Skip to main content

Ahojda,chtela jsemvse zeptat,od kdy vase deti jezdili samostatne na 14 dnu na tabor?mam dilema zda kluky(v kvetnu 7 let) poslat na 14ti denni skautsky tabor,na 1 tyden neni mozne jet,ci na fotbalove soustredeni,ktere je 6 dnu...ja na skautske taboty jezdila jako dite i jako vedouci,ale poprve jsem hyla az v 11 letech a na 14 dnu jsme tez brali deti 9 a vice...ale je to jiz dlouha doba....zatim u nas vede soustredeni letos a pristi rok ,pokud je skaut bude stale bavit tak skautsky tabor....zda se mi tech 14 dnu pro ne zbytecne dlohych v tomto veku...

Ahojky,

naši kluci byli vloni na skautském táboře, bylo jim 6 a ještě nechodili do školy. Spali v "típíčkách", kdy uprostřed bylo ohniště a přitápěli si. Znali se s dětmi i s vedoucími právě z toho skautu. Také jsem měla obavy, ale byli nadšení.J

starší syn byl po první třídě

starší syn byl po první třídě jen na týden a já tam pomáhala, tzn.maminku měl po ruce, po druhé třídě jel na 14dní, znal tam jednoho kluka a 2x nadšený nebyl, to samé o rok později se skauty, 14dní na něj bylo moc.
Teď jezdí každý rok na týden na tématickej tábor /vždy podle nějakého filmu/.jezdí s kamarádem a vždy spokojenost.Ty tábory mají rozdělené i podle věku což mi přijde také fajn.
Letos by od stejného pořadatele mohly jet i holky /7let/ pořádají to na téma nějaké pohádky,ale zatím si myslím že nepojedou.
Možná kdyby tam jela nějaká jejich kamarádka a samy by chtěly.Nebudu je nikam tlačit jedna je taková přecitlivělá,když se vyskytne nějaký "problém -pro ni" začne zadrhávat.
Letos jsem tedy nachystaná pořešit pro ně alespoň dva příměstské tábory /abych trochu pokryla prázdniny/, s tím si myslím problém mít nebudou.
Určitě záleží na povaze dětí, každé je jiné.

kdyby někdo měl kontakt na

kdyby někdo měl kontakt na dobrý tábor organizovaný někým z Prahy a okolí, tak sem hoďte tip...taky o tom uvažujeme

Já poslala děti loni na

Já poslala děti loni na tábor, ale jen týdenní a v chatkách bylo jim krátce 5 let :-) sice u autobusu byl řev maximální (nikoho ani vedoucí neznali), ale přijeli nadšené. byl to ale tábor specializovaný na malé děti, bylo to myslím max. do 7 let,, takže tomu bylo vše přizpůsobené. byli nadšení. letos pojedou na skautský tábor, kam chodí do oddílu. nějak mi přijde důležité, aby byly děti samostatné, ale oni jsou dost pohodáři a takoví do světa.. :-) na 14 dnů jezdí u nás děti s hasičským táborem běžně- je to od 6 let.. dost záleží, jak staré tam jsou ostatní děti, jaký je program, zda tam někoho znají atd.. ale 7leté bych se nebála poslat.

Jo jo, jak píše Vlaďka. Z

Obrázek uživatele Veronika_473

Jo jo,
jak píše Vlaďka. Z toho důvodu jsem se nechala klukama ukecat (byla to fůra peněz, jinak jsem byla ráda), aby jeli poprvé na tábor v těch 7 letech. Ale bylo to na týden a bydleli v budově. A vedoucí znali z různých akcí už od školky. Na tentýž tábor jeli loni. Ale už s tím, že ten příští tábor bude výrazně míň "hogo fogo". Naštěstí kluci jsou zvyklí na stan a spacák, tak se nebojím, že by to nezvládli. Ale do skauta nechodí, takže tábor budeme vybírat, ještě nevím jak... Možná radši zase jen na týden...

podle mě je hrozně důležitý,

Obrázek uživatele Vladkax

podle mě je hrozně důležitý, aby se ten první tábor dětem líbil, hodlám výběru věnovat maximum. Holky ještě nebyly, u nás je ale problém v manželovi, ten je nechce poslat nikdy nikam. Já byla poprvé po první třídě, v chatkách, byla jsem nadšená.

Já to řešila poprvé loni,

Obrázek uživatele LadaVac

synovi bylo 8 let a přišel v březnu s tím,že pojede s kamarádem na tábor pořádaný hasiči-takže klasika stany s podsadou,jídlo do ešusu,suché WC,mytí jednou týdně.V červenci pak začal před táborem pobrekávat,že nechce.No já z toho byla hotová snad měsíc,všude jsem si stranou bulila,ale jeho jsem podporovala,že to zvládne,už jsem nechtěla ucuknout.Byla jsem připravená,že za 3-4 dny pro něj jedeme.
Jaký bylo moje překvapení,když jsem pro něj po 14 dnech přijeli / zprávy jsem měla jsem předs známou,na tábor není možné volat,jen vedoucímu ani jet na návštěvu/a první co řeklž,e za rok jede zas.
Tábor byl ale opravdu časově hojně nabitý,takže myslím,že děti neměly čas si ani stýskat.
Dcera jezdit nechce,tak je v té době u babičky,alespoń si i děti od sebe odpočinou.

Naše holky byly loni, bylo

Obrázek uživatele veruna

Naše holky byly loni, bylo jim 7 let, ale jen na týden. Bylo to akorát, 14 dní by na ně bylo určitě dlouhý. Měla jsem tam známou vedoucí, kterou také znaly, tak to byl pro ně záchytný bod. Jedna dcera se těší, že letos pojedou zase, druhé se moc nechce, vadily jí stany. Do chatky by prý šla ;-). Ale pojedou obě, nemám možnost je rozdělit. Nějak frustrovaná mi po návratu nepřišla a následky to na ní žádné nenechalo :-)

Dcera byla na táboře po 1.

Obrázek uživatele Radunka

Dcera byla na táboře po 1. třídě, bylo jí 7,5. Na 14 dní, ale normálně v chatkách, ne pod stanem. Zvládla to skvěle, já byla na nervy, protože neposlala ani lístek. Nakonec to zvládla i s tím, že si vyjednala přechod z chatky do chatky, protože byla s nějakýma staršíma holkama a to nebylo ideální. Ale beru to jako dobrou zkušenost pro ni, spolehnout se sama na sebe. Příští prázdniny chce jet zas.

Hodně jsem to řešila před

Obrázek uživatele Lucka V.

Hodně jsem to řešila před dvěma lety i loni. Nakonec jsem kluky neposlala a jedou až letos poprvé. Bude jim devět a pul. Dcery jezdili už od sedmi ale kluci mi přišli nějak méně schopní. A možná i jak jsem starší tak to víc řeším. Těžko říct, ale nepošlu je nikam dokud nejsem uplně klidna, že to bude ok.