Skip to main content

Jít k lékaři?

Obrázek uživatele jarnem
Posted in

Všechny tři děti.postupně od čtvrtka.horečkuji kolem 39 st. Trvá to tak 4 dny. První 4.5 letá holka, dned bez teplot jen se objevil mírný kašel a zelená rýma, chlapeček.15 měsiců dnes také v poho jen kašel, druhá 4.5 letá dned od rána 39. Dávám nurofen. Mám už řešit s lékařem nebo to zvládnem sami? Přes víkend jsme to.neřešili.

Zelená rýma...

Obrázek uživatele jarnem

no asi to nebude ta bakteriální...dnes už je to jen trošku žlutozelené a hlavně už toho tolik nesmrká. Já bych jí stříkala do nosu, ale ona si prostě do nosu nic stříkat nenechá... snad ještě kapnout, ale stříkat ani náhodou. Nechám to tak, snad se z toho vylíže sama.

Ahoj

Obrázek uživatele PetraN

no pokud už to mají dvě děti za sebou, tak se třetím bych k dr. už nešla a očekávala stejný průběh jako udalších dvou.
a zelená rýma, no je otázka, co tím myslíš, není zelená jako zelená..nemusí to nutně vždy znamenat bakteriální infekci, a nutnost ATB kapek, na takovou tu nazelenalou, nažloutlou rýmu, třeba i trochu smradlavou se mi osvědčil Sterimar hypertonický roztok (takový ten oranžový), uvolňuje i husté hleny, co nejdou moc vysmrkatt,stačilo vždy dva tři dny prostříkávat a pořádně smrkat a byl klid

Spider,

Obrázek uživatele jarnem

U každeho horecky trvaly jen 4 dny a pak nic. Ta poslední začla horečkovat teprve včera. Moc se mi k lékaři nechce, jestli mají všichni tři to samé, tak by to za tři dny mělo být.už lepši. Doufám

Horečka klesla-ok. Kašel

Horečka klesla-ok. Kašel nejsem schopna posoudit, ale na zel.rýmu je dobrý Pamycon-antibiotické kapky.Ty jsou pouze na předpis.

nechala bych to ještě vyhnít.

Obrázek uživatele Vladkax

nechala bych to ještě vyhnít. naše dr říká, že máme chodit až když horečka nezačne sama klesat po 3.celém dni. Něco jiného je, když nejde srazit, popř jsou jiné komplikace. Zelenou rýmu jsme nikdy neřešili. vysmrkalo se to :-)

Jestli už teplota po 4 dnech

Obrázek uživatele Tomáš D

Jestli už teplota po 4 dnech klesla, tak asi dobrý, ale kvůli té zelené rýmě bych k dr. asi zašel, řeší se to lokálními antibiotiky do nosu.

Jarko zajdi.

Obrázek uživatele Spider17

Jestli už má horečku tolik dní, může mít nějaký zánět a budou potřeba antibiotika.