Skip to main content

areál Obří sud u Liberce

Obrázek uživatele Vladkax
Posted in

Prosím byl tam někdo? Jde mi hlavně o ten penzion nahoře - jakým způsobem se dá dostat na sjezdovku a ze sjezdovky zpět do penzionu, krom pěší chůze? Nějak si nedokážu představit, že dítě ujde v přeskáčích 300 m.... Díky
http://www.areal-obrisud.cz/

No to víte, my jsme rozmlsaní

Obrázek uživatele Vladkax

No to víte, my jsme rozmlsaní tím, že na dovolené na lyžích dojíždíme až ke dveřím lyžárny, popř ke dveřím restaurace :-)
Z obřího sudu jsme zpět, velmi doporučuji. Okolo oběda jezdí kyvadlově místní auto od restaurace k horní stanici vleku a zpět, od hospody se dá jet zase tím autem, popř to sjet na lyžích lesem podél cesty (zvládnou to i děti bez hůlek, vyzkoušeno). Při celodenním skipasu je v ceně oběd, při jízdném 4 a více hodin teplý nápoj v ceně. Co se týká ubytování, jedná se o zcela nekuřácký penzion, novostavbu, pokoje jsou velké s dostatkem úložných protor. Ubytovavné vozí nebo sváží na/z sjezdovku auto, stačí zavolat nebo to nahlásit na recepci.
Dole pod svahem je u parkoviště půčovna lyží, občerstvení, bobová dráha. Lanovka je čtyřsedačková, fronta byla buďto rychle postupovala anebo nebyla vůbec. Jediné, co nám trochu chybělo, bylo sluníčko, ale to chápu, že provozovatelé nemohli ovlivnit :-)

Souhlas s holkama, 300 m není

Obrázek uživatele Veronika_473

Souhlas s holkama,
300 m není nic hroznýho. Ale pokud přece jen, tak holt jděte v normálních botech a přezujte se až u sjezdovky. Civilní boty v tašce se dají dát do úschovny nebo nechat u vlekařů. A když to bude holkám připadat jako opruz, ještě rády budou chodit v přezkáčích :-)

300m neni žádná vzdálenost,

Obrázek uživatele PetraN

300m neni žádná vzdálenost, proč by to devítileté dítě nemělo zvladnout?

Taky mi

Obrázek uživatele LadaVac

300m nepřijde moc,to chodíme i v lyžákách a dá se,od chaty na sjezdovku to máme možná i trochu dál a dá se to.

Konkrétní areál neznám,

ale 300 m v lyžákách mi přijde, že děti dají... Celkem lyžovat jezdíme a málokde je to tak, že by se od penzionu a nebo od auta v lyžákách kus nešel a extra problém to nebývá, holky nesou jejich a naše hůlky a my jejich lyže a pomalu se přesunem... Zuzka

pěšky

Ahoj, myslím si, že jinak než pěšky to nepůjde, ale zkus si zavolat přímo do penzionu :)