Skip to main content

Kola vel. 20 - jaká?

Obrázek uživatele Veronika_473

Prosím o radu,
rozhodli jsme se, že klukům koupíme jejich první NOVÁ kola.
Jsou spíš drobní, tak řešíme i váhu kol - zatím váháme mezi zn. Specialised, Apache, Trek a Author. Máte někdo zkušenosti? A co odpružená vidlice? Z mého pohledu skoro zbytečná.
Počítáme, že už budem jezdit na delší výlety, jízdu na kole kluci milujou a i na těch dosavadních jsou schopní ujet slušný kus cesty.
Díky za všechny postřehy.

-

Neteř má nové kolo KONA. Moc se mi líbí, syn ho hned zkusil (jezdí na Author stylo 16) a super.

Ahoj

Obrázek uživatele PetraN

u těch dvacítek doporučuju vyzkoušet naživo, není to jen o váze, ale i o velikosti rámu, to má káždé kolo jinak, pokud jsou kluci drobní, tak na Specialized rovnou zapomeň, dvacítka kolo má velký rám a široké rozpětí řídítek, je tak pro sedmi, osmileté dítě. My měli Specialised 16, bylo to parádní kolo a chtěli jsme kupovat i 20 od této značky, ale dětem to bylo v šesti hrozně velké. Koupili jsme Author Cosmic, jsme s ním spokojení, kolo je lehké a má nízký rám.
Odružená vidlice je, co jsem četla diskuse, v tomto věku prý skoro zbytečná, děti neváží tolik, aby ji využily a zbytečně zvyšuje váhu kola. Ty Authory ji nemají a ničemu to nevadí, jezdmíme i delší trasy v terénu . Uvažovala bych o ní tak v těch osmi letech, až se bude kupovat zase o něco větší kolo

odpružku máme, zatím je asi

Obrázek uživatele Vladkax

odpružku máme, zatím je asi zbytečná, ale jakmile začnou jezdit v terénu a holky budou těžší, tak už asi k dobru bude.
z těch značek co jsi napsala bych vyřadila Trek, ty jsou sice moc hezká, ale oproti konkurenci těžká a hůř vybavená. my jsme o nich uvažovali u 16 a byli nám vymluvené
naše holky mají tato kola, sehnaná náhodou výrazně levnější (4,5tisíce)
http://www.ghost-bikes.cz/38678-powerkid-20-girl-pink-rose-green-2013
jo a obecně mi připadá, že nejlepší poměr cena - výkon má Author. Bohužel ale neměl na rámu kytičky :-)