Skip to main content

Dacia Lodgy

Posted in

Ahoj ,

dnes mi automechanik vyčíslil sumu kterou bysme měli do našeho asi 14 let stareho auta ještě vrazit ,aby šlapalo jak má....tak jsme se rozhodli ho dát pryč a koupit nové.Jaký je váš názor na nová auta typu Dacia za super cenu nebo lepší ojetina za stejný peníze .Máte někdo Lodgy? moc díky za reakce Lucka

-

Ano, máme grand. Předtím jsme měli C5 kombi,r.v. 2003 a ten byl ještě větší. C4 má daleko menší kufr. Do C5 jsme dali tři dětské kola. Měli jsme ho 7 let, kupovaný 5lety. Byli jsme spokojení. Žádné velké opravy nás nepotkaly. Jinak s prostorem mám stejně pocity jako ty. Pro naše parametry v podstatě přichází v úvahu asi 5 aut. líbil by se mi Ford Galaxy, ale cena ne. C5 nám teď zrušil ožrala v oktavce. Vtipné je, že ho naboural zpředu a odhodil na fabii za ním. Citroen rozsekany zadek a fabie jen prasklou mřížku. Prý jsou hrozně bytelné a citroeny papír. My na škodovky moc nejsme, stejně nejsou pro nás velikostně vhodné, ale většina mechaniku je hrozně chválí. Asi právem.

Zuldo to máte asi Grand c4 ?

Obrázek uživatele Lucka V.

Zuldo to máte asi Grand c4 ? My ho ted prodáváme a při výběru nového auta s nelibosti zjištujeme, že těchto aut co by měly tři plnohodnotná sedadla vzadu je zoufale málo. A není to jen o autosedačkách, máme tři kluky 10 a 13 let a jezdíme dlouhé cesty a kluci normálně tvarovaná sedadla taky potřebují. A u většiny aut je to prostřední sedadlo zoufalé.
Peklo. Na tu Dacci co je o ní příspvěvek se taky půjdeme podívat. Já osobně tohle ohrnování nosu nad značkou moc nechápu. S autem to mám jako s hadrama. Když mi to sedí, nedráždí mě barva amá to slušnou cenu - beru :) Kamarádi mají Dacii Logan a ta se mi opravdu líbí. Tři sedadla, otevírací kufr jako dveře.
Zatím se nám nejlépe líbí Toyota Verso. Citroena už nechceme. Tentokrát bysme si auto chtěli nechat delší dobu s citroenama po záruce máme špatnou zkušenost. Grand je náš třetí citroen.

-

My jedeme v Citroenech, a taky každý ohrne nos. A my jsme spokojení. Jde spíše o náhodu, že máme už druhé auto této značky, jelikož se zaměřujeme vyloženě na užitné vlastnosti. Potřebujeme prostě velký, tři děti se jen tak někam nevejdou. Navíc jsem chtěla 7 místný, abysme mohli i někoho dalšího přibrat. Obdobné auto (ojeté) jiné značky je o 150 tisíc dražší. Po dlouhém rozmýšlení - řešili jsme ve vlnách asi dva roky - jsme si nechali přivézt auto z Německa. Je pět let staré a vypadá jako nové. Taky jsme pořád váhali, jakou cestou se vydat. Ale u nového auta strašně rychle klesá hodnota. Už jsem jedno nové auto měla, po 4 letech jsem ho prodala za 30 procent ceny. Navíc jsou to šílené pálky. Asi záleží, jak jste zaměření, jaké nároky máte na výbavu. Já raději lepší výbavu a ojetější, kde hodnota tak neklesá. Ale je tam samozřejmě riziko poruch. Na druhou stranu se říká, že dnešní auta jsou stejně dělaná na pár let a pak se sypou....
Kamarád už měl taky dost věčných oprav, po dlouhém váhání objednal v únoru Lodgy, v plynu. Je očesané o palubní počítač (k plynu to nejde), interiér horší (cituji, neviděla jsem ho), ale 7 míst a velikostně super. Bude platit tuším kolem 330 a čekací doba půl roku.

máme Dacii

Obrázek uživatele Hanoušek

ano je to pod Renaultem a za nás naprostá spokojenost. Kupovali jsme nové před 7 lety za tu dobu jsme na autě měnili pouze výfuk - část. Mnoho lidí nad Dacii ohrne nos, ale já raději si koupím levné nové auto - účel je stejný - než ojetinu za stejnou cenu a k tomu dotoho neustálé opravy.Ale to je na každém. A ještě je velký rozdíl v opravách - kolik stojí výfuk na Dacii a kolik např. na Octavii.... takže my jsme spokojený :-)

Dacia (pokud se nepletu)

Obrázek uživatele Vladkax

Dacia (pokud se nepletu) spadá pod Renault. Reanulta mám přes 6 let a krom jakéhosi problému s motorem, který se objevil 14 dní před koncem prodloužené záruční doby jsem s ním nikdy žádný problém neměla. Klepu na dřevo, doufám, že jsem to nezakřikla. Tím chci říct, že auto v záruce je velkou výhodou. Ten problém s motorem by stál normálně min 15 tisíc, ta součástka prý odchází po cca 5-ti letech.
Auto nebylo kupované úplně nové, ale cca půl roku ježděné jakýmsi manažerem Renaultu (nebylo to ukázkové vozidlo), prodané ale bylo za stejných podmínek jako nové, se všemi zárukami, jen o dost levněji. Hodláme tak kupovat auta i v budoucnu...
Dáciu kupoval v novotě jeden známý kdysi před 10 lety, leta byl spokojený, jak to je s tím autem nyní netuším.
Jo a jedna známá mi zrovna nedávno říkala, že teď prodali auto po ukončené záruční době, aby si pořídili nové a prodali ho za stejnou cenu, jako tehdy to v novotě. To mě dost překvapilo, ale prý ty ceny teď nějak souply....