Skip to main content

Pomůcky do 1. třídy

Ahoj holky,
objednávám teď pro holky baťohy od Topgalu a mají tam samozřejmě i spoustu příslušenství. Chci se zeptat co je nutné v 1. třídě mít? Láhev, box na svačinu, penál a pytlík na přezůvky máme...je nutný ještě jiný pytlík? A co pláštěnka, volíte klasickou a pak tu na baťoh nebo máte zkušenosti i s pončem? To zrovna Topgal nabízí.
Děkuji
Lenka

Ahoj, tak my jsme na info

Ahoj,

tak my jsme na info schůzce dostali A4 s nutným nákupem. Museli jsme koupit kromě sešitů vše - pastelky, vodovky, plastelínu, nůžky, ořezávátka, fixy, tempery, podložku na malování, mazatelnou tabulku s fixem, desky na písmena a další. Kufřík na výtvarné potřeby dostali hoši u zápisu, naplnit jsme ho museli sami :-)

Ivona

Jani Se, čtu

že chodíte do stejné základky jako kamarádčina holčička. Teď už je z ní třeťačka:-)

Díky

všem!!:-)

Ahoj. Po prázdninách taky

Obrázek uživatele janishe

Ahoj. Po prázdninách taky nastupuju po MD do 1. třídy- akorát za katedru :-) U nás ve škole děláme v červnu informační schůzku pro rodiče prvňáků. Tam by ti měly učitelky všechno říct. Obecně platí (to je ve všech školách), že škola dostává na každého prvňáka nějaké peníze a učitelky dětem pak za ně do začátku nakoupí, co uznají za vhodné. My kupujeme základní školní potřeby - pastelky, vodovky, tužky, gumu, štětce, lepidlo, všechny potřebné sešity, písanky,... Takže s tím bych si být tebou hlavu nelámala. Pořídila bych akorát batoh, penál, potřeby na sváču, sáček na bačkory a taky na tělocvik. Boty na tělocvik do tělocvičny a na ven, bačkory atd. bych kupovala až v září. No a pak ještě budeš asi muset pořídit buď sáček k lavici nebo kufřík na výtvarné potřeby (každá uč. to chce mít jinak - to by vám právě měli říct na té schůzce), desky na písmena (ale ty u nás dětem kupuje škola). Asi bych zatím nebyla příliš aktivní a počkala bych na info ze školy... každopádně přeji vám i vašim dětem úspěšný start školy! ;-) J.

Pro Marion

Ahoj,
děti chodí na ZŠ Emy Destinnové v Praze 6.
Jana

Jano, můžu se zeptat, na kterou školu chodíte? Popis je mi povědomý :-)

My jsme dostali seznam věcí v

My jsme dostali seznam věcí v červnu na třídní schůzce. Pláštěnka tam byla, protože děti chodí na oběd do jiné budovy (první dva ročníky jsou jinde, než zbytek školy), takže na přechody na oběd.
Děti dost věcí dostaly první den ve škole, takže jsem nakoupila jen věci ze seznamu (a nebylo jich málo)o kterých jsem věděla, že je určitě nedostanou (pláštěnky, bačkory, cvičky, věci na TV) a zbytek až po začátku školy. Protože na co kupovat třeba desky na písmena, když je děti můžou dostat ve škole první den.
Jana

moc

moc díky za tipy a rady.Určitě ve škole bude schůzka nebo dostanem seznam-to vím,no snad to nebude až v tom září:-(
L.

Potřeby do školy se liší

Potřeby do školy se liší škola od školy. My bohužel seznam dostaly až v září takže to pak bylo peklo něco shánět.
Batoh určitě potřeba bude:-) holky si jej nosí sami. Pláštěnky mají ty co si sami nenadají (byly jako příslušenství k batohu Topgal), ale není potřeba aby si jí nasazovaly sami. Ráno když prší jim to natáhnu já a ve škole sundám. Odpoledne vyzvedává přítel tak pokud by pršelo navlíkl by jim je on. Jinak batoh tedy voděodolný není takže za mě určitě nějakou pořídit.
Pytlík na přezůvky byl také součástí batohu, ale ve škole bačkůrky nechávají tam kde mají boty (mají tam jen věšáky a lavice).
Jinak potřebují pytlík na tělocvik případně by šla použít i igelitka. Tu máme ve družině na věci na převlečení, ale stejně mi přijde že se nepřevlékají.:-)
Láhev na pití bych nekupovala žádnou drahou pre holky za necelý školní rok už mají asi pátou. Mají lahve od kubíka a tolik mě to nemrzí když jí nepřinesou.
Takže určitě můžeš koupit batoh případně s příslušenstvím, penál, lahev na pytí, box na svačinu, bačkůrky, cvičky, kufřík na malířské potřeby.
My tedy nějaké potřeby dostaly jako nůžky, pastelky, gumy, sešity..., ale pastelky jsou šíleně lámavé (řešila jsem v jiné diskuzi) takže jsme stejně kupovali a do kufříku na malířské potřeby je toho poptřeba fakt hafo (křídy, voskovky, tuž, tempery, štětce, zástěrka, modelovací podložka, modelína...). Dále jsem kupovala asi 20 čtvrtek A4 a 10 A3 pro jednu. Podle mě největší výdaj po batohu.
Určitě bych nic dalšího bez seznamu nekupovala. Někde ve škole sešity kupují a my je dostaly. Obaly pořídíš až podle toho kolik budete mít sešitů pokud je nedostane se sešity.
Holky šly první den do školy s batohem s pytlíkem na přezuvky a penálem ve kterém bylo pero stabilo:-)

Měli by ti říct ve škole na

Obrázek uživatele verika

Měli by ti říct ve škole na nějaké informační schůzce.
Já s výbavou právě čekám až na konec května, kdy tu schůzku máme.
Jinak co se batohu týče, koupila jsem v zásadě ten, jaký si vybrala dcera, stejně to ty první roky budu nosit já, ona maximálně od dveří třídy k šatně :-)

Ahoj

Obrázek uživatele PetraN

co se týče pláštěnek od Topgalu, tak dle referencí kamarádek pláštěnka na batoh k ničemu není, dítě si ji samo na batoh nedá, potřebuje asistenci. Pončo nevím, ale zase myslím nutná asistence dospělého, aby přetáhl pláštěnku přes záda
Naše děti teda nemají pláštěnku žádnou - mají bundy s vodním sloupcem a provlhlý batoh řešit nebudu,uschne, v dešti stejně nosí deštníky - baví je s nimi chodit.-)
Co se týče ostatních pomůcek, tak to je dotaz spíš pro školu, protože hodně záleží na tom, jak to má škola zorganizované. Např. v naší budoucí škole mají děti každý uzamykatelnou skříňku,do které si mohou vše dát, tělocvična, jídelna, družina je v budově školy na stejném patře se šatnami, čili je na zvážení rodičů, jak to dětem ve skříňce roztřídí, u kamarádky ve škole nemají skříňky, jen botníky a věšáky a veškeré věci mají uložené ve třídě, takže potřebují i pytlík na věci na tělocvik, družinu mají ve vedlejší budově, takže tam musí mít i zvláštní přezůvky atp. My jsme dostali ze školy seznam věcí a ještě budeme mít schůzku, kde dostaneme podrobnější instrukce. Takže bych se pídila spíš ve škole

Ahoj,

Obrázek uživatele LadaVac

u nás byl už jen třeba pytlík na přezůvky do družiny/ mají jeden společný/.Pláštěnku máme klasickou a jinak jsem nic nekupovala.Dávali jsme příspěvky 200 kč na dítě a kromě obalů dostaly děti vše od barev přes pastelky,gumy,ořezávátka,tušky,pera,sešity atd.
Vím,že se uvádí,jaká je finanční zátěž vybavit prvňáka,ale u nás to tak nebylo,vše na tělocvika do družiny na ven jsem vzala z domova,měli i cvičky,takže nebyl problém,dokoupila jsem jen bačkurky.