Skip to main content

Vyúčtování školních potřeb

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj mamči,
zajímalo by mě, kdo máte doma školáka, jak je u váš řešeno hrazení školních potřeb - učebnic, sešitů, notýsku, žákovské knížky, pastelek atd. Holky první den školy dostaly sadu školních pomůcek, včetně modelíny, pastelek, voskovek, 4 učebnic, 2 tužek, vodovek, atd. Na třídní schůzce nám pak třídní řekla, že dětem do notýsku napíše vyúčtování a budeme to platit převodem.
Včera holky přišly s vyúčtováním, za každou máme zaplatit 970 Kč.
Jen pro porovnání by mě zajímalo, jak to máte vy?
Díky, Tom

Lenko, my jsem dostali

Lenko,
my jsem dostali podobný seznam. Pomůcky na VV jsem nekupovala, čekala jsem, co děti dostanou. Jinak ubrusy, zástěry na VV, štětce, věci na TV atd. jsem kupovala. Pera zatím děti nebudou potřebovat, moje dcera byla loni mezi prvními, kdo směl psát perem a potřebovala ho až na konci listopadu. Navíc každá škola to má jinak. U nás se třeba můžou používat gumovací pera, někdo je mít nesmí, někdo doporučuje stabila a někdo je nedoporučuje.... Ale je to nářez. Pomůcky nás stály slušný balík.
Pokud jde o gumy a pastelky, tak těch není nikdy dost. Navíc moje zkušenosti jsou takové, že tenké pastelky se lámou, i když mají na krabičce napsáno, že jsou nelámavé. Takže kupuji tlusté kohinorky trojhranné. Děti to různě ztrácí atd. Asi máme doma černou díru na pastelky a gumy.
Jana

Moje děti loni dostaly hodně

Moje děti loni dostaly hodně věcí od sponzorů - většinou na VV a na pracovní činnost. Učebnice jsme neplatili. Platili jsme hned na začátku 600,-Kč za dítě - z toho bylo 230,-Kč pracovní sešit na angličtinu, zřejmě se z toho kupovaly sešity a určitě čtvrtky na VV. Dál se z příspěvku platilo vstupné do planetária (2x), divadla, bruslení. Během školního roku jsme dávali ještě dalších 500,-Kč na další vstupné a jiné akce.
Letos jsou děti druháci, učebnice dostaly, za pracovní sešity na všechny předměty se platilo 760,-Kč (písanky, pracovní sešity na ČJ, M, AJ). Dávali jsme každý 1.300,-Kč na dítě, z toho se uhradily ty sešity a zbytek jde do třídního fondu.
Stejně jsou ale výdeje na školu dost vysoké. Ale nedá se nic dělat. Jsem ráda, že mi děti vzali na výbornou jazykovku, kam ani nepatříme podle bydliště.
Jana

Tý jo!

Obrázek uživatele LadaVac

My máme asi nějakou zlatou školu!!Loni to byli asi 250,-hlavně za obaly,fixu na mazací tabulku,nějaké drobnosti do penálu a košíček na věci do lavice,desky na sešity.Pak asi další 200,- na kulturní akce.
Vše co třeba uváděl Tomáš - Živá abeceda,Matematiky atd,vše platila škola a dětem to vše zůstalo po 1. třídě doma.
Jinak naštěstí u nás nebazírují na tom,že musí mít děti stejné pastelky atd.Učitelka nám doporučí,co se jí osvědčilo,ale nechává na rodičích co pořídí.
Letos jsem neplatila ještě nic,vše dostávají,zatím jsem dokupovala pouze obaly.Většinou mají pracovní sešity,které se nedají dědit,ale to platí škola.

Leni,nehroz se toho,my třeba téměř celý ten seznam fakt dostali ve škole první den a k tomu ještě kupu drobných dárků od zástupců města.Třeba to u vás nebude tak náročné.
Já jsem o vybavení prvňáka taky slyšela dramatické historky a musím zaťukat,zatím to jde.Jako největší výdaj vidím v botech a bačkurkách/ roztrhají tak dvoje do roka a mají družinu mimo školu,takže musíme mít bačkory dvoje pro každého/

Tome

Obrázek uživatele Lucka V.

to bude na celý rok.
Pokud si to dobře pamatuji tak měl Matěj v první třídě postupně čtyři pr. sešity na češtinu i matiku a dva možná tři na prvouku.

...

Obrázek uživatele Lenule76

Ahoj všem,
tak to jsem mrkla k nám na web zš a pro představu přikládám seznam potřebných věcí / pomůcek pro 1. stupeň. Já osobně se děsně hrozím nástupu do školy :-(

vybavený penál
plnicí pero, 2 tužky č. 1 a 2, gumu)
pastelky
dřevěné trojhranné
lepidlo
tuhé
2 štětce
č. 8 a č. 12
igelit na lavici
70x50 cm
modelína
10 barev
náčrtník A4
40 listů
malé čtvrtky
40 ks
sešit
č. 511
notýsek A6
č. 644
papíry na kopírování
1 balík
pracovní plášť s dlouhým rukávem
tvrdá folie A4 na psaní
slabé papírové desky s průhlednými foliemi
sadu barevných papírů
desky na výkresy
desky na sešity A4
desky na číslice a písmenka
nůžky
papírové kapesníčky
hadřík na štětce
voskovky
kelímek a mističky na VV
vodové barvy
středně velkou stavebnici libovolného typu (k sestavení několika prostorových staveb)
cvičební úbor
cvičky
tenisky na ven
omyvatelný kapsář na pomůcky
malý ručník
bačkory
švihadlo
míček
látkový saček na úbor
obaly na knihy a sešity

Lenka

upřesnění

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj holky,
všem moc díky za odpovědi a jsem tu s upřesněním... platíme 967 Kč, z toho 767 Kč pomůcky a 200 Kč SRPŠ. Pomůcky, které holky dostaly a měly je první den školy na lavici (koukáme na foto):

4x pracovní sešity: živá abeceda, Matematika, Prvouka, Psaní
1x žákovská knížka + malý notýsek
2 obyčejné tužky
pastelky 12 ks
vodovky
modelína
Kinder čokoláda
lepidlo, štětec, voskovky, kopírování...

My jsme jim před školou koupili penály, které byly vybavené, takže vlastně dvakrát mají jen pastelky.
Ještě jsme jim kupovali kufříky na výtvarku, desky s Blesk McQueenem na ty pracovní sešity.

Jak to tak sumírujeme, příjde nám to s ohledem na to, že Živá abeceda, Prvouka, Matematika atd. stojí 30 - 50 Kč a notýsek 15 Kč, pořádná pálka. Ale je možné, že v tom jsou započítané i pracovní sešity, které ještě dostanou v průběhu roku... Asi se na to zeptám zítra třídní...

Tom

Učebnice

Obrázek uživatele PetraN

akorát že v první třídě těch klasických učebnic je minimum
to máme v podstatě jen slabikář, vše ostatní jsou pracovní sešity, do kterých děti zároveň píší, takže ty prostě platit musíme
my klasické sešity nemáme zatím vůbec

jo a teď jsem dokupovala z vlastní iniciativy dětem různé písanky, domů, na procvičování kliček a čárek a obloučků atd., a to je cena od 30 Kč za kus....přinesla jsem asi 5 tenkých sešitů a nechala v knihkupectví 200 Kč....ještě že si to můžu v práci nakopírovat

Ahoj, u nás je to tak, že

Ahoj,

u nás je to tak, že jsme dostali seznam, co máme koupit - vybavit penál, vybavit výtvarný kufřík, nakoupit obaly. Pak už se platil jen pracovní sešit do angličtiny. V papírnictví jsem vloni nechala dobré 2000,- Kč, letos jsem dokupovala to, co vzalo za své, opět mě to vyšlo na cca 2000,- Kč.
Na dětský fond (SRPŠ) je stanovena minimální částka na rodinu 150,- Kč.
Během roku se zvlášť vybírá na divadla, koncerty, výstavy, výlety.

Učební materiály (učebnice) by měly být zdarma, ty zůstávají škole, předávají se z ročníku do ročníku, platí se pouze poničení (např. ohnuté rohy - 5,- Kč). Z pracovních sešitů jsme platili v 1. třídě jen angličtinu, letos už mají pracovní sešit i do matiky, češtiny, tak uvidím, co se v listopadu dozvíme.

Jo, jo, vzdělávání je drahý špás i ve státním bezplatném školství :-)

Ivona

jo jo, počítám s tím, mě

Obrázek uživatele Vladkax

jo jo, počítám s tím, mě budou mít paní učitelky moc rády :-)

Platili jsme ve čtvrté třídě

Obrázek uživatele Lucka V.

Platili jsme ve čtvrté třídě Matěj - pracovní sešity 690 ( hlavní darda byla angličtina, ale o tom jsme hlasovali na poslední schůzce v červnu, že tuhle učebnici chceme ). Dvojčata v přípravce každý 780. Ale do školy nemusí mít už nic dalšího. Vše jim nakoupí učitelka dle potřeby a vyúčtuje v červnu. Počítá se že něco zbyde a za to pojedou na výlet.

Pak jsem platila kolem 500 obaly, Matěj doplnit výtvarku, desky a tak.

Vladko, naše škola dělá schůzky v červnu před nástupem dětí a tak lze o dost věcech diskutovat. Třeba právě spec. pomucky

Vyúčování...

Neodpovím konkrétně, ale potvrzuju, že školy jsou na tom finančně dost špatně. Já jako učitelka jsem odkázaná na "to, co mi poskytnou rodiče". Kopírovací papíry, barevné papíry, skládáme se na koberec pro děti, pracovní sešity, sešity, veškeré pomůcky, utěrky na ruce, papírové kapesníky.....pokud by mi došly papíry a rodiče by nebyli ochotní poskytnout, tak nekopíruju. Pokud nám dojdou papírové utěrky, neutíráme ruce....holt to tak je a školy nemají ani na "povinné příplatky" za zaměstnance. Teď myslím třeba, když si někdo dělá vzdělání, aby mohl dělat koordinátora EVO, výchovného poradce apod.....

Ale přijde mi dost nefér - a to bych sama neudělala - něco takto nakoupit a pak to po rodičích automaticky chtít. Radím se s nimi předem právě proto, že spoustu věcí už mohou mít doma.

Jinak zvířátko v ZOO máme taky, akorát jsem zatím nestihla zjistit, jaké :-D U nás na něho jde 20 Kč, takže to asi bude větší než krokodýl :-D

No

Obrázek uživatele PetraN

my budeme doplácet cca 500 Kč za učebnice a pracovní sešity (včetně aj), přesnou částku se dozvíme příští týden na rodičáku, ale bylo řečeno že to bude okolo této částky.
Jinak jsme ale veškeré pomůcky včetně pomůcek na VV kupovali sami, takže vím, kolik jsem za to dala, tak se mi částka okolo 1000 včetně učebnic nezdá tak hrozná. Je ale fakt, že já jsem nekupovala nejlevnější veči, třeba u pastelek a tužek jsem nešetřila.
Ale i tak mě udivuje, kolik toho dostali u Hanouška, asi záleží na rozpočtu školy, taky čím větší škola a čím víc toho objednává, tím lepší dostane od dodavatele cenu:-)
u nás město přispívá částkou 200 Kč na žáka, což je naprosto směšné, něco dá škola z rozpočtu a zbytek holt doplatí rodiče.
Jinak třídní fond jsem platili 1000 Kč, ale je fakt, že my jsme téměř v centru Prahy a díky tomu se dost chodí na nejrůznější divadelní představení, koncerty a výstavy a to se vše hradí z tohoto fondu

ten krokodýl je dobrý :-)

Obrázek uživatele Vladkax

ten krokodýl je dobrý :-)

pro Vlaďku, Majdu, Hanouška :-)

Obrázek uživatele Tomáš D

Vlaďko,

pastelky dostali všichni stejné. Mně spíš vadí, že jsme holkám kupovali vybavený penál a teď jim škola dala v podstatě to samé a my to platíme. Takže to mají dvakrát. No ale ony to využijí...

Majdo,
my to máme rozepsaný míň, ale teď jsme na chalupě, nemáme před sebou - kouknu se doma a schválně pro porovnání sem dám náš rozpis. Co si tak pamatuju, tak třídní fond byl 200 Kč. Vyúčtovali nám určitě všechny učebnice, včetně živé abecedy. Skoro bych řekl, že z rozpočtu školy toho moc nejde, pokud vůbec něco...

Hanoušku,
tak kufříky na výtvarku jsme jim pořizovali my. Ještě co si vzpomínám, tak učitelka na třídní schůzce říkala, že nám vyúčtují i kopírování výukových materiálů, takže se obávám, že z rozpočtu školy jde možná tak voda na WC...

U nás je ještě jedna škola, pozeptám se, kolik jim vyúčtovali tam...

Tom

no to je dost.....

Obrázek uživatele Hanoušek

ahoj Tome, taky si říkám, že mne už nic nepřekvapí - protože jsem byla zvyklá ze školky - kde jsme museli kupovat absolutně všechno.... pak jsme utekli do města ( Plzeň) do přípravné třídy kde se maminky divily co musí vše kupovat a já se smála, že jen tak málo....
Teď jsme také v 1. třídě a platilo se akorát 400 kč - za tyto peníze pořídili: kufříky na VV,košíky do lavic, šanony, mazací tabulky, papíry..... Bylo nám řečeno, že pokud se peníze nevyčerpají, tak ušetřenou částku vrátí.
Děti dostaly první den: voskovky, barevné papíry, pastelky, pravítko, gumu, notýsek, štětce, vodovky, učebnice na celý rok ( 2x čtení, 2x matematiku,2x pracovní sešity, angličtinu), číslice, písmenka, žákajdu
Výbavu kterou jsme kupovala povinně každému: 4x sešit, 2x náčrtník, samozřejmě obaly, švihadlo na tělocvik, pero,tužky, desky na číslice, kuchyňské utěrky na VV
Takže 970 kč se mi zdá dost - pokud nedostaly holky plné vybavení.... ale asi záleží na škole, městě, dotacích....
Jen pro úsměv: ve škoce měli dvě malé želvy - chtěli od každého 100 kč na chov - ve škole přispíváme na krokodýla v ZOO 10 kč :-)
Zdraví Hanka

Brno, ZŠ Heyrovského

Záleží na tom, co vše je hrazeno.
Naši kluci dostali zdarma učebnice, živou abecedu, písmena -tedy z rozpočtu školy - předpokládám, že v každé škole něco z toho rozpočtu dostanou (nevím, jestli nepředpokládám špatně)

Vyúčtovali 740 Kč za jednoho, z toho
160,- pomůcky do VV
230,- prac. sešit do angličtiny
70,- hygien. potřeby na pololetí
50,- výukový program v CVČ na září
230,- třídní fond.

M.

tý jo, to ty pastelky musí

Obrázek uživatele Vladkax

tý jo, to ty pastelky musí mít všichni stejné? to by mě asi znervózňovalo, levácká holka bude mít levácké pastelky a tužky, platit to ,co neužije by mě asi vytočilo....
je to teda pěkná darda... ale upozorňují mě na to už pár let, takže mne to nepřekvapuje... jak to dělají lidi, kteří na to prostě nemají???