Skip to main content

Co na okna misto zaluzii

Obrázek uživatele Janact
Posted in

A ja pod tihou diskuze z oken si vzpomela, ze chci vyhodit klasicke zelezne zaluzky a chtela bych tam takove ty barevne latkove roletky :-)

Mate s nima nekdo zkusenosti? Udrzuje se to lepe nez ty zaluzky?

...

Obrázek uživatele Lenule76

Ahoj,
roletky jsme řešili do nového domečku. Žaluzie jsem nechtěla. Nabídku nám dávala firma, která nám vyráběla okna. Nechtěli jsme roletky uchycovat na křídla, jednak jsme nechtěli ničit okna a jednat by to nebylo praktické kvůli otevírání. Rozhodli jsme se pro typ, který se přichytává nad okno a roletka zakryje celý otvor. Je hodně důležité jak vysoko nad otvor přichytíte držáky roletky, je to kvůli otvírání okna :-) Při vytahování se na řetízek roletky dává taková zarážka a nedojde k tomu, že se roletka přetočí. Je možné řetízek mít v takovém držáku, která se přivrtá na zeď, ale nám vyhovuje mít řetízek volně. Nabízeli nám plně zatemňovací a polozatemňovací látky, do místnosti, kde spíme jsem vybrali zatemňovací tzv. blackout, do ostatních místnosti jsme zvolili polozatemňovací, měla jsem trochu obavy jak moc bude sluníčko skrz látku procházet, ale je to úplně v pohodě, máme skoro celý den sluníčko. Ty zatemňovací jsou úplně parádní. Volili jsme jednobarevné (bílé) a s mírným vzorečkem (jemně pastelová barva) a musím přiznat, že lépe vypadají ty s jemným vzorkem. V rodině mají roletky levnější kupované v OBI nebo kde a je to na kvalitě hodně znát. Sice to není žádná legrace ta pořizovací cena, ale vyplatí se to.
Držím palce při výběru.

doporučuju navštívit nějaké

Obrázek uživatele Vladkax

doporučuju navštívit nějaké žaluziové studio, nedávno jsem zrovna v jednom byla, vše si můžeš osahat, vyzkoušet, rádi ti poradí. Těch možností je fakt hodně.