Skip to main content

Látkové plíny

Posted in

Může mi někdo poradit s látkovými plenami. Měla jsem je při dceři a bylo to super. Měla jsem vícevrstvé, ale teď chci i ty vše v jednom bez svrchních kalhotek PUL. Máte někdo skušenosti? Kolik bych toho měla mít včetně vícevrstvých pro dvojčátka?
Díky za odpovědi

plenky

Super díky za tip. Už s paní komunikuju, možná se za ní i vypravím, mám to kousek. Jsou úžasné a ty ceny jsou neuvěřitelné. Oproti těm šíleným nabídkám co dostávám z obchodů jako předběžnou kalkulaci.
Díky

pa

...plenky...

ahojky, také látkuju a mohu doporučit tyto:
http://www.fler.cz/zbozi/kapsova-aio-se-suedeclothem-od-narozeni-po-nocn...
....jsou úžasné!!!

pop-in

Ahoj, my mame 30 ks Pop-in a pak kopu bilych klasickych plinek, ktere vkladam do vnejsich kalhotek-drzi tam i bez pripnuti patentkami. Pop-in jsem koupila na inzerat skoro nove za polovicni cenu. Na noc davam papirovku. Ty nocni vlozky mi prijdou na nas tenke :-) Peru kazdy den, ale je to pohoda proti tomu, kolik papirovek valime, kdyz jedeme na dovcu nebo k babickam :-) Blanka

Tak to úplně chápu. Ulehčit

Obrázek uživatele RenataM

Tak to úplně chápu. Ulehčit :o))). Připadám si, že bojuji jen za ulehčení a přežití.
Tyto plenky jsou snad od narození po odplenkování. Jenom se doplní vkládací plenou. Kalhotky jsme měli jeden druh na celou dobu. Daly se upravit pomocí druků, takže jak jsme vyrostli, tak se druky povolily. Opravdu byly parádní. Jemňoučký a škoda do nich "dělat potřebu". Děti asi myslely stejně jako já, tak jsme se odplenkovali opravdu velmi brzy.

RenataM

No čekáme dvojčátka. Takže mazec. Nějaké látkové už mám, ale to jsou ty vícevrstvé dvojí velikost.Přes dvacet mám na novorozeně a cca do 6kg a pak jsou ty větší až do 15kg. No ale chci i ty vše v jednom a rostoucí. Co nejvíc si ulehčit. :-)

My jsme právě byli na

Obrázek uživatele RenataM

My jsme právě byli na látkovkách. Já jsem pro přírodu, ale to všichni už víte :o)).
Bez plen jsme cca od 1,5roku. Na noc teda máme papírovou, ale to mi už příroda musí odpustit. Látkovou by po 10hodinách pročurali a já odmítám vstávat. Od 2 let odbouráme i noční a je to.

Ahoj,

Obrázek uživatele LadaVac

mám to stejné jako Vlaďka,taky jsem nad tím moc nepřemýšlela,u nás to bylo ještě umocněné tím,že manžel dělá v továrně na plínky,takže jsem celé tři roky neplatila ani korunu,ale plenky dostávala.
Musím teda říct,že už tehdy mi vadilo,že za 14 dní máme popelnici narvanou k prasknutí plenkama,který se fakt pomalu rozkládají i blbě hoří.
Takže máte holky můj obdiv,kdo jdete do látkových plenek.

re

Tak člověk zraje a "stárne":-). Spoustu věcí si uvědomuje později a má i na spoustu věcí jiný názor, než ho měl dřív. Já tak nějak odjakživa jsem spjata s přírodou, nijak to nepřeháním(nebydlím ve stanu), ale není mi jedno jaký má dopad naše působení na přírodu. Tak aspoň tou trochou chci pomoci. Znám spoustu maminek, co kupují plíny a neřeší to prostě je to pohodlnější. Mě to nevadí, je to přece každého věc:-) Třeba do třetice...?

naše holky jsou příští rok do

Obrázek uživatele Vladkax

naše holky jsou příští rok do školy :-)
Jsem ten typ, co mu bylo jedno kolik ty pleny budou stát a jaký to bude mít dopad na ekologii, hlavně když přežiju :-)
teď už bych asi měla přístup jiný, ale tehdy jsem o tomhle nic netušila a ani neměla sílu si nic zjišťovat

Rok a třičtvrtě už jsme

Rok a třičtvrtě už jsme chodili bez plínky. Samozřejmě byly nehody, ale ty se postupně minimalizovali. V noci jsem to dělala, tak, že jakmile usnula a po hodině se začala točit šla jsem jí dát vyčurat a pak vydržela až do rána. Pak už jsem to nechala na ní, jestli se vzbudí(taky jsme několikrát převlíkali), ale maj na to nárok do kolika let, tak jsem to neřešila.Počáteční investice je hrouná, ale vem si, že to máš až na tři roky, kdy nekupuješ už žádné plíny. Zatímco papírovky kupuješ tři roky stále. Když jsme vše propočítali, tak nás to vyšlo levněji než papírovky(voda, prášek, práce). Tak hodně zdaru.:-)

ty plenky vidím poprvé,

Obrázek uživatele Vladkax

ty plenky vidím poprvé, vypadají dobře. Můžu se prosím zeptat, kdy byly děti odplenované? mělo to na tohle nějaký vliv? Věřím, že finanční stránka věci byla výhodná rozhodně..... o té ekologické ani nemluvě....

Měla jsem 3kalhotky, 10x

Obrázek uživatele RenataM

Měla jsem 3kalhotky, 10x široká a 10x vkládací plína. Peru každý den, tak jsem šupla plíny k čemukoliv. Prodala jsem je za téměř stejnou cenu co jsem koupila. Držely a vypadaly pořád pěkně.
Sušila jsem v sušičce.
Klidně napiš dotaz na Bamboolika. Jsou tam moc ochotný paní, poradí dobře. Všechny mají děti na látkovkách, tak tam jsou nejlepší rady od nejzkušenějších.

bambo

A kolik jsi toho měla, myslím tím kolik čeho. Já si to vůbec nedokážu spočítat. děs

Ahoj, já jsem používala

Obrázek uživatele RenataM

Ahoj, já jsem používala Bamoboolik.
Mrkni na www.bamboolik.cz . Pro dvojčecí maminy poskytovali nedávno slevu. Plíny byly fantastický!