Skip to main content

Láhve na pití do školy

Prosím o radu,
kluci chodí do druhé třídy a stále řeším láhve na pití.Dávám jim kupovanou láhev Rajec neperlivou s pítkem do které jim přidám šťávu. Holou vodu nevypijí. Láhev vypláchnu ,pítko je od jídla tak ho také vypláchnu převařenou horkou vodou to by mělo stačit na desinfekci? Po dvou dnech ji vyhodím. Nebo vydrží i déle? Jakou láhev používáte? Když není myčka tak umýváte jen horkou vodou? Prosím poradíte. Děkuji .

Máme Topgal

Obrázek uživatele LadaVac

Máme tuto a jsem maximálně

Obrázek uživatele Olitwins

Máme tuto a jsem maximálně spokojená. Neteče a vypadá, že vydrží déle než Lock&Lock, kterou jsem jednu reklamovala a druha je na ceste k odpisu.....
http://www.lahve.eu/?aladdin-detska-lahev-aveo-350-ml-fialova-s-potiskem

Lahev na piti

A máme zase zaří.Máte nějaké novinky na láhve do školy? Stále používám Rajec modrou s pítkem,kterou vždy vypláchnu teplou vodou a dvakrát do týdne vyměním používáme štávu.Stačí to?Nebo poradíte....Díky

Vyborna je lahev z ikey. Ma

Obrázek uživatele be.st72

Vyborna je lahev z ikey. Ma siroke hrdlo, nemusim preparovat zadne pitko, obsah 600 ml a diky tesneni nemaji kluci problem zavrit/otevrit.

Ahoj, tak hlavně nekupuj

Obrázek uživatele marketad

Ahoj, tak hlavně nekupuj láhev Equa. Jsou sice moc hezké a snadno se udržují v čistotě, ale to je tak všechno. Máme doma tři a ze všech teče voda.

Ach jo, tak nám zdravá láhev

Obrázek uživatele fretuska

Ach jo, tak nám zdravá láhev 2 x už vytekla :( zkusím asi vyměnit víčko, ale mám 100 chutí se poohlédnout po něčem jiném :(((

láhev NALGENE

Holky mají do školy tuto lahvičku
http://www.rockpoint.cz/lahev-nalgene-otf-kids-kids/pNLG22020047-2/

Už ji mají od Vánoc a v pohodě. Jde dobře čistit, jednou za čas ji napustím vodou a hodím tam kousek sterilizační tablety Milton, dtto s víčkem. Obávám se ale, že jen náhradní víčko koupit nejde, i když by se nám časem hodilo.

Ta ten plast neni zas az tak

Ta ten plast neni zas az tak mekky, pevnejsi nez lahve bezne plastove. Ona se rozklada a sklada s trochou sily. Stabilni mi take prijde, rozhodne stabilnejsi, nez treba lahve od jupiku apod. Je spis dobre zkonstruovana. Ale - mam ji ja. Nosim ji v tasce, mivam ji vsude mozne polozenou, postavenou. Zachazim s ni normalne, nijak zvlast opatrne.

Marru, a nepromáčknou ji ty

Obrázek uživatele Vladkax

Marru, a nepromáčknou ji ty děti? Aby to nestříkalo všude kolem.... Nedokážu si představit, jak ji dávám do boční kapsy aktovky, podle mě je to tělo moc měkké. Taky bych měla strach, že se na lavici převáží. Mně přijde, že do školy by měla být ta flaška pevná....

Mně se osvědčila tato eco láhev

Ahoj, malý příspěvek do diskuse. Zdravé láhve mi zcela nevyhovují, sice netečou, pokud jsou "uzamčené", ale děti při tom uzamčení nejsou zcela samoobslužné... (školka)
Zaujala mě na webu tato skládací láhev, koupila jsem si ji a přijde mi skvělá
http://www.econea.cz/ohyo-skladaci-lahev-0-5-l-modra/
Mám s ní velmi dobré zkušenosti, ale používám výhradně na vodu. Mytí bez problémů, i když má záhyby. Dětem ji občas půjčuji, líbí se jim, takže uvažuji i o pořízení pro ně.
Na tom webu mají i jiné zajímavé láhve, ale už dražší.

vyměňovala jsem vždy celý

Obrázek uživatele Vladkax

vyměňovala jsem vždy celý vršek, chvíli to drželo ale po čase to stejně teklo

Zdravé lahve, vyměňuji často

Zdravé lahve,
vyměňuji často pítka, používáme krytku. Každý den rozebírám a myji pítka samostatně. Jiné lahve nemám ráda, bidony na kolo se do l4 dní pítka vidím, že se dělá plísen. Používám i lahve od jupíků, ale to jen chvilku. Do školy je lepší něco, co hned neteče. Hodně dětem lahve tečou, ve škole, mají i vylito často v šatně.
Ty zdravé lahve nám také tekly asi 2x kolem pítka, pítko bylo vadné.

Vlaďko, dá se vyměnit i celý

Vlaďko, dá se vyměnit i celý vršek, možná se uvolnilo těsnění, mě se to také stalo.

Verčo, nám to neteklo

Obrázek uživatele Vladkax

Verčo, nám to neteklo špuntem, ale v závitu...

Zdravá láhev

Obrázek uživatele veruna

Vladi, holkám zdravá láhev taky tekla. Neuměly dát ten špunt(pítko) úplně dolů. Sice to neteče proudem, ale mokré to bylo... A časem nám načichla, to mi vadilo. Myčku nemáme.

Máme lahve Tobgal

Obrázek uživatele LadaVac

už 3/4 roku,v týdnu vypachuje,o víkendu dám do myčky.Předtím jsem používali klasické lahve od dobré vody,vždy jsem jí měnila tak po 3 týdnech.Taky mi vadilo to množství plastů,vodu v plastu vůbec nekupujeme.

Peťule, máme s pítkem, buď

Obrázek uživatele Vladkax

Peťule, máme s pítkem, buď modré nebo oranžové. Holky právě nechtějí nic, z čeho to samo rychle teče. Máme i jakési flašky podobné lock lock bez brčka, ale když špatně zacvaknou víčko, při naklonění je vmžiku vše mokré. Mají v obou třídách "živé" děti, prý se běžně stává, že do pijícího dítěte někdo vrazí, anebo někdo převrhne flašku na stole, čím pomaleji to samo teče, tím líp.... se zdravou lahví přišel v zimě rozčilený manžel, kdy si do ní dal teplý čaj, i s "fusakem" na flašku to strčil do baťohu a v půlce cesty se museli s holkama vrátit, protože měl durch záda. Prý mu už nesmí na oči ....

Mně přijde hrozný ten odpad

Obrázek uživatele veruna

Mně přijde hrozný ten odpad plastů, když kupujete PET lahve. Máme zdravou láhev, lock lock, a teď Tescomu a nejlepší mi pořád přijde lock lock na závit (bez brčka). Nikdy nám netekla. Jinak jsem slyšela i velkou chválu na voděnky od Tupperware, vydrží prý mnoho let.

"Vladkax"Můžu se ještě

"Vladkax"
Můžu se ještě zeptat, zda láhev Rajec máte s pítkem modrou nebo zelenou bez pítka? Kluci mají modrou dávám šťávu s vodou. Kousky jídla se jim dostává do pítka a špatně se to čistí, proto máme velkou spotřebu flašek.Díky za odpověď.

U nás vede lahev Tupperware

Obrázek uživatele sweete

U nás vede lahev Tupperware nic lepšího jsme neměly a to jsme vyzkoušely opravdu hodně tipů. Jen tyhle netečou jdou do myčky, a prostě fungují. Pítko mají lehce kouslé, ale na funkci to vliv nemá :-) Holky chodí do první třídy a lahve máme cca 4 roky a pořád jsou super. http://www.tupperware.cz/xchg/cz-sk/hs.xsl/2848.html

My máme obyčejné plastové

Obrázek uživatele LucieR

My máme obyčejné plastové lahve. Jednou za čas je hodím do mísy s vodou, ve které rozpustim tabletu Milton (prodávají v lékárně). Sice pijem vodu, ale jsou účinné i na šťávy. Černé skvrny, zápach, vše zmizí. Pouzivala jsem je i na dudliky, dávkovače...Pak se jen vše spláchne pod studenou vodou.

dobré téma... máme doma

Obrázek uživatele Vladkax

dobré téma...
máme doma zdravou láhev, lock lock s brčkem, vše teče, i když jsou vyměněná víčka a těsnění. Holky už nechtějí nic jiného než flašku rajec. Vymývám každý den, do myčky nedávám, taky si myslím, že ta chemie ten povrch narušuje. Flašky vyhazuju po cca dvou týdnech. Pijí jen vodu nebo neslazenou minerálku

Za nás Zdravá lahev,

do školy teda ještě nechodíme, ale tím, že mezi školkou a kroužky nedojíždímě zpět domů a zůstáváme v Brně, tak láhev na pití potřebujeme min. 3x týdně. Chvíli po koupi lahve nám jedna začala téct, ale přišla jsem na to, že se dají koupit nová těsnění (cca 9kč) a s ním už je láhev v pohodě, tak asi to původní bylo vadné. Výhoda je, že se dají dokoupit nová celá víčka (cca 35kč), ale taky jen ta pítka (cca 10kč) a ta těsnění, vše se dá rozdělat a relatovně pěkně umýt. Jo a ještě jsem k nim dokoupila víčko na to pítko (cca 30kč), protože mi vadilo, že to co strkají pak do pusy se válí bůh ví kde v batohu, šatně apod. Takže za nás doporučuju. Jo a umývám jak kdy, v ruce a nebo v myčce. A holky v tom mají šťávu, voda u nás bohužel neprošla... Zuzka

Ahoj holky, my toto řešíme

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj holky,
my toto řešíme jen v úterý a ve čtvrtek, když mají holky kroužek. Jinak totiž mají čaj ve škole na chodbě vždy čerstvý (platíme 50 Kč za pololetí).
Ale s hygienou si zase takovou hlavu neděláme. Používáme lahve většinou s pítkem (od Jupíku), ale jestli je to Rajec nebo Jupík je jedno. Po použití vyplachujeme a pítka dáváme do myčky. Obměňujeme tak cca jednou za 14 dní, tři týdny... nevím přesně, ale tím, jak je používáme jen 2x týdně, tak se tolik neopotřebují.
Při běžném mytí v myčce by se z toho nemuselo nic moc uvolňovat, ale taky z toho nemám moc dobrý pocit. Proto myjeme jen ta pítka, přece jen to je tvrdý plast...
Dáváme na střídačku čaj s medem nebo vodu se šťávou. Když se dobře vymyje, nemá se co usazovat. Určitou dávku bakterií mají po 6 hodinách v teple i v té šťávě, to co zůstane v záhybech při nedokonalém vymytí je jen zlomek.
Tom

-

Máme zdravé lahve. Dcera pije jen vodu, syn šťávu, občas čaj. Myju ručně, zpravidla jednou týdně v myčce (když mám pocit většího znečištění, pak myčkou). "obyčejný" plast neurčený do myčky, bych do myčky nedala. Mám pocit, že pokud není plast vhodný do myčky, nejde jen o případné znehodnocení, jako spíš o to, že by se mohl povrch poškodit a pak něco uvolňovat ?!? - ale jde jen o můj vnitřní pocit, nemám to ničím podložené. TOME, nevíš ?
Celkově mi dost vadí, dávat jim pití do plastu, byť jde o "zdravý plast", ale s tím se nedá nic dělat. Nejvíc věřím sklu, což je do školy nesmysl.
Láhve neztrácejí, jen první týden hned dceři někdo ukradl jak lahev tak krabičku. Trochu jsem jí podezírala, že to ztratila, ale druhý den se objevila krabička - vymytá. Musel to někdo vzít,ve škole se jinak vše dohledá. Raději bych, kdyby se vrátila lahev, ale bohužel. No, koupila jsem novou. Od té doby ok.

Záhyby má snad každá láhev?

Záhyby má snad každá láhev? Ještě koupím láhve od Rajec zelené na závit bez pítka třeba to bude lepší. Ale jinak děkuji za odpověď.

Já dávam půllitrovky od čehokoliv.

Obrázek uživatele Spider17

Nejhorší je dávat do nich čaj s medem, to rychle zasmrádnou, ale šťávu, neperlivou vodu a pod. snáší v pohodě. Já je jen vyplachuju vodou, vydrží dost dlouho. Když tam nejsou záhyby, nemá se kde co usazovat. Děti mi ty s tím pítkem a s gumičkou už nechtějí. Je jim 7 let, první třída. Když jsem jim dávala speciální láhve na pití, ty co mají na kolo, tekly jim a všechno bylo mokré :-(

Díky za odpověď, je to velká

Díky za odpověď, je to velká spotřeba a opravdu to i dost stojí. Používáte s pítkem nebo klasiku Rajec zelenou? Kluci když svačí, tak kousky jídla zůstávají v tom pítku a nevím jestli to stačí, když to jen vypláchnu? Díky

Děti neztrácí, ale sirup a

Děti neztrácí, ale sirup a voda dělají neplechu aspoň se to říká. A plastové láhve někdy smrdí už při koupi tak že jsem kupovala Rajec.Je to opravdu velká spotřeba a právě začínám uvažovat o něčem jiném.

My zkouseli lock&lock a jen

My zkouseli lock&lock a jen na zakliknuti a po 3 meeicich jsem vyhazovala.ted mame od zari Zdrave lahve,mam koupene navic jen vrsky,ted jsem vymenovala,umyvam kazdy den,nekdy rucne,jindy mycka a zatim jsem spokojena...pro sebe mam Nalgene 1 l s sirokym uzaverem.

Nás škola čeká až za rok, ale

Obrázek uživatele fretuska

Nás škola čeká až za rok, ale teda z téhle spotřeby jsem vyděšená :((( Trvanlivější lahve se nevyplatí, nebo děti je ztrácí?

delame to taky tak

Obrázek uživatele Janact

Dle potreby obmenujeme. Taky jen vyplachnu, proplachnu horkou vodou. Maji cca na 3 dny. Pak davam novou.