Skip to main content

Pastelky do školy - ořezávátko?

Ahojte, napadlo mě při čtení vedlejší diskuze o aktovkách a penálech.... Jaké máte pastelky, příp. ořezávátko do školy? Momentálně mám pocit, že jsou všechny pastelky uplně .... strašně se lámou...u jedné více malovací dcery je dost velká spotřeba, co máte vy? My měly Maped, Kohinor trojboký i obyč. Jo, a jaký máte ořezávátko, už přemýšlím, že by to bylo i tím? Díky Zuzka

Pastelky trojboké

Obrázek uživatele Veronika_473

Pastelky trojboké Kohinoorky,
pokud se s nima nebo s penálem nehází, celkem drží a nelámou se. Ořezávátka jsme zkoušeli všlijaká, vydržela houby všechna. Teď mají kluci taková stolní, na baterky. Dostali jsme ze v balíku k Topgal batohům jako dárky. Jsou super, ořežou během chvilky a zatím (cca půl roku) fungují bez problému, jen jsme měnili baterky.

pastelky stabilo trio,

Obrázek uživatele Vladkax

pastelky stabilo trio, nevybavuji si, že bychom nějakou vyhazovali k vůli tomu, že by se lámala. Dokopuji je neustále, protože naše holky jsou hodně tvořivé. Ořezávátka ani nevím jaká mají, nějaká se zásobníkem (asi maped nebo stabilo)

-

My máme nejradši pastelky Maped duo trojhranné, nezajírají tolik místa v penálu. Hezky kreslí. Někdy se zlomí, ale hodně málo. A to s tím zacházejí příšerně, hlavně kluk. Celý penál vysypaný v tašce. Ořezávátkem to může být, tupé ořezávátko štěpí dřevo a pak se může lámat i tuha ... Máme různá ořezávátka, často kupuju nová, nejradši se zásobníkem. Výborné je elektrické z lidlu, ale nevydrží dlouho. Už jsme měli dvě a rychle se tupí. I když možná je chyba na naší straně ;)