Skip to main content

Po měsíci odmítá příkrm

Dobrý den,
před měsícem jsme začali přidávat příkrmy. Začali jsme dýní-tu odmítali, pak mrkví a petrželí - vše vlastnoručně vyrobeno. Docela jim zachutnalo. Na doporučení jsem zavedla i kombinovala kupované skleničky - mrkev, petržel, brokolice, špenát, zahradní zelenina. Po květáku se kroutili.
Jedno dvojče je schopno zbaštit 150-200g a za hodinu znovu křičí hlady - co s tím?
Druhé dvojče jedlo kolem 80-100g. Vždy jsem oba dokojovala. Poslední 4 dny však druhé dvojče nejí vůbec nic - má zavřenou pusu nebo brumlá a prská a vůbec si nenechá lžičku dát do pusy. Nakojit taky nechce. Zkoušela jsem podávat příkrm v různých časech, žádný čas nebyl pro něj vhodný. Vůbec mu nevadilo, že téměř 5 hodin nejedl :-( - co s tím? Prosím můžete mi poradit jak na něj? Dnes jsem už bezradně ztratila nervy. Před 4-mi dny jsme byli na očkování, může to být i tím? Děkuji moc.
Hanka

děkuji moc za rady. Dala jsem

děkuji moc za rady. Dala jsem mu ještě jednu šanci a zkusila kupovanou skleničku brokolici a kupodivu se mu podařilo sníst 2/3 včera i dnes i s masem. Tak uvidíme, možná má nyní zelené období a na mrkev už nemá chuť. Možná to byl opravdu jen rozmar. Uvidíme jak to půjde dále. Každopádně děkuji za podporu :-)

příčiny odmítání jídla

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Hanko,
příčin může být hodně, ale taky to může být celkem nevýznamný rozmar. Možná prodělalo růstový spurt a teď má prozměnu klidové období, takže nepotřebuje tolik jíst, možná je to reakce na očkování (nechutenství patří mezi běžné nežádoucí reakce, je to výsledek boje organismu proti infekci)... pokud by to byla vážnější příčina (nejčastěji refluxní choroba), poznala bys to patrně poklesem váhy, změnou nálady, plačtivostí, prohýbáním do luku... zoubky to taky můžou být, samozřejmě. Tam bych pak očekával navíc buzení v noci a odmítání hlavně teplých jídel.
Tom

měly jsme stejný problém

U nás to bylo něco podobného, ta co jedla méně najednou zavřela pusu a odmítla lžičku, i když před tím už jakž takž dlabala. Bylo to způsobeno zoubky, 14 dní byla jen na kojení, také úplně mimo rytmus, někdy s dlouhými přestávkami. Po 14 dnech jsme začli zkoušet znovu od začátku, to jí bylo 8 měsíců a znovu jak v 6, snědla pár lžiček a začla se kroutit, ale druhý den už snědla o lžičku více. Pak se zub prořízl a začla celkem baštit, i když ségru pořád ještě nedohnala,ale po měsíci už baští celkem slušně, tak pevné nervy, zkoušet, zkoušet, zkoušet.

raději k lékaři

Obrázek uživatele Spider17

Hani nechutenství může mít spoustu příčin - ve vašem věku může jít i o zuby - ale raději bych se zašla poradit k dětské lékařce, aby případně vyloučila nějaké jiné onemocnění.
Zdenka