Skip to main content

Kdo vam hlida deti o prazdninach?

Obrázek uživatele Hana H.

Chtěla jsem se zeptat, jak resite 2 mesicni prazdniny s detmi. Mam 7 lete kluky, kteri ted dokoncili 1.tridu, nejak se bojim je poslat nekam aspon na 2 tydny na tabor, takze maji tyden primestsky kemp (rano je tam odvezeme a ve ctyri vyzvedneme) s tenisovym a cyklist. zamerenim, pak mame 3 tydny dovolene s nimi a zbytek s muzem tak nejak pytlikujem, vozime je k manzelovym rodicum na chatu a upravujeme si praci ale je to proste cely strasne dlouhy a pro vsechny narocny. Jak to delaji ti vsichni ostatni? Maji vsichni nejakou hlidaci babicku? Nebo poslou prvnacky na tabor?

Ahoj, já mám 5leté dvojky a

Ahoj, já mám 5leté dvojky a hlídání jsem měla dopředu naplánované naprosto přesně, ale vzhledem k tomu, že holka dostala spálu, všechno bylo jinak. Každopádně já jsem s nimi během prázdnin týden, tatínek je má 2-3 týdny, zbytek pokrývá chůva, já chodím do práce. Bez chůvy bych to nedala, babičku máme jen jednu a zas tak ji vytěžovat nechci. Už po 3 dnech jich má stejně plný zuby:-)

re

My mame starych rodicov prilis starych na to, aby sme im mohli deti nechat, takze to je hlavny dovod preco si ani nehladam robotu, lebo nejde iba o letne prazdniny, ale aj o zimne, jarne atd, dokopy to robi styri mesiace prazdnin. Deti budu mat pat rokov, a este same bez nas nikde neboli, pride mi to strasne skoro, dat ich niekam medzi cudzich do tabora - myslim ze to az tak od desiatich rokov. Nieco ine je napriklad tabor so skautmi a pod, kde sa deti aj veduci dopredu poznaju. Nasi na buduci rok pojdu zo skolkou na tyzden do skolky v prirode, na to sa uz celkom tesime, dufam ze neochoreju. Ahoj, Martina.

Měli jsme s exmanželem

Měli jsme s exmanželem domluveno, že si děti vezme 2x na 14 dnů a zbytek času pokryju já (příměstský tábor, dovolená a pobyt u mých rodičů). Nakonec si děti nevzal ani na jeden den a ani nevezme (zdravotní důvody), takže musím vykrýt 9 týdnů prázdnin sama.
Děti byly se mnou na necelé dva týdny u moře, pak týden u našich, týden narychlo zajištěný příměstký tábor v Praze, týden u našich, teď jsou na příměstském táboře od školy, s tím se ale počítalo od začátku, příští týden budou zase u našich, pak na týden se mnou, pojedeme k příbuzným do jižních Čech a poslední týden budou zase u našich. Takže docela paráda...
Děti mohly jet na týden s oddílem taekwon-do, ale na to jsem fakt neměla peníze. Navíc zjistit až během prázdnin, že si je otec nevezme, to se pak velmi těžko všechno organizuje. Ještě, že moji rodiče pomohli. Jinak bych se nedoplatila za příměstské tábory.

:-/

u nás bohužel zatím žádná hlídací babička není....:-(( byla by ta moje (holek prababička), ale ta má na prázdniny vždycky moje sestřenky ze Španělska, tam mají prázdniny ještě skoro o měsíc deší...:-( takže ta odpadá. Letos se mi naštěstí podařilo sehnat kromě 14dní v naší školce ještě 14dní ve školce nad námi a týden o kousek dál. Zbytek jsme buď všichni na dovolené (až druhá půlka srpna) a nebo se s manžou střídáme, já mám dovolené víc, takže jsem dva dny v týdnu v práci a tři dny je manžel. Jinak to prostě nejde. Jak to budeme dětal až budou mít plnohodnotné prázdniny tj. 9 týdnů, to fakt nevím... buď tábor, to jestli je pak pustím nebo ne teď nedokážu posoudit, je to ještě daleko, ale problém s tábory v tak nízkém věku obecně nemám, já jezdila taky hnedka od první třídy a moc mě to bavilo... A nebo si budu muset v práci brát neplacené volno (to by u mě neměl být až takový problém). Zuzka

mám prázdniny

Obrázek uživatele hanak

Jéje, máte to všichni náročné, já jsem naštěstí učitelka a tak mám vyřešeno... Hanka

Ahoj Hanko, naši kluci taktéž

Ahoj Hanko,

naši kluci taktéž dokončili první třídu. Tchánovci jsou absolutně nefunkční (mají to k nám cca 30 km, mají auto, důchodci, a přijedou jen na narozky, nevolají, prostě nejsou "vnoučecí"), moje máma bydlí dál, taťka už není, její hlídání potřebujeme my i děti od mých dvou bratrů. Takže tam byli kluci na 4 dny v červenci, 3 dny byla máma u nás a ještě si domluvili pár dní v srpnu. Manžel má za prázdniny 7 dní volna, odjíždí ráno, vrací se v noci. To jen pro představu.

Řeším to tím, že v jednom zaměstnání jsem uzavřela smlouvu jen na školní rok, v druhém jsem si spoustu hodin nadělala, takže střídavě vybírám náhradní volno, home office, dovolenou, případně ojediněle vozím hochy na porady (mají s sebou knihy, hračky, tablet apod.). V případě kratšího výjezdu (do 3 hodin) mám reciproční domluvu se studentkou, která se ke mně chodila připravovat na přijímačky.

Jsem kvočna - na normální tábor mi přijdou ještě malí a nesamostatní, příměstské u nás nejsou nic moc. Naštěstí mám opravdu flexibilní zaměstnání, takže se to dalo řešit tímhle způsobem. Máš pravdu, je to dlouhé a náročné. Uvažuju, že se kvůli klidu vrátím do školství :-)

Ivona

budou jezdit na tábor. Manžel

Obrázek uživatele Vladkax

budou jezdit na tábor. Manžel je proti, ale nebude to jak řešit, takže mu stejně nic nezbyde :-) já jsem jezdila od první třídy, každý rok, mám na to nejlepší vzpomínky...... nyní mají o prázdninách školku dva a dva týdny, řešíme jen to mezi tím, babičky nemáme hlídací, takže mám nucenou dovolenou (což vítám :-) ) Loni, když bylo ve firmě moc práce, jsme holky vozili do soukromé školky (naše státní fungovala tři týdny v červenci a dva v srpnu). Volno jsem měla myslím dva nebo tři týdny

prázdniny

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahojky,
na tábor nedáváme, první měsíc si je rozeberou babičky každá po 2 týdnech a druhý měsíc máme 3 týdny dovolené + ten týden chodily do školky. Příští rok, kdy už budou mít plnohodnotné školní prázdniny, budeme muset utáhnout babičky na 3 + 3 týdny. Ale to nebude problém, obě jsou hlídací. Kdybychom je neměli, tak nevím...
Tom

Ahoj, no já naštěstí pracuju

Ahoj, no já naštěstí pracuju na sebe a z domova, takže se to nějak dá. Ale stejně je to fakt náročný, protože pak šidím práci a zároveň jsem nervózní na děti, protože cítím, že bych měla pracovat.
Jinak tchýně si bere děti na týden a půl, dva týdny máme společně s manželem, týden jedu já ke kamarádce, týden bere jen manžel na Lipno. Zbytek občas zavezu na den k mámě, občas přijede táta, když potřebuju na schůzku. Prázdninovou školku jsme zatím nevyužili, loni mi na to přišly malí, letos (4,5 roku) zase měníme školku po prázdninách. Každopádně příští rok až jim bude 5 a půl tak už je chci určitě šoupnout na příměstský tábor, alespoň na jeden týden. To by mi výrazně vytrhlo trn z paty.

Ahoj už ted se toho

Obrázek uživatele Lida_3974

Ahoj už ted se toho bojim.Kluci jsou v zimně k zápisu.Doted se to řešilo jen naší dovolenou a náhradní školkou .Co bude příští prázdniny nevim.Baničky obě pracujou.Lída

Tak my meli otevrenu skolku

Tak my meli otevrenu skolku prvnich 2 tydny. Pote dcera na primestaku{6 let], kluci{4roky] u me babickya dedy na 5 dni{ale tez uz jsou stari, takze toto byl asi prvni a posledni rok, kdy tam takhle mohli byt]. Pote ja mam 3 tydny volno a manzel v praci. Dalsi dva tydny jsem ja pracovne na tabore a deti hlida jeden tyden manzel, druhy tyden moji rodice a posledni tyden mam opet volno ja....Jenomze nemame zadnou spolecnou dovcu.:-{{BYli jsme vsak na tyden jiz v kvetnu..,pristi rok to ale poresime jinak.

Mam v planu najit nejakou zahranicni aupairku, ktera by na mesic do CR prijela. Uvidime, zda se podari.

Jinak dceru po prvni tride chchi poslat na skautsky tabor, ale jenom na tyden...tak uvidime.

mám paní na hlídání

děti mají 3,5let

zatím toto neřešíme

Obrázek uživatele Janact

ale u nás se střídají ve městě školky, takže vždy jsou otevřené min. dvě a berou děti z ostatních školek. pak jsou otevřené školní druužiny, jsou příměstské tábory.

Ahoj, zatím máme školkáče,

Obrázek uživatele Veronika_473

Ahoj,
zatím máme školkáče, ale hlídání taky nic moc. Týden je hlídají moji rodiče, týden společná dovolená. 3týdny je taťka služebně mimo republiku a já to pytlíkuju střídavě - chalupa, návštěvy u příbuzenstva, kamarádů. VYužili jsme náhradní školku na dva týdny (naštěstí se tam klukům líbí) a pak taky příměstský tábor. Tcháni jsou starší 76 a 82 let, kluky mají rádi, ale hlídat je sami nechtějí - ani by mně nenapadlo to po nich chtít. A když je nejhůř, beru kluky do práce - naštěstí to jde. Až nebude náhradní školka, tak nevim nevim.
Veronika

Ahoj,

Obrázek uživatele LadaVac

dětem je taky 7 let a máme výhodu hlídacích babiček a jedna dokonce bydlí ve stejném městě.Přesto mají i jiná vnoučata a nechci je zatížit celé prázdniny.Naše školní družina nabídla celoprázdninový provo z- nebyl zájem,takže děti tam jsou na poslední týden v srpnu,žádost jsem dala asi o tři týdny.
Skoro dva týdny byly se mnou na táboře,kde dělám zároveň vedoucí.Střídáme se s manželem.V týdnu to dělám tak,že třeba tři dny jsem v práci hodně hodin a dva dny si pak vezmu dovču a práci mám předem nadělanou.
Je to náročné,nemít babičky ,nevím.
Sestra má jen naší mamku,která bydlí 130 km daleko,ale pravidelně dojíždí.Jinak si hlídání domlouvá s kamarádkou,jedna jde do práce,druhá hlídá 4 děti,platí si i hlídací paní.