Skip to main content

Ako vytiahnut mliecny zub

Ahoj, ake mate osvedcene metody na vytrhnutie vykyvaneho mliecneho zubu? Syn ma uz dva zuby vypadnute bez problemov, ale teraz ma silne vykyvanu jednicku dole, za nou mu uz rastie trvaly zub, skusala som mu to niekolkokrat vytiahnut s kapesnikom, ale neslo mi to a teraz si uz nechce dat do huby ani sahnut. K zubarovi sa mi ho objednavat nechce, su dlhe cakacie doby. Ahoj, Martina

Zoubková víla

Zoubková víla je v poho, mě se na ni ptal před 12 dny zubař, když mi vytáhl 4 osmičky. Divil se, že je nechci pod polštář.... :-D

U nás taky odměňuje

Obrázek uživatele Tomáš D

U nás taky odměňuje zoubečková víla... jen jsem zvědav, až se pochlubí ve škole, jestli nebudou za exoty...

Netaháme,

Obrázek uživatele LadaVac

vždy vypadl sám.

U nás boduje zoubková víla...

...i když jsem se tomuto chtěla vyhnout, tak holky jsou skoro poslední ze školky co mají všechny zuby a všem kamarádkám už zoubková víla něco donesla..., takže minulý týden když Valinka přišla ze školky se zubem v sáčku, že kousla ségru do sukně a zub byl venku, tak zoubková víla si v noci odnesla zub a přinesla kinder vajíčko a měly z toho takovou radost, že druhý zub co se jen tak viklal a ne a ne vypadnout, tak s příslibem že když si ho nechá od taťky kapesníkem vytáhnout, že už ráno tam určitě něco zoubková víla nechá - dobrovolně šla za manželem a ten ji ho vytáhl :-)))) Taky už nám za ním právě rostl druhý, tak doufám že se srovná... A ta druhá je teď smutná, že jí zatím žádný nevypadl :-()

U nás to bylo dneska a s

Obrázek uživatele KaterinaAd

U nás to bylo dneska a s revem:-(. Zoubek uz se kýval víc jak 3 týdny, za nim šikmo do pusy uz rostl nový, uz byl větší nez mléčný, ten ale ne a ne vypadnout. Zkoušela jsem tahat, ale neslo to (prvni mléčný jsem vytáhla bez použití sily, šel sám). Par dnu jsme ho nechali, jen jsem kaji připomínala, at s nim vikla. Dneska uz byla dáseň u mlicnaku cela červená, naříkala, ze ji to boli, ale o vytažení nechtěla ani slyšet:-(. Po dobrém to neslo, nastoupilo ženské duo maminka babicka...ja jsem držela a ve chvíli kdy se kaja zapomnela a pri řvaní otevřela pusu, tchyne sáhla a bylo to...trocha krve, za 2 minuty o bolesti nevěděla a hrdě cenila čerstvou díru. Doufam, ze se nový zoubek srovná.

já taky zub nechávala a když

já taky zub nechávala a když ležel vodorovně Eliška plakala. Ptala jsem se jestli chce zoubek vyndat a ona že jo. vzala jsem kapesník a zoubek vtáhla. Pak jsem okomentovaly díru mezi zuby a tešíme se až vyroste zoubek nový, krásný jako mám maminka :-) dřív bych jí nic nevtahovala pokud by sama nechtěla...

-

Postupujeme jako Tom. Ten zub tam ničemu nevadí. Nechali jsme pár dní, syn si ho pak vyndal sám, kroucením.

My tomu necháváme volný

Obrázek uživatele Tomáš D

My tomu necháváme volný průběh. Jednou dokonce Andulka měla zub vyklápěcí, tj. jazykem ho dokázala vyklopit do vodorovné polohy ven i dovnitř. Vytrhnout si ho nenechala. Vypadl sám. Mezitím jsme byli i na preventivce u zubařky a taky jí ho nevytrhla. Nikdy se nám nestalo, že by druhý zub vyrostl křivě. Občas rostl za prvním zubem a vypadalo to, že poroste křivě, po vypadnutí zubu se během týdne srovnal. Podle mě je návštěva zubaře v tomto případě zbytečné stresování dítěte.
Janička si naopak nechává zuby trhat ode mě. Dělám to tak, že ho pomalu vyviklám a když už visí na vlásku, zatáhnu za něj směrem dolů. Když jí to začne bolet, přestávám, vždy si za chvíli řekla o pokračování.
Tom

Objednat nepotřebujete, ...

... to je otázka 5 vteřin. Když přes víkend nevypadne (zkusila bych taky to jablíčko nebo nějaké patlavé sušenky, v těch to taky často zůstává), tak se u zubaře v pondělí stavte, ten sáhne do pusy a zub je venku.

kousnout do jablka, třeba tam

kousnout do jablka, třeba tam zůstane