Skip to main content

odstupné

Posted in

Mohu se zeptat - je nějaký rozdíl v tom, zda mi bude odstupné vyplaceno jednorázově s poslední mzdou nebo zda mi ho pa budou posílat po dobu 3 měsíců? A jak je odstupné daněno? - myslím, že by se z toho nemělo platit zdravotní ani sociální pojištění, je to tak?
Nebudu na tom nějak bitá, když to bude vyplaceno jednorázově?

vyplácí se jednorázově

Obrázek uživatele Janact

v nejbližším výplatním termínu...

ZP ani SP se nestrhává.

Děkuji.Mají mi t vyplatit

Děkuji.Mají mi t vyplatit jednorázově s poslední výplatou. Právě jsem si myslela, aby tím, že to bude třeba větší částka, tak aby mi to hodně nezdanili....ale ono je to asi ve finále jedno, vyšlo by to zřejmě stejně.

-

Aha, koukám, že před dvěma lety došlo ke změně, tak beru zpět svůj příspěvek.

Odstupné by měli vyplatit

Odstupné by měli vyplatit jednorázově a srazí z toho akorát zálohu na daň. Budeš to mít v potvrzení a případný přeplatek daně z příjmu se Ti vrátí při ročním zúčtování za rok 2017 příští rok. Nebo v daňovém přiznání, pokud si budeš podávat sama.
Bitá na tom nebudeš. Klidně se Ti může stát, že Ti vrátí příští rok pěkný přeplatek.

-

No já nevím, jak by ti to mohli vyplácet postupně? Jak by to vykazovali, když už nebudeš jejich zaměstnanec. Ani jsem o tom nikdy neslyšela, netvrdím, že to nejde. A danění si můžeš spočítat na kalkulačce na netu, vychází to tam přesně. Soc a zdrav. jsou nějakých těch 13 procent, daň 15 %. Pokud by byl hrubý příjem nad 106444,--, pak navíc solidární daň.