Skip to main content

dotaz- SIM KARTA

Posted in

ahoj, manželovi chci koupit nový mobilní telefon a když už jsem jeden vybrala, tak koukam, že je na micro simku, co s tím když má normální, to by operátor vydá na stejné telefonní číslo novou micro kartu nebo co s tím? díky za rady.

Hanka

ahoj

ja.mam zkusenost od o2...starou SIM mi na prodejne vycvakli klestickami. ted uz se nove sim delaji vylamovaci. taky bych se mrkla co je to za typ telefonu a pro jakou technologii je pripraveny...napr. pro vyuziti dat na LTE 4G sit je potreba sim vymenit... zajisti opet na prodejne nebo vam ji poslou postou( ta uz je rovnou vylamovaci). Pokud umi tel. 4G rovnou bych sim vymenila... kde bude nove pokryti pofrci rychleji data a do budoucna to bude poresene.
nevim u jakeho operatora jste... tak pokud nemate pobliz prodejnu, zkusila bych linku...postup bude mozna u vsech operatoru podobny

Pokud je tam micro SIM, tak

Pokud je tam micro SIM, tak pouze v prodejně operátora ustřihnou původní klasickou SIM. Pokud je tam nano SIM, ta už se vyměňuje.

Na pobočce ti vymeni SIM za

Na pobočce ti vymeni SIM za novou, ze které se pak vylomí ta Micro SIM karta, prehrajou ti i kontakty. Nevyhazuj po vylomení ten zbytek, da se to pak vložit zpět a přilepit izolepou, kdybys pak nouzove potřebovala zase normálně velkou SIMku.

micro sim

Obrázek uživatele Spider17

nebo micro sd karta? Jinak normální simku ti za mikro sim vymění operátor. Může ti tam nahrát i data, ale možná to nebude zadarmo. Záleží na operátorovi.

Operátor by měl vše ze SIM

Obrázek uživatele Radunka

Operátor by měl vše ze SIM převést. Vím, že něco podobného řešila tchýně, musela na pobočku. Určitě má stejné číslo. Kdyžtak zjistím víc info.