Skip to main content

aktovka pro prvnáky

Ahoj holky a Tome, jakou doporučíte aktovku či batoh pro prvňáky? moje děti jsou drobné žížaly. a je v praze nějaká kamenná prodejna? dík v.

A zkousely jste je fyzicky

A zkousely jste je fyzicky nebo objednavate pres web?

Zulda,

Obrázek uživatele Olitwins

Ja jsem cca před rokem udělala velkým výzkum na netu i v kamených prodejnách. Měla jsem kritéria - hrudní a bederní pás, ideáně ne zip, ale zas aby to nevypadalo úplně jako aktovka. Nic se mi nelíbilo nebo některé značky zase holkám vůbec neseděli na zádech. No a úplně náhodou v té době jsem na německých stránkách objevila ten typ Motion, v ČR se ještě neprodával a napsala jsem výrobci a jela ho do Drážďan okouknout a rovnou koupila. Měla jsem myslím ještě nějaké další kandidáty, ale manžel byl výrazně prot aktovkám a tento se mu líbil, že vypadá trochu jako batoh......

Jako moji příbuzní ze zahraničí vůbec nechápou, co to tu řeším. Tím, že jezdí v cizině děti autem do školy, maj jakýkoli sportovní batoh za pár korun... Ale tady to prostě záleží.... Chápu, že když dítě nosí batoh jen z auta do školy, tak to není až zas tak nutné řešit....

Souhlasím s tím, že za boty dám daleko víc penež a vydržej max. sezonu...

S tím nošením aktovek je to u

Obrázek uživatele Vladkax

S tím nošením aktovek je to u nás stejné, taky se s nima netahám (až na vyjímky) ale parkuju hned před školou.
Co se týká těch aktovek, tak mě Topgal překvapil, jak je "nesmrtelný". Původní náš požadavek byl, aby vydržel celou první třídu. Na radu tady prošel poté pracím cyklem, na začátku druhé třídy ty tašky byly jako nové. Do třetí třídy budou v družině, navíc většinu kroužků mají v rámci školy. Až budou docházet mimo, aktovku (když bude třeba) vyměníme. Myslím, že ve 4. třídě už budou chtít jiný design.
Kámošky dítě mělo vždy ty "mercedesy" mezi aktovkami, je pravda, že jsou fakt moc hezké a promakané, kámoška je vždy poté prodala za cenu nového Topgalu. Oni jezdí do školy MHD přes celou Prahu, tam to opodstatnění má.

-

U nás toho děti nosí strašně málo. Penál, žákovskou, notýsek a 2x týdně učebnici (což je spíš sešit), pokud mají úkol. Nejtěžší je svačina :) Jiné to samozřejmě bude ve třetí a čtvrté třídě, i proto jsem chtěla aktovku jen na první dva roky. Ergobag jak tak koukám na netu jsou super, ale příjdou mi pro prvňáky moc velké a jsou těžší než jiné značky.

No, je fakt, že když mi

No, je fakt, že když mi sousedka poprvý chválila Ergobag, tak jsem si pomyslela, že upadla z višně. Ale pak jsem si říkala, že jestli nám skutečně vydrží na 4-5 let, tak to tolik peněz není. My ty peníze "ušetříme" na benzinu, autem nejezdíme, kroužky budou někdy mimo družinu, dost se nachodíme. A ten hrudní pás používá dcera i na obyčejným batůžku, ten bederní pás mi ze zdravotních důvodů nepřijde vůbec špatnej - když si vezmu, co ty děti všechno vlečou. Já teda víc prskám u nákupu bot. Když si představím, že mám koupit Superfity za 1600 a vydrží na půl roku... Teď jsem třeba kupovala několik párů bot, polobotky, plátěnky, baleríny atd., samý levnější, ale kvalitní varianty a nechala jsem tam skoro 5000. Spočítala jsem si, že za rok vydám za boty pro děti minimálně 15 tisíc, a to kupuju po slevách a někdy z druhý ruky! Vedle toho mi batoh za trojku přijde fakt jako sranda.
Jinak v dTestu vyšel jako nejlepší batoh Hama (přes 2 tisíce), Topgal tam vůbec nebyl. Snažila jsem se vybrat podle dTestu, ale často se mi ty batohy nelíbily designově - zářivý růžový barvy, koníčci, postavičky Disney - to se okouká. Nebo neměly víc komor, kapsu na svačinu apod.
Jinak kamarádka koupila pro dceru nějakou levnější aktovku a pak ve 2. třídě kupovala novou. Samozřejmě uvidím, jak to bude, ale už se mi párkrát stalo, že jsem škudlila a pak stejně koupila to drahý. Ale taky se může stát, že dcera aktovku někde zapomene, kdoví:-)

Oli

jak říkám, každý dle svého režimu. Nenapsala jsem, že družinu i kroužky máme přímo v budově školy. Takže děti odnesou tašku od auta do třídy, ze třídy pak do šatny. Do auta je pak někdy vezmu obě, někdy si nesou samy.... Ale můžu se zeptat (v dobrém slova smyslu), v čem jsou Vaše Herlitz lepší než jiné? Já když jsem to totiž vloni studovala (přiznávám, jen po netu), nepřišly tyto ani jiné značky odlišné. Ve váze určitě ne. Zpracování asi bude lepší, nepopírám, ale celkově se domnívám, že jsou předepsané parametry a výrobci je dodržují. Díky za odpověď.

Olitwins

Obrázek uživatele Lucka V.

U nás si samy nosí aktovku jen dvojčata a děti s doprovodem asi nikdy. Tak to bude spíš nešvar doby než vaší části Prahy. My máme školu ve vnitrobloku a hodně dětí chodí už v první třídě bez dprovodu a tašky si nosí.

No já zase řeknu za sebe jiný

Obrázek uživatele Olitwins

No já zase řeknu za sebe jiný názor. My jsme po dlouhém vybírání koupili Herlitz Motion, taky docela drahé, ale jako něco, co dítě bude min. 3 roky /doufám spíš 4/ nosit každý den 10 měsíců v roce, tak do toho ráda investuji a ušetřím jinde. Navíc u nás bylo klíčové hrudní pás, holkám padají z ramen i baťohy a jsou celkem zvyklé si ho zapínat. Chtěla jsem i hrudní pás, klidně ho na cestu holkám zapnu. Máme školu sice blízkko, cca 400 -500 metrů, ale prostě si batoh budou nosit samy každý den, protože autem jezdit budeme výjimečně. Ale pak je tu přecházení na kroužky a ne vždy se nám asi podaří jít mezitím domů.

Pro mě je klíčový mít super bahot, aby si ho holky nosily samy. MOžná je to jen "nešvar" naší části Prahy, ale ráno cestou do školky, když jde dítě s rodičem pěšky, rodič vždy nese aktovku na zádech, dítě jde "na volno". Ze školy totéž. Dítě, které si aktovku nese (a někdo ho doprovází) je fakt výjimka. A to mám v okolí 3 základky. Odpoledne jezdíme 2x týdne do lidušky a v autobuse potkávám babičky a dědečky, co dětem nesou aktovku a dítě nenese nic. Často přemýšlím nad proveditelností u dvojčat.....Nemluvě o tom, že já nosím těžkou kabelku a často batoh s notebookem z práce. Prostě aktovku nosit dětem nebudu, pouze výjimečně..., tak jsem koupila fakt dobrý, podle mě a holky si vybrali motiv.

ahoj,my máme tyto

ahoj,
my máme tyto http://www.topgal.cz/skolni-sety/set-159/e---green/ a http://www.topgal.cz/skolni-batohy-pro-prvnacky/chi-742/d---blue/ .. odzkoušíme až od září:-))... pro mě byla rozhodující váha a aby splňoval všechny kriteria a vybráli jsme právě tyto... myslím, že tak do třetí třídy vydrží určitě... kluci si je vybrali a líbí se... a mají i hrudní pás,za co jsem ráda..

-

Z našeho pohledu by peníze za takový batoh byly vyhozené. Dopředu se to asi těžko hodnotí, někdy člověk neodhadne, jak to bude v praxi, ale je dobré se hodně zamyslet nad režimem dne. Děti vozíme ráno i odpo domů. Mohou jezdit autobusem, ale nepotřebujeme to, jelikož mladší dceru vozíme do školky, a čekat na zastávce na čas, je složitější, než si je libovolně vyzvedávat v družině. Takže z pohledu našeho režimu, nyní v první třídě (a druhá třída bude podobná), je zbytečné mít super aktovku, naše děti jí mají na zádech půl hodiny denně. Přesně jak píše Vladka, prsní pás by překážel. Máme Stil, taky se mi líbí spíš batohy než aktovky, ale aktovka je praktičtější, pro děti lépe ovládatelná. Samy si je pochvalují i teď po 3/4 roce a po srovnání se spolužáky. Aktovka je lehoučká, motiv se jim moc líbil, samy si vybraly, já si jí nemůžu vynachválit. Dvě stály 2500, na netu jsou levnější. Myslím, že Emipo jsou téměř stejné. A od počátku jsem neměla ambice kupovat aktovku na několik let. Podle mě děti samy budou chtít jinou. Do třetí třídy pořídíme určitě jiné, výběr nechám na nich.
Pokud Tvé děti nebudou chodit pěšky do školy a delší trasy, případně přecházet ze školy do družiny, nemusíš to moc prožívat. Samozřejmě lehoučkou tašku se všemi doporučenými prvky (pevná záda, vypolstrované popruhy atd.), ale to mají všechny, hlavně ať se jim líbí design a kapsy na pití a svačinu jsou dobře přístupné.

My máme také Ergobag koupené

Obrázek uživatele Lucie M._3203

My máme také Ergobag koupené v akci jako loňské modely. Doporučil nám je známý fyzioterapeut. Holky měly v první třídě něco přes 20 kg. Chápu, že někdo nemůže nebo nechce investovat tolik, ale za nás se investice rozhodně vyplatila. Batohy jsou nadčasové, dobře propracované, po dvou letech stále jako nové. Věřím, že nám vydrží celý první stupeň... Pokud bych chtěla něco levnějšího, šla bych asi do Topgalu.

No myslela sem neco kolem

No myslela sem neco kolem 1500max taky.asi budu stejne vozit do skoly autem...

Ten náš batoh hrudni pás má

Ten náš batoh hrudni pás má taky. A víc než 1500 bych za batoh nedala.

taky jsem to tehdy dost

Obrázek uživatele Vladkax

taky jsem to tehdy dost řešila a mrzelo mě, že topgaly ty bederní a prsní pásy nemají. Zpětně jsem ráda, vůbec by to holky nevyužily, jen by ty pásy zavazely a byly by špinavé (tuto výbavu máme na baťůžkách, které mohou ty aktovky v případě nutnosti zastoupit). Pokud by měly chodit delší cestu pěšky, určitě by přišly vhod, o tom žádná....
jinak takto promakané akrovky mají i v aktiváčkovi (jiný výrobce)...

Ty Ergobagy

Obrázek uživatele Lucka V.

Vypadají skvěle. Ale naši kluci na školu vidí z okna a tašku mají na zádech chvilku a tohle mi přijde už moc velká investice. Máme Topgal z nějaké akce a stála jedna 999.

Ergobag

Já jsem dceři koupila tento: https://www.terkaperka.cz/skolni-batoh-ergobag-prime-ruzovy, i když jinou barvu. Je sice příšerně drahý, ale říkám si, že se ta investice vyplatí (z více stran mám info, že dětem batoh vydrží celý první stupeň). Je pěkný, bytelný, nastavitelný a hlavně má bederní pás. A nevypadá tolik jako aktovka. Kupovala jsem tady: http://www.praha.eu/jnp/cz/firmy/zive-firmy/lc-kancelar-telekomunikace-p..., pán to dost ochotně všechno popsal. Až ho budu kupovat dvojčatům, tak asi budu muset dlouho dopředu šetřit:-)

Taky mám žížalu s Topgalem

Já nechtěla aktovku (nejsou mi sympatické), ale batoh, a to co nejlehčí a nejtmavší. Syn chodí teď do přípravky, v září měl 115cm a 19kg, a batoh http://www.topgal.cz/skolni-batohy-pro-prvnacky/chi-742/d---blue/ mu podle mě sedí dobře, je lehký a vejde se tam toho dost.
Počítám, že mu vydrží buď do třetí třídy, nebo pokud půjdou do školy dvojčata, tak se dokoupí ještě zelený pro druhé dvojče a syn dostane nový větší batoh.

taky máme batoh topgal

Obrázek uživatele Janact

syn má teď v první třídě asi 21kg, slabě přes 120cm, tříkomorový topgal zvládne :-)

Děti

Obrázek uživatele LadaVac

máme taky drobné,mají Tobgal tříkomorový,jsou ve 4. třídě,nosí ho stále.

Syn ma nyni na konci prvni

Syn ma nyni na konci prvni tridy 116cm,19kg...kupovali jsme topgalpro 1.-3. tridu a da se...

Ahoj, na veletrhu For Kids

Obrázek uživatele fretuska

Ahoj, na veletrhu For Kids jsme si vzali letacek teto kamenne prodejny, zatim jsme tam nebyli: http://www.detsketasky.cz