Skip to main content

výpověď pro nadbytečnost

Posted in

Jdu se vypovídat. Dnes mi bylo telefonicky oznámeno, že (údajně) z důvodu nadbytečnosti bude zrušeno moje pracovní místo. Takže od července budu bez práce. Tak jsem z toho docela zdrblá, protože svoji práci vykonávám již 12 let, baví mě a teď si jaksi neumím představit, co budu dělat dál. Přijde mi to ze strany zaměstnavatele neprofesionální, sdělovat takovou věc telefonicky - osobně domlouvat se na tom budeme prý příští týden. Mám úvazek 0,75, kolegyně, se kterou pracuji také.Tím, že se zruší moje místo, stoupne jí úvazek na celý.
Myslela jsem si, že jako zaměstnanec ve školství, kde je celoroční provoz mohu dostat výpověď z nadbytečnosti až ke konci srpna, tedy před začátkem nového školního roku, ale byla jsem vyvedena z omylu - prý to bude ke konci června. Má cenu se nějak bránit, dohadovat....co když ve výpovědní lhůtě onemocním - prodlouží se mi potom výpovědní lhůta?
Jak je to s dovolenou, na kterou mám nárok - musím si ji vyčerpat do konce výpovědní lhůty nebo ji mohu čerpat až po výpovědi? Na kolik dní dovolené budu mít nárok? Na polovinu?(když to bude do konce června?)
mám nárok - i při zkráceném úvazku na placené volno na hledání nového zaměstnání?
Čekala jsem to celou dobu, vztahy na pracovišti nebyly kdoví coa od začátku jsem měla pocit, že se mě snaží zbavit. No a stalo se.Na jaké odstupné mám nárok a z čeho se vypočítává?

Ještě dlouho to budu vstřebávat. POřád mám pocit, že je to jen zlej sen!

LuckoV

Díky, dnes jsem se na to informovala na mzdovce - očr nemá vliv - počítá se to z průměru a tato doba se nezapočítává.Děkuji.

Odstupne se pocita ze zakona.

Obrázek uživatele Lucka V.

Odstupne se pocita ze zakona. Je na to na netu kalkulacka. Zadej si tam podle vyplatnic mesice s ocr a bez pro porovnani. Tipuji ze pri prumerne mzde budou rozdily minimalni.
Podpora se pocita z cisteho prumeru ktery ti da zamestnavatel pri vystupu kde bude vypsane i odstupne.

měla bych ještě pár dotazů

měla bych ještě pár dotazů ohledně odstupného, výpočtu podpory v nezaměstnanosti apod....
Sníží mi doba,po kterou čerpám očr průměr pro výpočet odstupného? Vím, že u nemocenské se to nesnižuje - jako kdybych byla nemocná já, tak se prostě počítají pouze odpracované dny a z toho průměr. Ale jak je to u OČR? Když budu končit v červnu, tak odstupné se počítá z období leden - březen?

Ještě bych měla dotaz - z čeho se pak počítá podpora v nezaměstnanosti? Když skončím v červnu - 7,8,9 budu pobírat odstupné - tak z toho odstupného se to potom počítá? (předchozí kvartál? Nebo duben - červen? A na podporu má vliv doba, kdy jsem na OČR? Nebo je to také z průměru za odpracované dny?

Děkuji.

pokud byli rádi, že jsi na

Obrázek uživatele Vladkax

pokud byli rádi, že jsi na OČR, tak je jasné, že tam jsi doopravdy nadbytečná. Pokud si nesedíte ani lidsky, tak ten vyhazov ber jako pozitivum, předpokládám, že v tom nepřátelském prostředí bys stejně dlouhodobě pracovat nechtěla a když bys chtěla odejít ty, žádné odstupné bys nedostala.

já jí to neberu, vybrala si,

já jí to neberu, vybrala si, jak si vybrala. Očr jsem sice čerpala, ale nebylo to nějak moc časté - snažila jsem se chodit. Spíš z jejich strany bylo vidět, že jsou rádi, když jsem na očr - protože ušetřili peníze.
Už je mi to jedno, smířila jsem se s tím, ale od začátku to bylo jasné. Dnes měla ředitelka přijet, čekala jsem celý den, pak mi to nedalo, šla jsem do kanceláře a ony si tam v klidu sedí a klábosí. Přijde mi to prostě vtipné.Co mě udivilo, tak jsem zatím nic nepodepisovala...no, tak má na to celý měsíc....
asi to vypadá, že jsem vypočítavá, ale nejsem, jak říkám, kdyby se jednalo o podobnou situaci někde jinde, neřeším to, ale prostě už jaksi nemám motivaci něco v té práci dělat.

Anno, nezlob se, ale ja

Anno, nezlob se, ale ja kdybych mela na vyber mezi 2 zamestnankynemi, z nichz jedna stale cerpa OCR a resi vsemozne zakonne ulevy a ta druha ne, tak mam vyber jasny.
Treba jsi to jinak delat nemohla, to je dost mozne, ale z hlediska zamestnavatele je to jasna volba.
Zkus to nebrat osobne, najdes si lepsi misto, deti povyrostly, uz nebudou tolik marodit a bude to v pohode.

Myslím si, že občas není na

Myslím si, že občas není na škodu trošku "sebekritiky" a prozkoumat nejdřív své chování místo házení viny na okolí... To je jenom "řečnická myšlenka". ;)
Betka

Myslím,

Obrázek uživatele LadaVac

že to jsou zažité stereotypy,že starší mají v práci mít přednost apod,to je dneska už passé.

Lucko V ok -

ok - asi to tak vypadá....na tu glykemku jsem nechtěla mít volno celé,ale taky jsem si nechtěla nic nadělávat. Ale ano....to, jak se ke mě chovají....nechci nad tím mávnout rukou a nechat to plavat....kdyby se chovali jinak, tak to neřeším, ale od začátku dával najevo, že jsem navíc....když jsou kamarádky...
Už jsem se s tím smířila, práci si najdu, věřím tomu, ale stejně mě to štve a štvalo, že se celou dobu chovaly...

po pravdě - mě se to také zdá

po pravdě - mě se to také zdá divné,ale říkala mi to švagrová, že prý to tak u státních zaměstnanců asi je....tak mi to nedalo.Ale taky se mi to nezdá.

-

Blbost, nevidím jediný důvod, proč by to tak mělo být uzákoněno ... a navíc, jak už jsem psala - než zaměstnavatel udělá reorganizační změnu, musí mít souhlas odborů, pokud je máte. A pokud v tom odbory žádnou diskriminaci neviděli, tak tam není.

To je naprostá blbost,

Obrázek uživatele LadaVac

vedoucí tam nechá toho,kdo mu víc vyhovuje.Tohle by z nějakého diskriminačního postoje neobhájil.

Nedá mi to, vím, že se bráním

Nedá mi to, vím, že se bráním zuby nehty...ale zaslechla jsem, že když jsem služebně starší, tak by měla propustit toho, kdo je služebně mladší....ale nemohu nikde dohledat...nevíte o tom něco?
Třeba je to blbost, nevím...

Presne

Obrázek uživatele Lucka V.

Je jedna z nejnizsich nezamestnanosti co pamatuji. I v tradicne zoufalych regionech se da sehnat prace a dokonce trochu vybirat.
Uznavam ze pohled prazaka je trochu zkresleny ale mam dobrou kamaradku na vysocine co to potvrzuje.

A anahoj prosla jsem si tvoje prispevky za pisledni rok a ze vsech na me celkem trci ze se vzdy snazis maximalne vycerpat vyhody. O nejake solidarnosti k zamestnavateli to moc neni. Myslim ze by si se z toho mela poucit a ne jeste kolem sebe kopat. Muzu se samozrejme mylit napsane vse vypada jinak ale me to tak pripada. Priklad snahy mit volno cely kvuli odberu na glykemii mluvi za vse.

Přesně tak

Tyto výhody jsou sice super, ale zároveň daň za zoufalé platy. Máme očr, nemocenskou, příspěvek na penzijko, stravenky a flexi passy. Na náš úsek je nyní požadavek právnického vzdělání mgr., a plat za který dělají v marketech. Takže asi tak.
Volných míst je nyní všude dost. Dostat výpověď je sice šok, ale ne existenční problém. Určitě se dá najít místo velmi brzo. I když najít se zkráceným úvazkem, jako jsi měla myslím doposud, to možná trochu problém bude.

Když jsem dělala 10 let ve školství,

Obrázek uživatele LadaVac

tak pokud byl někdo ve výpovědní lhůtě,příspěvek na FKSP neměl,docela bych se divila,že by byl.
Nyní dělám ve státním a i tam je až po odpracovaném roce a pokud je někdo ve výpovědi,nárok samozřejmě padá.
Já nevím,jak u vás,kde bydlíš,ale i u nás v pohraničí je nyní tolik volných míst ve školství a nejen tam,že bych se o budoucnost fakt nebála.Je to po dlouhé době období,kdy se fakt dá vybírat.

Vladi,není to tak všude a jsou obrovské rozdíly.U nás třeba dávají na dovolenou příspěvek 1500,- je to ve stravenkách,které se dají užít jen v určitých zařízeních.Mám kolegu,který dělá na stejné pozici jako já ,jen v jiném městě a mají peníze do výplaty a o hodně vyšší než my.Stejně tak je to u osobního ohodnocení,u nás je strop 4 tis.,u kolegyň ve vedlejším městě 500,-,takže asi tak,záleží na vedení.Nárok máš jen na tabulkový plat,vše ostatní mít nemusíš.
Tabulkový plat u učitelů je teď docela slušný a stále se zvedá,na úřadech to je docela bída a velká fluktuace a to i v Praze,co mám info od kolegyň.Takže pozor na to,když si někdo myslí,že ve státní správě je to paráda.Jistoty samozřejmě to má,mohu si vzít OČR,nárok na jistou a placenou dovolenou,ale každá sféra má něco.

nedá mi to - já jen žasnu,

Obrázek uživatele Vladkax

nedá mi to - já jen žasnu, jaké všechny výhody má zaměstnání u státní instituce. Je to tak všude?

Těžko ti na to může někdo

Obrázek uživatele Lucka V.

Těžko ti na to může někdo odpovědet když nezná směrnici ( zásady ) čerpání příspěvku pro organizaci kde pracuješ. Účtuji mzdy v různých firmách a někomu bych řekla ano, někomu ne, někomu za určitých podmínek ano. Na to bud odpove najdeš sama nebo se budeš muset zeptat.

no...nevím, jestli to dokážu,

no...nevím, jestli to dokážu, nehádat se....uvidíme....problémy zbytečně dělat nechci...
ještě se zeptám na jednu věc....nevíte, jak je to s čerpáním příspěvků z FKSP? Mám na to nárok, když budu ve výpovědní lhůtě nebo ne?

Ja bych se zase nesnizila k tomu "trucovat"

Obrázek uživatele Janact

Davas tim najevo jak te to sejri..
U nas se tedy take hodnoceni nedava, ale presto bych se snazila odejit v dobrem... Nedohadovala bych se.
Opravdu to ber tak, ze pokud se misto smrsklo na jedno vybrala si vedouci toho, kdo ji je sympatictejsi a nema deti, tudiz stale nechybi. Mozna nespravedlive, ale realne. Byt na jejim miste jiste by jsi to udelala stejne...

A souhlasim s Janou, vse se stane tak, jak ma byt ... Tudiz ver, ze je to pro tebe to nejlepsi... Najdes si praci. Kde se budes citit lip a budes tam stastnejsi a spokojenejsi ! :-)

Je jasné, že je to těžký šok,

Je jasné, že je to těžký šok, ale lidi se prostě propouštějí z práce. Za čas, až se otočíš zpátky, tak zjistíš, že to bylo to nejlepší, co se Ti mohlo stát.
Vykašli se na ublíženost a podívej se na to z té lepší stránky. Oni Ti dali vědět dost dopředu. Taky Ti mohli dát výpověď na konci dubna. Teď máš o měsíc víc na to, aby sis našla jinou práci.
Fakt chápu, jak se cítíš. Taky se mi to stalo a nakonec bylo dobře, že tak, protože jsem si pak našla lepší práci.

U nás se třeba o hodnocení neříká,

Obrázek uživatele LadaVac

ale už se mi stalo,že chtěli znát minulého zaměstnavatele a zeptali se mě,zda ho mohou telefonicky kontaktovat.Jeho se pak ptali po telefonu.
Chápu,že tě to štve,ale taky bych to nechala.Je to vizitka vedení,jak se zachovali a hlavně fakt nikdy nevíš,kdy se tam vrátíš, třeba pod jiným vedením.

příští týden mám podepisovat

příští týden mám podepisovat výpověď, to si o to hodnocení jako mám říct hned? Nebo až skončím úplně?Ještě jsem propuštěná nikdy nebyla....

To není prosení, Annahoj

je to standard, alespoň třeba ve firmách v Praze. Něco jiného by bylo, kdyby tě vyhodili kvůli neplnění povnností, atd. Ale takhle z organizačních důvodů ti vlastně říkají, že v tobě problém nebyl. Tj. bych se oprostila od nepříjemných pocitů a bez emocí o to požádala. Furt mi připadá lepší a jednodušší o to požádat teď než třeba za pár měsíců až to budeš potřebovat u potenciálního nového zaměstnavatele...

nevím jesli se dokážu snížit

nevím jesli se dokážu snížit k tomu, abych se prosila o pozitivní reference, když prostě cítím, že mě vedení nemusí.....ani bych nevěděla, jak o to říct....já nevím, možná je to opravdu jen můj subjektivní pocit, cítím se ukřivděná....

Nechci dělat problémy. Ale

Nechci dělat problémy. Ale třeba na to volno při hledání nové práce mám přece ze zákona nárok.A myslím, že i na ty zbývající dny studijního volna. To byste nechali plavat? Nechci být potížista, ale taky si nechci nechat s.át na hlavu.Svoji práci jsem vykonávala dobře, tím jsem si jistá. Dokonce jsem slyšela, že lépe než někdo jiný.To, že jsme si nepadli s novým vedením do noty, to je věc druhá. Přece jen tak nesklopím uši.....práci mi to stejně nevrátí.
Nejsem potížista, ale nechci vedení nechávat navrch, když vím, že jsem v právu....asi jsem tvrdohlavá, co?Kdyby kem mě měli jiný přístup, vůbec bych to takto neřešila, ale prostě si nemůžu pomoct....jeden den mi řekne do telefonu zprávu o výpovědi a druhý den volá, jak sjem se vyspala a jak jsem to přes nic vstřebala......jak jsem se asi mohla vyspat.......

Boj, který nelze vyhrát...

Souhlas s holkama, vedeš boj, který nemůžeš vyhrát. To, že budeš trvat na některých benefitech, které vlastně už ani nepotřebuješ a snažit se to zaměstnavateli znepříjemnit, ti spíš může ublížit. Naopak bych se na to fakt dívala věcně a spíš si zažádala o pozitivní referenci. Není to tak dávno, co jsem hledala novou práci a reference jsem fakt potřebovala.
Je mi jasné, že výpoveď je nepříjemná, ale vždyť sama jsi tu v minulosti psala, že kolektiv špatný, tj. možná je to šance najít něco lepšího...

Naprosto souhlasim s

Obrázek uživatele Lucka V.

Naprosto souhlasim s Vladkou.Reference jsou dnes samozrejmosti a s puncem potizisty bys mohla pekne narazit. Zvlast v oblasti kde je vyssi nezamestnanost a muzou si vybirat. Byla bych opatrna a pocit nespravedlnosti byva velmi casto subjektivni. Pro statni instituci neni reorganizace a ruseni mista a naklady s odstupnym uplne hracka. Takze pokud to podstupuji nebude to zadna osobni msta ale prosty kalkul. Ber to sportovne a treba budes mit v pristi praci navrch zase ty.

podle mě fungující kolektiv

Obrázek uživatele Vladkax

podle mě fungující kolektiv hraje významnou roli v případném výběru zaměstnance. Sama píšeš, že jsi nezapadla, takže důvod proč jdeš pro nadbytečnost ty a ne kolegyně je asi v tomto. A podle mě pokud začneš dělat nějaké věci natruc, začne je stejně dělat zaměstnavatel nebo ostatní kolegyně. Podle mě to za to nestojí.... Taky bych si dala bacha na své renomé, protože tvůj nový potencionální zaměstnavatel se může u tohoto předchozího na tebe dotazovat a pokud ten stávavající si vybaví hlavně vymáhání tvých práv, může ti to velmi uškodit. Spíš bych se k tomu postavila obráceně, aby v něm začlo hlodat svědomí, zda se rozhodl správně. Nikdy nevíš, jestli se časem nebudeš moct vrátit....

...nerozcházíme se zrovna v

...nerozcházíme se zrovna v dobrém, přijde mi to prostě nespravedlivé...v této práci jsem od začátku,kolegyně nastoupila dlouho po mě a přesto tam může zůstat....mám to v místě, ona musí dojíždět....vím, že to už rozhodnutí vedení neovlivní a nenadělám s tím nic....a asi tak trochu z trucu....i když vím, že s tím nic nenadělám....chci si vybrat, na co mám právo.Neodcházím dobrovolně a dlouho se s tím budu smiřovat....prostě mám pocit, že ony si teď mnou ruce a říkají si...tak, konečně jsme se jí zbavili...předtím jim to nevyšlo, musely mě přijmout zpět po mateřské, protože jsem začala studovat....no a teď toho konečně dosáhly. Asi to teď vypadá, že jsem škodolibá, zlá...nejsem, jen mě to strašně štve a mrzí....tu práci jsem měla ráda.Proto si chci vybrat, na co mám právo.......i to volno na hledání nové práce - i když bych nemusela, protože dovolené na to mám dost....
Nejsem vypočítavá....jen mě to hrozně štve.

tvůj zaměstnavatel tvé

Obrázek uživatele Vladkax

tvůj zaměstnavatel tvé zdokonalení samostudiem už nevyužije, takže ho chápu. Jde asi jen o to, jak to máte v těch směrnicích. Taky bych se naplno věnovala hledání nové práce a toto neřešila.

-

a není v té směrnici dodatek, že se nevztahuje na pracovníky ve výpovědi? My tedy volno na studium nemáme, ale u některých jiných výhod to tak je. Pokud to ve směrnici není, tak by ti asi bránit neměli ... těžko říct, tohle jsou dost složité věci, raději bych tu energii vrhla na hledání nové práce, než se takhle nervovat.

Opravdu OČR ovlivní výši

Opravdu OČR ovlivní výši průměru? Kdyby byla neschopenka, tak se nějak dopočítává pravděpodobná mzda...aspoň co jsem četla, tak u očr by to mělo být podobné, nebo ne?(nebo mi prostě jako nebudou těch 7 dní očr počítat - jako že jsem neměla nic?)
Co se týče samostudia - nemyslím tím studijní volno na školu, ale samostudium - které mají všichni pedagogičtí pracovníci....při celém úvazku je to 12 dní, u zkráceného se to krátí....jde mi o to, když je ve směrnici psáno, že se toto samostudium vybírá každý 1.pátek v měsíci, pokud tomu nebrání provozní důvody....a to nebrání.....tak jestli má vedoucí právo říct, že mi to propadá.....přece tam ještě do konce června budu pracovat...tak co by mohlo bránit výběru samostudia....(samozřejmě počítám s tím, že to bude úměrně krácené, když tam budu jen do června místo do srpna....prostě tomu nerozumím....

Odstupné se bude počítat

Obrázek uživatele Lucka V.

Odstupné se bude počítat podle hodinové pruměrné mzdy - bude uvedeno na pásce za duben. Očr samozřejmě výši průměru ovlivní. Volno na samostudium je nenárokové a je zázrak, že jsi ho vubec měla. Zaměstnání, kde máš volno na školu je minimum. Zaměstnavatel má právo dovolenou nařídit za určitých podmínek. Přesný postup je v zákoníku práce. Nepamatuji si to. V praxi jsem to nikdy nedělala. Znám z praxe jen situace, kdy si volno zaměstnanci vybírají ( v případě vyhazovu ) nebo naopak odcházejí a zaměstnavatel je prosí, aby dělali co to jde a vše proplatí.

a prosím, nevíte někdo - výše

a prosím, nevíte někdo - výše odstupného se v tomto případě bude vypočítávat z období leden - březen? Započítává se tam i doba, když jsem v tomto období byla týden na očr?(při pracovní neschopnosti mám dojem, že se doba nemoci nepočítá a počítá se průměr...ale jak je to s OČR?Ovlivní to výši odstupného?

Tak tedy - od 1.května bude

Tak tedy - od 1.května bude běžet výp.lhůta, konec prac.poměru připadá na konec června.Do té doby musím vyčerpat dovolenou, která mi připadá - tzn.za půl roku - tj.20 dní.
Nevíte, jak je to s nárokem na volno na samostudium? Při zkráceném úvazku za celý školní rok mám nárok na 9 dní - odpracuji 10 měsíců - mám právo si vyčerpat i zbylé volno na samostudium? Ředitel mi tvrdí, že ne, že to, co jsem doposud nevyčerpala, propadne. Že to není nárokové.Má pravdu, že si ten zbytek nemohu vybrat?Ve směrnici máme dáno, že každý měsíc můžeme čerpat 1 den, pokud tomu nebrání nějaké důvody - a nevidím nic, co by tomu bránilo - spíš mám pocit, že už by se jí zdálo toho volna moc.Ale já jsem si to přece nevymyslela, že to chci vybrat - můžou mě tu dovolenou přece proplatit.....

Zákoník práce

To je nemilé, dostat výpověď pro nadbytečnost :(

Nejvíce odpovědí najdeš v Zákoníku práce, nebo i jinde na webu, viz např. https://www.aktualne.cz/wiki/finance/narok-na-odstupne-2013-pri-vypovedi...

http://pravniradce.ihned.cz/c1-44431520-rozvazani-pracovniho-pomeru-pro-...

Kalkulačka pro výpočet odstupného viz http://www.kurzy.cz/kalkulacka/odstupne

Nárok na volno pro hledání nové práce ze zákona je, viz. http://www.mesec.cz/clanky/dostali-jste-vypoved-zamestnavatel-vam-musi-d...

Dovolenou v plném počtu jako

Dovolenou v plném počtu jako při odpracování celého roku? To je divné, ne? Když budu řekněme do června - tak budu mít jen polovinu, ne?

-

Zkusím odpovědět na to, co vím. No způsob oznámení je nevhodný, věřím, že to byl šok.
Než zaměstnavatel rozhodne o reorganizaci, musí mít souhlas odborů. Datum zrušení místa je ale na jeho zaměstnavatele.
Datum je dané, takže ani nemoc konec pracovního poměru neovlivní.
Dovolenou budeš mít v plném počtu, jako kdybys odpracovala celý rok. A pokud jí nestihneš vybrat, proplatí ti ji.
Nárok na volno na hledání práce, to jsem nikdy neslyšela.
Měli by ti nabídnout jiné místo, a pokud ho nepřijmeš nebo ho nemají, dostaneš odstupné, tuším že 3 průměrné platy. Kolik to bude v čistém se dá spočítat na kalkulačce na netu.