Skip to main content

Porod v Karlových varech nebo v Plzni???

Dobrý den všichni,

jsem ve 14. tt a byla jsem teď několik dní hospitalizovaná s bolestmi břicha. Při propouštění mi pan doktor řekl, že od 20.tt mám chodit do KV nemocnice do rizikové poradny, že prý stejně budu rodit zde.
Zároveň chodím ale každé dva týdny na genetiku v KV, kde mi pan doktor zase řekl, že budu muset rodit v Plzni. Řekl mi, že prozatím mi bude všechny kontroly dělat on a od 30.tt budu muset jezdit na genetiku do Plzně a následně rodit tam. Podle pana doktora by mi z KV miminka odvezli stejně do Plzně :(.

Jsem z toho na větvi :/. Jaké máte zkušenosti a doporučení? Děkuji za Vaše příspěvky :)

Určitě Plzeň

Ahoj, sestra rodila v Karlových Varech a byl to otřesný zážitek. Porod OK, ale na šestinedělí. Sestřičky se k ní chovaly ošklivě (byla hodně mladá a má tmavší pleť). Když potřebovala poradit, tak nevěděli a ve výsledku jí chlapečka (bez jejího vědomí - nešlo o žádný akutní stav) odvezli do nemocnice v Praze (měl nějaké problémy, ale opravdu se nejednalo o akutní stav). Byla mladinká prvorodička, nikdo jí nic nevysvětlil, neporadil a jen se po ní vozili. Je to 5 let.
Já jsem všechny naše děti rodila v Plzni na Lochotíně a pokud bude ještě nějaké další, tak určitě zase tam. Je pravda, že je to kolos, ale vždy jsem narazila na prima lidi (i když nepříjemní se najdou všude), porodnice je krásně nově udělaná, porodní sály skvělé a hlavně jsou tam opravdu odborníci. Pokud se přihodí něco závažnějšího, je pravda, že se miminko převáží do Plzně (maminka zůstává v porodnici kde rodila, dokud není ok), protože v Plzni je perinatologické centrum intenzivní péče, což ve Varech není (jen v několika velkých městech v ČR).
Dobře vyberte.

Simicku, to je sen všech

Obrázek uživatele Nika1

Simicku, to je sen všech pacientů :)

Argument genetiky i mé

Argument genetiky i mé gynekoložky pro porod v Plzni zní "jednovaječná dvojčata". Na genetice mi rovnou řekli, že porod se provede císařským řezem v cca 35.-36.tt.
Jsem z toho všeho zmatená - nejspíš se ale budu řídit panem doktorem z genetiky. Dnes mi má gynekoložka řekla, že dříve působil přímo na centru pro riziková těhotenství v Plzni a že s ním má jen dobré zkušenosti. Ale stejně by se ti lékaři měli dohodnou, koho budou posílat kam a "neblbnout" maminkám zbytečně hlavu.

Ahoj, jsem z K.Varů.

Obrázek uživatele veruna

Ahoj, jsem z K.Varů. Novorozenecký JIP ve Varech je, ale mají to nějak podle hmotnosti a týdne těhotenství. Myslím že od váhy 1500gr? Ale to nevím přesně. Takže moc nechápu, proč by tě posílali jen tak do Plzně a odváželi ti miminka. Ale jinak na Plzeň slyším samé dobré reference a i JIPku mají špičkovou, takže pokud máš nějaký problém, tak bych volila Plzeň.
Já nakonec rodila v Ostrově :-), tady byl porodní sál zavřený a děti byly téměř donošený 37+3tt.

? Rodila jsem ve Varech

Obrázek uživatele Nika1

? Rodila jsem ve Varech naposledy před 18ti lety a to tam byla JIP pro novorozence. Ta už tam není? Proč by miminka vozili do Plzně? Pokud máš nějaký větší problém, určitě bych šla do Plzně. Ve Varech spíš bezproblémové porody. Ve Varech jsem rodila 2x. Jednou super porod a špatné zkušenosti na šestinedělí a jednou při porodu.Na JIP se špatně získávaly informace o zdravotním stavu dítěte.Ale jsou to zkušenosti 18let staré.Už tam budou jiní lidé, jiné zkušenosti, jiná praxe.