Skip to main content

Máte také velký rozdíl ve výšce mezi dcerou a synem?

Dětem bude za pár měsíců 11 let. Dcera je o 10 cm vyšší jak syn (dcera měří 149 cm a syn 139 cm). Syn to špatně nese. Podle růstových tabulek je dcera na horní hranici, syn malý kousek pod průměrem.
Měli jste to tak někdo? V jakém věku dorostl (a přerostl) syn dceru? Já jsem taky byla vysoká a můj brácha (nejsme dvojčata) byl dlouho malý, nakonec je o pár cm vyšší než já. Mám se obávat, že bude syn malý? Babička a děda z otcovy strany jsou oba malé postavy, malá je i moje máma (všichni tak do 155 cm), můj táta měl 180 cm, já mám 172 cm, otec dětí je o něco vyšší jak já. Syna uklidňuju, že má ještě čas a že určitě poroste, ale jeho obavy to moc nerozptyluje. Půjdeme na jedenáctiletou prohlídku a máme všímavou dětskou lékařku, takže ta by už určitě zakročila, kdyby měla pocit, že je něco špatně. Děti se narodily 25TT + 4. Kdy začne konečně pořádně růst?

při narození byl rozdíl mezi

Obrázek uživatele Ifka123

při narození byl rozdíl mezi synem a dcerou o dva centimetry ve prospěch syna. Nyní v sedmi letech je to výraznější syn 134, dcera 130 cm.

U nejstarších dětí byla

Obrázek uživatele Nika1

U nejstarších dětí byla dlouho, dlouho dcera větší než syn. Najednou nastal skok a dcera dneska má 168cm a syn 195cm.

souhlasím s tím, co bylo

Obrázek uživatele KaterinaAd

souhlasím s tím, co bylo napsáno níže, kluci začínají růst později a zase jim to déle vydrží. Pamatuju, že na víceletém gymplu jsem měla spolužáka, co byl snad o dvě hlavy menší než já, v tercii jsem odešla na jinou školu a když jsem ho potkala v dospělosti, jen jsem koukala:-).
Moje děti mají teprve sedm a rozdíl je pouhý 1 cm ve prospěch holčičky. Ale zase má o 5 kg navrch. Ve třídě patří mezi vyšší, ale jsou jednoznačně nejmladší (červnoví bez odkladu)

Ještě bych asi měla napsat,

Ještě bych asi měla napsat, že syn má k výšce 139 cm váhu okolo 34 kg a dcera má k výšce 149 cm váhu okolo 33 kg. Dcera je vysoká hubená tyčka (taky jsem byla taková, jen já jsem měla povolené břicho od malička, zatímco dcera má bříško ploché a má moc pěknou postavu).
Synovi se právě ve třídě smějou holky, že je malý (přitom se mu směje i holka, která je menší než on). Z kluků je nejmenší a to patří ke starším dětem ve třídě - děti jsou říjnové, takže šly do školy stejně, jako další podzimní děti.
Nikdo by nehádal, že jsou moje děti dvojčata, protože vypadá každý úplně jinak.

máme

Obrázek uživatele Janact

bude nám tedy 8let, ale už cca 2roky je velký rozdíl.

dcera má 136cm, 35kg
syn 123cm, 22kg

syn to zatím špatně nenese, věřím, že se to srovná věkem....

byť já jsem malá 155cm a manžel mám 195cm... tak doufám, že děti nebudou po nás přesně opačně :-) byť povahově tak jsou. syn já, dcera tatínek...

Ahoj, kolegyně z práce to má

Obrázek uživatele katyvypl

Ahoj, kolegyně z práce to má přesně jako ty. Dvojčata, 11 let, dcera 152 cm a 52 kg (pediatrička už jí prý trošku dala osvětu ohledně diety) a syn 140 cm a 30 kg, hodně hubený, hraje fotbal. Na první pohled vypadají jako o dva roky od sebe, ale syn si z toho prý nic nedělá.
Katka

Jani, je to normální.

Obrázek uživatele Spider17

Kluci jsou většinou menší, vytáhnou pak hrozně rychle v pubertě. Takže nakonec malou přeroste. Hezky mu to vysvětli, že malí kluci rostou pomaleji, ale až budou na střední, hoooodně vyrostou. Já mám chlapečka taky menšího, ale jen o 3-5cm. Oba mají podle tabulek nerovnoměrný růst. Ve třídě je už menší jen jedna holčička :-) Nevadí mu to. Má výhodu ve fotbale, že líp prokličkuje a střílí branky. Zkus najít taky nějakou výhodu pro syna, a nastav mu to jako jeho přednost ;-) Dvojčatům bude 8 let a měří něco přes 120cm. Přitom jejich otec má 193cm, já 168cm. Teda už 167cm, rostu do země :-D Můj otec i matka jsou malí, tak třeba budou ob koleno. Zdenka

Ahoj

Obrázek uživatele PetraN

u kluků je obvyklé, že se vytáhnou až v pubertě, tj. okolo 13-15 let a pak ještě dál rostou. Aspoň co vidím starší kluky okolo. I můj muž to tak měl. Navíc až okolo 12 let a později se začne projevovat rozdíl ve fyzické síle mezi klukama a holkama (jak začne tělo produkovat ve větší míře testosteron) ....zrovna letos jsme se o tom bavili s rodiči na sportovním soustředění, že většina kluků, právě tak 7-8 třída za rok (co jsme je většinou neviděli) velmi zmužněli, vyrostli, zesílili a šla jim hodně nahoru fyzička.

U holek zase není neobvyklé, že růst skončí dřív, i v době, kdy kluci teprve pořádně růst začínají.

Jinak moje děti to mají podobné, děti měří stejně jako tvoje, akorát tedy jsou o rok mladší. Syn se navíc celkem hrbí, takže působí ještě o pár cm menší. Zatím to vůbec neřeší,že je menší, než sestra, což je asi částečně dáno jeho šťastnou povahou, částečně tím, že je přeci jen mladší než tvůj.. A i když jsou ve třídě i o hlavu vyšší kluci, tak je tam i dost těch, co měří jako on nebo i menších.