Skip to main content

Aktovka Emipo - konečný výběr

Obrázek uživatele jarnem

Tak jsme dnes konečně vybraly tyto dvě:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=66944434&tab=1

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=82213143&tab=0

Doufám, že už žádná změna nebude. Jen teď nevím, zda koupit raději batoh nebo aktovku Emipo. Nemáte někdo zkušenosti s obojím? Kromě jiné klopy v tom moc rozdíl nevidím.

jednorožec

Obrázek uživatele Janact

koukám vede. my máme teda topgal, ale taky z jednorožcem... EMIPO máme penály, pytlíky a desky - s koněm :-))) kluk si naštěstí předvybral ufona a na EMIPO auta.
nám donesl tedy ježíšek, ale přání jim splnil...

ty EMIPA s jednorožcem má u nás nespočet děti :-) a pak další xkrát motýlci... a to jsme malá vesnická škola, nechtěla bych to vidět v městské :-P

se divím, že si to nepletou.

To je fakt, jednopatrové

Obrázek uživatele paty

To je fakt, jednopatrové pouzdro se dvěma klopami asi bude zbytečné, stačí s jednou. U nás v papírnictví jsme vyzkoušeli, jak jim Emipo sedí, ale jak jsem psala moc drahé a malý sortiment. Děti ohlédly, co tam měli a sami chtěli, že si budou vybírat z netu z více obrázků. Holce se toho líbilo hodně, tak chce každý kousek s jiným obrázkem. Vede ale jednorožec, tak ten bude na tom hlavním - na aktovce.
Jinak naši jsou dost velcí (kluk 126cm a 27,5kg, holka 124cm a 23,5kg) a Emipo jim sedí.
Pavla

Paty

Já jsem kupovala u nás v papírnictví. Skoro vše objednávám přes net, ale u aktovek jsem chtěla, aby si je děti naživo vybraly a vyzkoušely. Myslím, že je důležité, aby byly součástí nákupu. Mají z toho větší radost, hrdě si je odnesly z obchodu na zádech. Ta nová kolekce by synovi seděla dobře. Měří 117 a váží 20 kg (dcera je o něco drobnější a na ní vypadala objemně). Ale nelíbila se mu ani jedna. A já byla raději, nová stojí o 500 víc. Takhle jsem platila za dvě necelé 2500. Doplňky nekupuji, zatím. Penály mají od ježíška, vyhovující jednopatrové rozkládací, které jsou pro ně vhodnější než dvoupatrové. Sáčky mají ještě ze školky a desky a podobné věci budu dokupovat v září dle potřeby. Jinak ta nová kolekce je na váhu stejná. Objem dělá větší dno a pevná klopa. Kapsa na sváču či penál je venku (u té naší je přikrytá klopou). A nejsem si jistá, jestli boční kapsy na pití nejsou jen s klopou. Dcera si výslovně přála síťové, takže jí starší kolekce vyhovuje stopro.

Pavlo,

Obrázek uživatele jarnem

kupovala jsem vše na MMB (vyšlo to nejlevněji, poštovné zdarma), prolezla jsem na netu kde co a tam to fakt vyšlo nejlépe.
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=1187850

Holky mají ve stejném designu sášek na papuče, pytel na tělocvik, kabelku, pouzdro (jedno patrové s jednou klopou), box na sešity.

Pavli, nevím, zda jsi se dívala na to pouzdro s dvěmi klopami, ale ta jedna klopa u tohoto pouzdra je vyloženě na pravítka - nic víc do ní nedáš (tak jsem to podle obrázů pochopila) - což mi přijde v té první třídě zbytečné.

Jarko, Zuldo a kde jste

Obrázek uživatele paty

Jarko, Zuldo a kde jste kupovaly? Taky jsem čekala na novou kolekci.
Naši si nakonec vybrali: kluk s míčem a holka s jednorožcem. Budu muset kupovat přes net, u nás v obchodě jednorožce nemají, míč tedy jo, ale asi 1400,- (na netu kolem 1000,-). A jaké pouzdro? Mám v plánu jednopatrové se dvěma klopami (prázdné). A k tomu sáček na tělocvik (nebo jste kupovali ten pytel?) a složky na sešity. Kluk všechno s míčem, holka chce každé s jiným obrázkem (pouzdro s motýlkem jak u vás Jarko).
Pavla

Uz mame taky

Koupili jsme STil. Topgal se mi nazivo nelibil. Stil je obdoba emipo. Cekala jsem na novou kolekci. Tasky ale hrozne velke (na nase drobky). Navic se jim ani nelibil design, tak jsem nevahala a sahla po starsi kolekci. Meli par poslesnich, deti si nastesti vybraly, tak jsem nemusela objednavat z netu. Dcera ma s pejsky, syn s autem, sedi jim dobre. Cena super. Tak jsem rada, ze to mame vyresene.

Aktovky jsou doma,

Obrázek uživatele jarnem

jsem celkem spokojená. Vypadají pěkně, jsou lehké, pěkně zpracované, dokupovala jsem i zbytek výbavy - penály, školní sáčky, desky na sešity, kabelky. Fakt moc pěkné všechno. Doufám, že se holkám budou líbit - dostanou je jako dárek k narozeninám.

Pavlo,

Obrázek uživatele jarnem

díky za odkaz, tak v tom případě taky asi koupíme spíše ty batohy. Já Topgal chtěla prvně taky, ale holkám se prostě líbí takové ty holčičí motivy - pejsci, kočky, motýlci, princezny apod. takže jsem nechtěla, aby byly zklamané, že ostatní holčiky budou mít aktovky "pěknější". Takže vyhrála motýlková (jako u vás) a ta kočičková. K tomu chtějí samozřejmě kabelky, pouzdra, sáčky na papuče a pytel na cvičební úbor ve stejném motivu. Budou mít příští měsíc narozeniny, takže vše dostanou jako dárek.

Zkušenosti zatím nemáme,

Obrázek uživatele paty

Zkušenosti zatím nemáme, stejně jako vy se do první třídy chystáme. Dost jsem toho pročetla a určitě budeme kupovat batoh Emipo. Klopa od aktovky prý hůře drží otevřená, ale hlavně se mi více líbí řešení kapes, ta největší je na zip, u aktovky je v podstatě otevřená.

Dobře je to popsáno tady:
http://www.dracek.cz/testy-recenze/srovnavaci-test-skolnich-tasek/aktovk...

Máme páreček, holka se rozhoduje mezi:
https://www.skolni-aktovky-batohy.cz/Pro-zaky/Skolni-batohy/Skolni-batoh...
https://www.skolni-aktovky-batohy.cz/Pro-zaky/Skolni-batohy/Skolni-batoh...

Doufám, že budeme spokojeni. Většinou tady čtu o Topgalu.
Pavla