Skip to main content
Obrázek uživatele Vladkax

Ahojte, chtěla bych poprosit ty z vás, co mají už děti školou povinné, jestli můžete dát tip na dobrý pracovní stůl. Nejde mi ani tak o materiál jako spíše řešení - jestli výškově polohovatelný, jestli s naklápěcí deskou atd. Je nějaký dobrý stůl v IKEA? Díky!

mám stůl typu deska

Obrázek uživatele Vladkax

mám stůl typu deska přišroubované nohy a je to na houby. tím, že je přikutovaný ke zdi to ještě jde, ale i tak se mu rozjíždí nohy a vypadá divně.... ale uažuji o něčem co takto vypadá, ale ta deska aby byla připevněná k něčemu stabilnějšímu :-) moc peněz do toho taky nechci vrazit, sama jsem měla jeden stůl na základce a pak další na průmyslovce a VŠ, takže "nafurt" to nepředpokládám ani u našich holek :-)

IKEA

Obrázek uživatele PetraN

dají se tam koupit desky k pracovním stolům různých délek a šířek, mají 60,70, 80 cm hluboké, různě dlouhé, i rohové a prodávají zvlášť i nohy ke stolům

Ahoj

Obrázek uživatele PetraN

pracovní stůl resp. stoly nechávám dělat na míru, všechny "dětské", mají hloubku 60 cm, což mi přijde málo, když chci, aby stůl vydržel dětem déle. Až krom sešitu a knížky přibude na stůl ještě počítač, tak 60 cm stačit nebude. Kontejner pořizujeme zvlášť.
O rostoucím stolu jsme uvažovala, líbil se mi od Domestavu, ale zase malá hloubka. Nakonec výšku sedu vyřeší rostoucí otočná židle a nohy podložím plastovým stupátkem z Ikea, máme jich doma zásobu a v koupelně už nejsou potřeba:-).
Naklápěcí stůl mi přijde zbytečný, myslím, že by to děti nevyužily .. teda beru to podle sebe, já jako školák a později student pracovní stůl s naklápěcí deskou měla a vůbec jsem to naklápění nepoužívala, protože jsem byla lína to neustále štelovat podle potřeby

Vladi,dělají i širší, ale

Obrázek uživatele Veronika_473

Vladi,
dělají i širší, ale hloubku mají všechny těch 55 cm. Taky by se mi líbil hlubší. No, asi se poohlídnu po nějakým stolaři a udělámě něco na způsob deska, nohy a kontejner se šuplíkama. Kdybych nebyla magor do masivního dřeva, byla by to sranda. KAždopádně díky za postřehy.

všechny pracovní stoly máme

Obrázek uživatele Lucka V.

všechny pracovní stoly máme na míru z kuchynských desek + nohy. Všechny dětské stoly jsou poškrábané, propíchané kružítkem, počmárané. Po zkušenostech jak holky oddělaly drahé stoly ( a ne schválně, ale čím je dítě větší tím u stolu tráví víc a víc času ) už jsem volila levnější variantu. Navíc obě holky kreslí a ani jedna nenašla zalíbení ve stole s naklápěcí deskou. Kreslí bud na normál stole nebo ve stoje u stojanu. Prý je to nejlepší, ale o tom nic nevím, já kreslím jen čísla :) Myslím, že to jen zbytečný luxus a tahač peněz z nebohých rodičů co chtějí dělat max pro děti.

Verčo, není moc malý????

Obrázek uživatele Vladkax

Verčo, není moc malý???? ještě jsem se tomu moc nevěnovala, ale asi to budeme směřovat k tomu, že bude zvlášť stůl a zvlášť kontejner. hloubka stolu min 60 cm. optimum by bylo 80.... no, uvidíme.... tu výškovou nastivetelnost stolu asi taky řešit nebudu (ať máme možnost kdyoliv si ke stolu sednout i my dospělí) , ale budu pak muset nějak vymyslet co s těma dětskýma vlajícíma nohama :-)

Aktualizuji téma

Obrázek uživatele Veronika_473

Ahoj,
taky teď řešíme tohle téma. Našla jsem na netu třeba tohle: http://www.rostoucinabytek.eu/rostoucinabytek/eshop/14-1-Detske-psaci-st...
Cena je slušná. NEmáte náhodou někdo zkušenosti s touto firmou? Jde mi hlavně o kvalitu provedení.
Jinak Vladi, rostoucí stoly jsme zavrhli, když je možno to vyřešit změnou výšky sedáku židle. Mimochodem, taky řešíme, jaké vybrat. Díky za jakékoli postřehy. Veronika