Skip to main content

školka v srpnu, když jsou přijaté až od září

Posted in

Řešili jste někdy situaci, že jste neměli hlídání(jedná se o 14 dní, kdy mě dovolenou nedají a manžel nastupuje do nového zaměstání. Nevíte, je to problém, přihlásit děti do školky a vůbec - lze to, na 14 dní?Jak je to s úhradou školného?Platí se celé školné za měsíc? Zítra se budu muset pozeptat. Máme tu 2 školky, vždy o prázdninách se střídají po měsíci, je teda blbé, že pojede zrovna ta druhá školka, než do které budou chodit. Mám možnost - každý den je vozit cca 20 km, pak letět do práce a odpoledne zase pro ně a nebo je dát na 14 dní k babičce na chalupu - ale byla by tam na ně sama a podlední dobou děti tak neuvěřitelně zlobí, rozkazují si...a hlavně nejsou zvyklé být někde jinde přes noc, takže to jsem zavrhla...tak jsem uvažovala o té školce.....Nemáte zkušenost?

dětem je 3,5roku. Jsou

dětem je 3,5roku. Jsou poslední dobou uvztekaní, hlavně holka - rozkazuje si, poroučí, vždycky si najde nějaký důvod nebo něco, proč by se měla vztekat.Chce něco, dostane to, chce zase něco jiného....už aby tohle období bylo za námi.

Babicka bude muset změnit

Obrázek uživatele KaterinaAd

Babicka bude muset změnit přístup-deti to vyciti. Nase deti se bez nás chovají o 100% lépe, ale je fakt, ze po par dnech uz vlci i u babiček:-)
Kolik jim je? Deti ted vozim na příměstský tábor (Praha), berou od 3 let

Naši kluci jsou s babičkou

Obrázek uživatele Petra13

Naši kluci jsou s babičkou taky na chalupě ale odmítá je hlídat i večer, takže po práci jezdím na chatu (cca 40 km) a ráno do práce. Možná by to bylo řešení i u vás.

-

V městských školkách mají normy na počet dětí na školní rok, tudíž jiné přijmout nemůžou. Docházka sice určitě není o prázdniny velká, ale prostě to nepůjde. Mám děti větší a všechny do školky už chodí, ale samozřejmě řešíme stejný problém, kam s nimi, když je školka 7 týdnů zavřená. Tolik dovolené nemáme. To tak prostě ještě pár let bude každé prázdniny. Letos máme pořešeno babičkou, příští rok už nejspíš tábory (dvojky budou v první třídě).
A myslím, že babička se nemusí bát. Děti většinou bez rodičů fungují úplně jinak, lépe bohužel.

vidíte, a to jsem si myslela,

vidíte, a to jsem si myslela, že o prázdninách choodí méně dětí, tak že by to nebyl problém.No, nakonec jsem se ani neptala, vyřešíme to babičkou, ale štve mě, že to bude vynucené hlídání.Babička z toho rozhodně nadšená není, bojí se že ji neposlechnou(teď mají fakt hrozné období, jsou uvztekaní

U nás stejně jako u Irči

Obrázek uživatele LadaVac

bez předchozí docházky nelze,jedině školka soukromá.

ahoj,

Obrázek uživatele Iris05

u nás by to ve školce taky nešlo, zájemci o prázdninovou docházku se musí hlásit už někdy v květnu, mají narváno, berou pouze děti které už do školky chodí a jen pracujících matek, ostatní se nedostanou, mají to opravdu plné, nikdo jiný nemá šanci. Zkusila bych soukromou a nebo klidně tu babičku aspoň částečně, když je ochotná pohlídat, tak bych určitě využila :)

Spis bych řekla, ze to

Obrázek uživatele KaterinaAd

Spis bych řekla, ze to nepůjde-pokud jde o státní školku. Ta administrativa tam nebude úplne jednoducha, dostávají na deti příspěvky atd., vse se počítá od zacatku školního roku.
Pokud je Babicka ochotna si je vzít, neváhala bych, můžete za nima na vikend přijet. Pro vas to bude těžší nez pro deti, ty to zvládnou-zkušenost vlastní i kamarádek.
A jinak je jeste řešení soukromá skolka, tam se dá domluvit zpravidla kdykoliv