Skip to main content

leváci - ovládání počítače

Obrázek uživatele Vladkax

Ahojte, včera jsme poprvé pustili holky k počítači a mně došlo, že vůbec nevím, jestli řešit leváka/praváka. Každá holka je jiná. Počítač jeden :-) leváka jsem nechala ovládat "normální" pravorukou myš. Přijde mi to lepší do budoucna, sedne ke kterémukoliv počítači. Nebo je to blbost a měla by mít myš pro leváky? (to aby ji v budoucnu nosila v kabelce :-) )

Jiři, mám půjčené od sousedky

Obrázek uživatele Vladkax

Jiři, mám půjčené od sousedky jakési vzdělávací, IQ hry nebo cosi takového,má to doporečeno od logopedky, ta CD jsou nějaká děsně drahá, snad pětikilo za kus, sousedka snad prodá, v novotě to kupovat nechci.... ale holky by u toho vydržely být nonstop, takže zatím jsem povolila chvíli o víkendu :-)

Vladi a co holkám pouštíte za

Vladi a co holkám pouštíte za hry? Vím,že jsi tu dávala dotaz,doporučil ti někdo něco,nebo jste něco sehnali sami?

No vždyť jo, já to psala jen

Obrázek uživatele Halinka

No vždyť jo, žádnej stres - já to psala jen jako reakci od leváka - že jsem celá léta myš používala s nastavením jen pro praváky a když byla nouze nejvyšší (při tom zánětu jsem bolestí nemohla hýbat prsty) a práce samozřejmě tuna, tak mi nedělalo jako levákovi žádný problém se během chvilky přeorientovat.

já to právě moc neřeším,

Obrázek uživatele Vladkax

já to právě moc neřeším, holku tím myslím nestresuju. myš nechávám vpravo, můžou se tak lépe střídat. Střídají se totiž při zazvonění minutníku, mě by kleplo, kdybych to každou chvilku chodila přenastavovat..... :-)

Jsem levák, myš střídám -

Obrázek uživatele Halinka

Jsem levák, myš střídám - dělám to tak od té doby, co jsem si jednou uhnala zánět šlach. Teda nevím, že existuje myš pro leváky, já si si jí vždy přenastavuju (je to v základním nastavení - buď pravoruké, nebo levoruké nastavení), trvá mi jen chvilku než se přeorientuju. Halka

90% věcí dělám levou rukou,

Obrázek uživatele Nika1

90% věcí dělám levou rukou, píšu, levou, ale myš mám v pohodě v pravé ruce. A nemám s tím žádný problém. Nechala bych to na holčině.

Jsem levák a mám myš v

Jsem levák a mám myš v levé,ale je to normální myš-nevidím rozdíl jestli je pro praváky nebo leváky,myslím,že je to zbytečné řešit,jsou důležitější věci podle mě,za mě když jsem byla malá nebylo vůbec nic a taky jsem žila :-)dnešní doba totiž všechno moc řeší,tím nechci nikoho urazit,ale leváci jsou po mě dvě děti a třetí je pravák.
Jinak nechávám děti spíše ať si vybírají sami a neřeším to,vím podle sebe ze svého dětství že to spíše děti stresuje když se o tom mluví,my to doma neřešíme :-)

super, to jsem chtěla slyšet

Obrázek uživatele Vladkax

super, to jsem chtěla slyšet :-) moc děkuji!!!!

Vladi, myš je jedna,

Obrázek uživatele Spider17

jen si v nastavení na PC přepneš, jestli ji chceš používat na levou, či pravou ruku :-) Jinak já mám děti po otci obojetníky. Něco dělají levou rukou, něco pravou, stejně tak používají i nohy. Odráží se na koloběžce pravou, malej kope do míče při fotbale levou :-)))) Vůbec to neřeším, nejdůležitější je děti nijak nepřeučovat!!! Někdo je ovládán levou, někdo pravdou hemisférou mozku no a my oběma. Je to lepší, protože ani jedna polovina mozku není nějak víc zatěžována. Existují sice cvičení na odlehčování a vyrovnávání, ale to bych vůbec neřešila. Dnes se dělá 90% věcí i pro leváky (já takhle omylem koupila nůžky, ale pak jsem zjistila, že s nimi děti nemají žádný problém). To, jestli bude dítě levák nebo pravák, se vyvíjí už v těle matky (lze poznat na rtg, podle toho, kterou ručičku si strká do úst) :DD

Levák, myš pravou.

Obrázek uživatele Lucka V.

Levák, myš pravou.

Ahoj,

Obrázek uživatele LadaVac

jsem levák,myš ovládám zásadně pravou.Levou bych to nedala.Nechala bych to na nich,ať si to zvolí.Jinak jsem na pravou totálně levá,ale u PC to takhle mám.

Ahoj, jo, jo, myš pro leváky

Ahoj,

jo, jo, myš pro leváky existuje :-)

Naši kluci se k PC dostanou jednou za hodně dlouhý čas (když už, tak využívají IPad, kde tenhle problém není), ale levorukého jsme taky nechali pracovat s normální pravorukou myší. Právě proto, aby si zvykl a nemusel nosit v kapse leváckou.

Ivona

... a ona existuje myš pro

Obrázek uživatele veruna

... a ona existuje myš pro leváky :-), to ani nevím. My to neřešíme. Věra