že je to takove čtení / nečtení ...
Asi by nás pan učitel nepochválil , ale aspoň že něco čte. ..
Já osobně mam příběhy čtyřlístku teda taky ráda;-)

Jani Proc z nouze. Ctyrlistek

Obrázek uživatele Lucka V.

Jani
Proc z nouze. Ctyrlistek je klasika. U nas leti komiksy o zombie a nejakych kytkach a pod. Za ctyrlistek s milym pribehem bych byla stastna :)

Lucko ano

Obrázek uživatele Janact

Já z nouze i komiksove příběhy čtyřlístku koupila :-)

Jana Ct

Obrázek uživatele Lucka V.

Je poměrně hodně knih motivovaných minecraftem. Přiručky, příběhy ze světa atd. Chce to trochu postát v knihkupectví a určitě něco najdeš. Já mám dva z kluků taky nečtenáře. Neudrží pozornost u příběhu, nebaví je to. Ale čtou různé příručky a encyklopedie a komiksy. Vždy se snažím tematicky vybrat knihu k něčemu co je baví. Třeba šmiruji co hrají na telefonu a zjistím zda k tomu není nějaká kniha. Tu pak většinou zhltnou jedním dechem. Takto se postupně rozečetli.
Máme i nějaké příručky pro zálesáky a pro malé vojáky, to by mohlo tvého synka taky bavit.
Holt všechny děti nejsou na krásnou literaturu a když chci aby četli musím téma četby přizpůsobit zájmům, i když se mi někdy kroutí palce :)

A co pro kluky ? :-)

Obrázek uživatele Janact

ale pro kluka, který opravdu nerad čte !

co by ho mohlo zaujmout?
Jardík nejradši běhá venku s klukama po lese, staví bunkry a pak a samozřejmě rád minecrat..

Díky holky,

Obrázek uživatele jarnem

Objednavala jsem pro kluka kouzelne cteni doprava, bude mít narozeniny. Holkám jsem vzala anglický slovník a k tomu toho Herryho, ilustrovaného. Dostanou pod stromeček. Jinak zbytek knížek, co jste diporučovali známe. Čteme téměř denně, musíme, do nedávna holky ještě slabikovaly, teď už se to lepší, ale chce to číst a číst. Tak doufám, že kolem vánoc už na tom budou jako vrstevníci.

Asi už to není pro tebe

Obrázek uživatele Radunka

Asi už to není pro tebe aktuální, ale u nás se hodně líbí od Ivany Peroutkové série s Aničkou (Anička a divadlo, Anička ve městě atd...) a taky se vracíme ke knížkám mého dětství - od Drijverové (Táta nemá smutky rád, Domov pro Marťany apod.) a nedávno jsem četla dětem od Stýblové Princ a Skřivánek a opět jsem zaslzela i jako dospělá...

ahoj,

Obrázek uživatele Iris05

naši mají rádi knížky od Zuzany Pospíšilové ( školní detektiv, Kouzelná třída, Detektivové), od Betty Mac Donald Paní Láryfáry, pak s úkoly od Andrey Popprové (Pavoučí prázdniny, Čekání na vánoce, Jaro je tu ), Harry u nás zatím nic, ale vrací se ke knížkám, které jsem jim četla dříve já - třeba Příběhy z medové stráně, Medovníčka nebo Děti z Bullerbinu

Arthur Ransome ...

Káťa tak ve druhé, třetí třídě četla ráda jeho knížky a pochopitelně u nás byla v kurzu Rowlingová a Harry Potter.
Milada

-

Tip nemám, ale od 15. budou Dny Marianne a budou slevy v albi a dobrovskeho

A krátké třeba Olga Černá -

Obrázek uživatele LucieR

A krátké třeba Olga Černá - Klárka a 11 babiček

Tak třeba Harry, který teda

Obrázek uživatele LucieR

Tak třeba Harry, který teda vůbec nemá krátké kapitoly, ale čtivý je dost a malým se líbí ilustrovaná edice prvních dvou dílů (cca za měsíc už bude i třetí).