Skip to main content

Individuální studium

Obrázek uživatele LucieR

Nemáte někdo zkušenost se vzděláváním mimořádně nadaných dětí? Kdo například pomáhá s vytvářením plánu individuálního studia? Mensa sice pořádá kurzy pro učitele, ale máme malou školu, asi se nikdo nerozjede do Prahy. Žádné předchozí zkušenosti nemají. Nebo pomohly by třeba jimi vydané publikace ve škole? Jedna z holek přeskakuje první třídu, jakýsi plán je odevzdaný do PPP, ale učitelka mi dnes řekla, že by nám byla vděčná při hledání nějaké odborné pomoci. Chápu to, školu jsme si prostě vybrali sami, jen si nejsem jistá, že můžeme nějak přispět.
Díky!

Ahoj Moli. Díky, já napíšu o

Obrázek uživatele LucieR

Ahoj Moli. Díky, já napíšu o víkendu. U nás speciální škola opravdu nehrozí. Není problém jen přímo ve městě, ale v celém kraji. Možnost je až víceletý gympl, tak snad to zatím nějak přežije :)

Nadané dítě

Mám děti ve 3.třídě. Holka normální, syn označen z PPP taky jako nadaný. Je to na delší psaní. Chodí do speciální třídy pro mimořádně nadané děti, je to určitě lepší, než přeskakování ročníku. Nejde jen o to co se učí ve škole, ale tyto děti mají široký záběr zájmů, vynikají i v jiných oblastech, které je třeba rozvíjet, něco je zase vůbec nezajímá. Ale na logistiku rodiny je to velká zátěž, každý na jiné škole. Určitě bych se podruhé rozhodla stejně - děti rozdělit. Když tak mi napište na mail je toho moc :-)
libm@email.cz

My mame velkou vyhodu, ze

Obrázek uživatele LucieR

My mame velkou vyhodu, ze holky maji skolku v budove skoly, takze ona uz tam na zvykacku dochazi. Obcas je tam, obcas ve skolce. Moc se ji ve skole libi, stiba, zvlada. Akorat ta grafomotorika byla desna, toh dochazkou se to dost zlepsilo. Psycholozka mi rikala, ze to neni sranda, ve meste mame jen jednu holcicku, nyni 13ti letou, ktere se preskok povedl a je spokojena. Ale doloruceni z PPP znelo jednoznacne. Jen jsem puvodne myslela, ze preskoci a je to :). Zadnou specialku tu nemame a hlavne chci, aby holky byly ve stejne skole. Psali jsme do Mensy, par materialu poslali, snad to bude stacit. Dekuju!

kdysi před lety někdo toto

Obrázek uživatele Vladkax

kdysi před lety někdo toto tady řešil.Tedy myslím, že to bylo tady... Co si vzpomínám, tak to dítě nakonec nechali projít první třídou,aby si zvyklo na školní režim, nejde prý jen o znalosti, ty děti skok do druhé třídy prý zvládají špatně psychicky, režim je oproti školce velmi namáhavý,je tam zaběhnutý kolektiv, děti už jsou "mazáci", vědí jak to tam chodí a nováček je ve velké nevýhodě. Jak to dopadlo ale nevím....
kámoška vozí nově dítě do Scio školy přes celou Prahu, ač byli první dva roky v polosoukromé škole s individuálním přístupem, dítě se nudilo. Nyní jsou různě pospojováni se staršími dětmi na různé předměty podle výkonnosti a ne věku, takže dítě je nadšené a hltá nové informace

-

Prima, tak to jsem zvědavá, co do toho vleze..... Š.
PS: Jinak budu na mobilu.

Tak jo, domluveno. Jeste

Obrázek uživatele LucieR

Tak jo, domluveno. Jeste premyslim o tom tanecnim workshopu, to by se holkam asi libilo, ale hned potom vyrazime na letiste. Nejak to jeste prepisu Lidusce.

-

Jéje Lucko,
to dopoledne nedáme. Ale pokud byste v Mostě vydrželi a po pohádce zašli třeba někam na nákupy nebo na oběd, měli bychom být kolem 13.00h na letišti - bude tam Dětský den. Je to hned za Mostem. My totiž jedeme zítra k našim, ale cestou zpátky (v sobotu po obědě) bychom se tam chtěli stavit. Teda pokud nebude extra pršet.
http://www.letistemost.cz/2-nezarazene/37-den-otevreneho-letiste-2016
Pa. Š.

Ahoj Sary. Taky me nastvalo,

Obrázek uživatele LucieR

Ahoj Sary. Taky me nastvalo, jak se ty terminy nekdy sejdou. Co takhle v sovbotu Divadlo Rozmanitosti, 12 mesicku...?

-

Ahoj Lucko, k Tvému dotazu nic nemám, ale jen škoda, že jsi v sobotu nemohla. Bylo to prima a holky jsou super. Š.