Skip to main content

Délka vyučování - druháci

Obrázek uživatele Veronika_473

Ahoj všem,
letos mají kluci na rozvrhu 2 x týdně 4 hodiny, 2 x týdně 5 hodin a 1 x týdně 6 hodin v kuse. S těma 6 hodinama mám už trochu problém. Navíc ta poslední hodina jsou sportovky (nepovinný předmět, který mají skoro všichni). Mám strach, aby se jim už nepletly nohy... Podotýkám, že kluci mají energie na rozdávání, ale jsou zvyklí obědvat (byť někdy toho moc nesní)... a ta pauza mi prostě přijde užitečná. Učitelka mi na mou poznámku napsala, že je to v pořádku a že si mají děti vzít hodně velkou svačinu. Nechápu, proč se ty hodiny nemůžou přesunout, když jsou furt v jedné třídě, mají jednu učitelku a nemusí nic řešit.
Koukala jsem do vyhlášky. Ve staré je pro první stupeň max. 5 hodin, ale v nové už 6.
Máte taky někdo druháky, kteří mají 6 hodin v kuse?

Tím líp, když tu hodinu sami

Tím líp, když tu hodinu sami chtěli. Děti to zvládnou bez problémů.

Pro Janu Se.

Obrázek uživatele Veronika_473

Na nepovinný předmět chodí proto, že chtěli, že milujou pohyb a nemají ho skoro nikdy dost, že je to v rámci školy a nemám s tím žádnou starost, že jim to něco dá atd. Loni takhle měli atletiku, ale právě s pauzou na oběd, bylo to super.

Je to hodně, 6 hodin, ale

Je to hodně, 6 hodin, ale zase jsou to sportovky, děti se při nich proberou. Myslím, že normální předmět (ČJ, M, prvouka) by byl větší problém.

6 hodin měli v naší škole až třeťáci, ale měli poslední hodinu VV a před tím hodinu pauzu na oběd. Nebyla to třída mých dětí.

Moji čtvrťáci mají v pondělí 6 hodin bez polední pauzy, v tom hodinu TV během vyučování, v úterý mají 4 hodiny a od středy do pátku 5 hodin. Taky mi to pondělí přijde náročné, ale líp to asi udělat nešlo.

Proč chodí na nepovinný předmět?

re

Sest hodin v kuse nie. Nasi chlapci druha trieda v Belgicku kazdy den od 8.25 do 12, potom pauza na obed a styri krat do tyzdna poobednajsie vyucovanie od 13.15 do 15.20. Martina

Ahoj, naši kluci mají každý

Obrázek uživatele Petra13

Ahoj,
naši kluci mají každý den 4 hodiny, v uterý a čtvrtek odpoledku - úterý 1 hodinu, ve čtvrtek 2 hodiny - to pak končí ve 14:35. Oběd tedy budou mít každý den ve stejnou dobu.

To je fakt docela narocny

Obrázek uživatele LadaVac

nasi nikdy neměli bič jak 5h, jsou ve ctvrte zatím ani žádna odpoledka. Tak uvidíte, jestli je to ne povinné, tak bych vyčkala, jak to budou zvládat.

U nás 2x5 hodin, 3x4 hodiny.

Obrázek uživatele Radunka

U nás 2x5 hodin, 3x4 hodiny. K tomu bude mít připojený kroužek AJ (volitelný), vyjde to zrovna v den, kdy mají 5 hodin, takže taky bude mít 6. Nepřijde mi to drsný, dám větší svačinu.

těžko říct, já bych po obědě

Obrázek uživatele Vladkax

těžko říct, já bych po obědě ale sportovat nechtěla...
u nás máme 3x5 hod, 2x4 hod

Ahoj Veroniko,my měli přesně

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Veroniko,
my měli přesně ten samý rozvrh, jen s tím rozdílem, že sportovky byly 7. hodina a před ní měly hodinu volno na oběd. Takže ve středu měly do půl třetí s hodinovou přestávkou na oběd. Jinak úplně to samé...
Bez přestávky na oběd mi to přijde brutus...

Teď ve třetí třídě mají PO - ČT 5 hodin a v pátek 4 hodiny. Sportovky nemají, resp. nechtějí tam, tak nechodí.
Tom