Skip to main content

jak rozvíjet hudební sluch?

Posted in

Ahoj. Asi mám přihlouplý dotaz....
Už jsme si toho všimli, a dnes i paní učitelka ze školky o tom mluvila. Holky mají asi dost dobrý hudební sluch. Paní učitelka říkala, že krásně zpívají. Spíš, jak že mají hlavně cit pro ten rytmus, že prý i velmi dobře "frázují"??? Bez problémů se naučí melodii i složitých písniček a snadno si jí zapamatují. Je vidět, že je to i baví, stále u nás hrají nějaké jejich šlágry:-) Lidovky, svěrák, pohádkové písničky... Konečně by oproti vrstevníkům mohly v něčem vyniknout (než tím, že jsou skoro ve všem pozadu). Nepotřebuji je mít nejlepší... jen mi přijde škoda, to nechat být. Ale třeba je na to ještě brzy...nevím.
Je fakt, že asi něco zděděného budou mít. Já jsem chodila zpívat, můj tatínek hraje na 2 hudební nástroje, dědeček na 5 a babička zpívala operu. Paní učitelka říkala, že bychom to měli rozvíjet a zkusit to nějak využít. Jenže i přesto, že jsem chodila zpívat nijak jsem zpěv ani hudbu nestudovala. A jak to rozvíjet, když mají zároveň větší vadu řeči a není jim rozumět ten text? hrát na nějaký nástroj? Na jaký a uč se někde i menší děti? Dětem je 5 let. Možná je můj dotaz úplně mimo.... :-)

Já hrála na flétnu od 6 let,

Obrázek uživatele LadaVac

dle mého to lze i dřív,je to lehké,děti brzy hrají písničky,baví je to.Zkusila bych i nějaký pěvěcký kroužek,u nás je třeba pro malé děti sbor,kam mohou chodit zpívat i tančit.

U nás taky funguje ZUŠ od tří

Obrázek uživatele LucieR

U nás taky funguje ZUŠ od tří let - mají tam pro tyhle prťátka kroužek zpěvu a malování. A taky je dobrá škola Yamahy, tam se myslím vyloženě věnují rytmu.

Zkus fletnu nase deti "hraji"

Zkus fletnu nase deti "hraji" od 4 let

Doporučuji zeptat se v ZUŠ, u

Doporučuji zeptat se v ZUŠ, u nás přípravná hudební nauka, pro menší děti všeobecné, tanec, zpěv, atd., bohužel to jsem nevěděla dříve. Do tanečního oboru, přípravky berou od 6 let, od 5-ti všeobecné.

Ahoj Lenko, od 6 let obvykle

Ahoj Lenko,
od 6 let obvykle funguje ZUŠ, kde je možnost vybrat si nástroj podle místní nabídky. Naše děti začali chodit letos, tj. v první třídě, syn si vybral kytaru, dcera klavír. Nicméně první pololetí je zatím jen nauka.
Dcera taky chodila cca od tří let na kurzy Yamahy, což je takový všeobecný rozvoj, tj. zpěv, rytmus, základy flétničky a základní kontakt i s dalšími nástroji. Bavilo ji to. Plus tady máme kousek sbor na docela vysoké úrovni, zpívají třeba se Svěrákem, atd. To jsem taky dost zvažovala. Možností je určitě dost a je fajn něco začít, když jim to jde a baví je to.