Skip to main content

Spaní mladších školáků - délka, "večerka"

Obrázek uživatele Olitwins

Ahoj,

mám dotaz, kdy prosím chodí spát Vaši prvňáci a druháci /nebo v té době chodili/? A kdy pak vstávají? Vedu debatu se svými rodiči, zda osmdesátých létech minulého století byl také večerníček v 6:45, protože si pamatuju, že v 1. třídě jsem se na večerníček dívala v pyžamu a někteří spolužáci chodili spát před večerníčkem.

Holkám je skoro 7, jsou ve školce a jedna vždy po "o" spí /druhá je totální nespavec, ale přes den si stěžuje, že je unavená. Chodí spát v 8 a vstáváme v 6, ale možná to není dost, četka jsem, že děti v tomto věku mají spát cca 11 hodin.

Přemýšlím, že právě posunu spaní aspoň na 7:30 a vstávat budeme v 6.30 až začnou s 1. třídou....

Díky předem za názory a zkušenosti, O.

Jak píšou ostatní

Obrázek uživatele Lucka V.

Je to individuální. JSou sovy všechny naše děti. U první dcery jsem se trapila jako Katka tím aby spali brzy a bylo to k vzteku. Pak jsem se smířila s tím, že naše děti prostě před devátou neusnou ani omylem. Jen když jsou nemocné. Ráno je budíme, naštěstí nedojíždíme. O víkendu starší syn spí až do 11 když nic nemáme a necháme ho podle něj :)

Naši jsou

Obrázek uživatele LadaVac

sice už ve čtvrté třídě,ale od první se to moc nemění.Usínají kolem 20,30 -21 ,vstanou sami,nikdo je nebudí tak mezi 5,30 - 6 h

-

Ahojky,
myslím, že to uvidíš sama. Asi bude chvíli déle trvat, než se "zajedete".
Kluci - (2tř. - 8let) chodí okolo 19.30h (hned většinou neusnou, respektive jeden by usnul, ale druhému se nechce). Vstávají v 5.30h a samozřejmě se jim vstávat nechce. Když nadhodím, že budou chodit spát o 0,5h dříve, tak je řev, že neeee..
Ale ráno to začne nanovo. Někdy si pak "trošku pospí" o víkendu, ale tak max. o hodinu déle. A to je nechávám také pak večer chvíli koukat na televizi, abychom si pospali i my. Š.

re

Nasi chlapci 7 rokov, spia cca 9-10 hodin. Zjavne im to staci, poobede nespavaju uz od dvoch rokov. Vecer idu do kupelne o 20.00, kym sa umyju a oblecu do pyzama je pol deviatej, a potom este cca hodinu v posteli kecaju alebo blbnu. Zobudzaju sa sami od seba okolo siedmej, ked nie necham ich dospat do pol osmej. Rovnako to maju aj cez vikendy a cez prazdniny, to niekedy chodia do postele neskor, ale zobudia sa rovnako. Ahoj Martina

9-9,5 hodiny

Ahoj, jedna věc je, v kolik chodí do postele, druhá v kolik reálně usnou. Naše děti - prvňáci 7,5 roku - chodí do postele v 8 hodin, pak jim čteme cca do půl devátý, ale pak si ještě tak min. do 21 hod, někdy 21:30 čtou, prolížejí, atd.
Vstávají v 6:30. Nijak to neřeším, spíš mi vadilo, když dříve dělaly blbosti, honily se, atd. Když si čtou, tak si prostě tělo samo řekne, když chce spát...

Mladší syn má 7,5 let, je v

Obrázek uživatele PetraN

Mladší syn má 7,5 let, je v první třídě, a tak poslední cca rok chodí do postele mezi 20:30-21:00, jak to vyjde, usíná lehce po deváté. Vstává ve všední dny v 6:45, to ho budíme. O víkendu chodí spát později (lehce po desáté) a budí se sám okolo sedmé, někdy i dřív .
Starší děti, co si pamatuju, tak syn to měl v tomto věku podobně. Dcera je sova, v první třídě usínala běžně až okolo desáté, ač byla v posteli už v půl deváté. Prostě dřív neusnula. Ve všední dny jsme ji budili v 6:45, vstávala bez problémů, o víkendech pak dospávala.

Tak spaní je u nás věčné

Tak spaní je u nás věčné téma, už šest let...:-)
Nejdřív holky nespaly v noci, což loni, konečně, se už ustálilo. Ale hlavně jedna nedokáže spát ráno déle, prostě vstává mezi cca 6-7 každý den, ať jde spát v kolik chce. Druhá by i spala déle, ale ta první jí nenechá.:-) Takže chodí fakt každý den spát do těch 8 hodin, aby byly druhý den použitelný.:-) Samozřejmě že protestujou, byly by venku déle a tak, ale prostě po každý když povolíme a jdou spát dýl, tak je zase několik dní "dáváme dohromady". Takže dokud se tohle nezmění, režim necháme stejný. Prostě se vyspat potřebujou a když to nenatáhnou ráno, musí jít holt večer spát dřív. Ještě u té jedné holky platí, že čím dýl jde spát, tím dřív ráno vstává, takže je pak celý den "mrtvá".
Hodně se setkávám právě s remacalama, že proč je nenechám dýl, že jsou jak mimina atd atd atd, ale holt to teď jinak nejde...
Já sama jsem sova, třeba k tomu taky dojdou, ale zatím tak. Spánek je důležitý, hlavně pro děti, si tedy myslím já.:-) Ale samo každý je jiný!
M.

Kluci jsou skřivaní (po

Obrázek uživatele Veronika_473

Kluci jsou skřivaní (po mamince...), druháci.
Přes týden chodí spát v 8 a vstávají 5.30 - 6.30, stačí jim to. V pátek a sobotu jim dovolíme jít spát později, klidně v 10, abysme si ráno mohli pospat, a někdy se to i povede :-)
Ale režim jim lze posunout, o prázdninách je necháváme podle únavy a situace, klidně do 10 a tím pádem vstávají později. Těch cca 10 hodin spánku ale potřebujou.

Prvnaci, 6 let a mladší 5.

Obrázek uživatele KaterinaAd

Prvnaci, 6 let a mladší 5. Měla jsem snahu, aby chodili v osm spát, ale doslova roky jsem ztratila kazdovecernim řvaním, prosenim a přemlouváním... Uz jsem rezignovala. Vecer s nemá koukají na TV, dneska případy prvního oddělení:-), pak jdou bez kecu do postele a během chvíle usnou. Zejména malej ma v sobě perpetum mobile, spí ve školce a vecer je schopen nám v 23:09 skákat po hlavě.
Takže u nás z čiré rezignace 21-21:30, vstávají 6:30.

Kluci jsou v první třídě,

Kluci jsou v první třídě, tento týden měli sedm let. Aby dobře fungovali a nebyli přetazení a protivní, musí spát nejpozději v 8.00...vstavaji v 6.30...o víkendu necháváme max. Do 9.00vzhuru,a už je to nedospani pak na nich vidět... Stejně ráno déle nespí

Je to individuální

Obrázek uživatele Spider17

Našim je 7 let, první třída a spí 8,5 až 9 hodin. O víkendu si někdy pospí až max. 10 hod. Doporučuje se 10-11hod., ale je to opravdu dítě od dítěte. My jsme sovy, nedovedu si je představit chodit spát v 8 večer, když je v létě do 10ti světlo. Jsme venku až do 9ti, protože večer už je lepší a chladnější vzduch. Malá od sousedů je v posteli už v 8hod. Pokud dětem stačí 10 hodin spánku, nemusí chodit spát dřív... Jako malá jsem chodila spát v 8, ale dělali jsme s bráchou kraviny a usnuli jsme stejně až někdy po deváté. O víkendu jsme hráli s našima karty až do deseti :-DDDD