Skip to main content

3 deti a sport

Posted in

Ahojda, chtela jsem se zeptat, jak jste prakticky zvladali vyuku sportu, konkretne lyzovani u dvojcat. Nejak nam totiz chybi jeden clovek. Dcera ma cerstve 6, lyzu je jiz tretim rokem, ale stale je na sjezodvce potreba dozor a jeden dospely s ni. No a letos jsme chteli ucit lyzovat kluky...maji 3,5...no ale proste jeden je s dcerou, druhy by ucil jedno dvojce, coz z pocatku potrebuji individualne, a co ten posledni? Jak jste to pri vyuce ci i jinych vecech resili vy?

Ahoj

Obrázek uživatele PetraN

řešila jsem situaci jeden dospělý, dvě děti, z toho jedno už celkme dobře lyžující, jeden začátečník. Instruktor to jistil. To, zda dáš starší dítě do školičky aby mělo s kým jezdit či si vezmete instruktora pro mladší děti je už na vás. Jinak by to nešlo, než se začátečník rozjezdil, chvíli to trvalo, pokročilého jen brzdil.
Případně se domluvit s někým, kdo má taky lyžující dítě a vyrazit společně, pak by starší mohla jezdit s nimi, pokud už je na svahu samostatná. A vy se věnovat začátečníkům. Tříleté dítě ti na svahu stejně vydrží jen chvíli.

Podle myho se to takto

Obrázek uživatele Hana H.

Podle myho se to takto zvladnout bezpecne neda. Jeste kdyby to bylo opacne, kdyby 2cata byla 6leta... Jedine, co me napada, dat starsi dceru do skolicky se stejne starymi detmi. A nebo nekde na malem kopecku, kde to jiz zvladne sama, ale zase aby ji to bavilo... Jinak ve 3 letech potrebuje 1 dite 1 dospeleho. Ve 3 letech dlouho jezdit nevydrzi, tak ev. hodinu stravit s dvojcaty, pak je treba predat prarodicum a zajezdit si jeste s dcerou..

Ahojda, u nás zrovna velmi

Ahojda, u nás zrovna velmi aktuální téma. Dcerka na podzim 6 a dvojky 3. Nejstarší lyžuje od 4, dobře, sama jezdí na vleku, ale bez dospělého dozoru bych ji na sjezdovku nepustila. Takže naše řešení. Snažím se, aby s námi jel někdo ze známých, co má také lyžující dítko - ochotně udělá dozor oběma a my s mužem učíme každý jedno dvojče. Třeba se za ochotu podělíme napůl o náklady na jeho permici. To je ideální řešení. Už se ale stalo, že jsme jeli sami. Jeden z nás lyžoval s nejstarší, druhý se věnoval dvojčatům. Jezdíme do střediska - byť i vzdálenějšího, kde mají dětský pojízdný koberec. Jedna z holek čeká dole, s druhou se jede nahoru, pak naopak, prostě se takhle prostřídají, Co třetí jízdu to nejstarší dcerka vezme přes dětský areál, je to naštěstí hned vedle sjezdovky, žádná zajížďka, manžel vezme čekající dvojče nahoru a tak to prostřídáme. Je to vcelku dost náročné, ale dá se to zvládnout. Holky stejně po hodince jsou rády, že si mohou chvilku dole odpočinout, než aby jezdily pořád nahoru dolů. Pokud má někdo jiné řešení, také ráda uvítám, ale lyžařskou školu nechci - o tu legraci při učení nechceme přijít..