Skip to main content

Jaké UM - mléko pro kojence

Ahojky,
mám na Vás dotaz ohledně kojen. mléka ... nyní moji miláčkové dvojčátka kluci 3 měs. píjí Nutrilon HA 1 , ale přemýšlím o změně kojenec. mléka hlavně kvůli ceně (kluci moc dobře baští a nemají ani žádné střev. problémy - zaraž. prdiky atd.) Ta cena je ale hrozná když už teď oba pijí 6x denně 160 ml. Co jste dávali nebo dáváte vašim miláčkům ???
Moc díky za odpověďi
Ahojky markéta

Ahoj, kluci vyrostli na

Ahoj, kluci vyrostli na Sunaru :) (od 5. měsíce) a občas jsem koupila Hami a zkusila jsem dokonce i Babylove z DM ale to jim nechutnalo...
S.

Ahoj, kluci dostávali v

Obrázek uživatele Jituliška

Ahoj,
kluci dostávali v porodnici Nutrilon, doma jsem přešla na Bebilon ( též z MMB ) a asi od desátého měsíce dáváme Sunar complex, má mlékovější chuť a víc jim chutná.
Zkoušela jsem už i Babylove bio a taky v poho.Nakupuji vždy ve větším, takže teď asi budeme střídat Sunar s Babylove.

Bebilon

Obrázek uživatele Spider17

dvojčata mi vyrostla na Bebilonu (Nutrilon určený pro Polsko - stejný výrobce, obal, složení, jen jiný název a cena úplně někde jinde) Kupovala jsem na MMB. Děti jsou zdravé, hravé, minimálně nemocné... HA nám dávali v porodnici všem, ale vzhledem k ceně jsem doma už nemohla kupovat.

Nutrilon a Bebilon

Taky jsme meli Nutrilon Allergy Care a pak HA (kluk mel ABKM), pak normalni Nutrilon. Zkusila jsem kvuli cene prejit na Sunar. Klucik pil pekne, ale holcicce nechutnalo (predtim byla kojena). Nechtela jsem kupovat mleko pro kazdeho zvlast (nas parecek ma takovy zvyk, ze si behem krmeni stridaji flasky :)), tak jsme zkusili Bebilon. Rozdily ve slozeni Nutrilonu a Bebilonu jsou minimalni, vetsi jsou treba mezi Nutrilonem a Sunarem. Rozdil je v chuti - Bebilon ma vanilkovou prichut. Takze pro ty kdo uvazujete o Bebilonu: nez si udelate zajezd do Polska pro zasoby, dejte diteti ochutnat vanilkovy Nutrilon. Nasim detem Bebilon chutna a ja usetrim par korun.

Ahoj, taky jsme dávali na

Ahoj, taky jsme dávali na doporučení Dr. Nutrilon řadu HA. Alergie v rodině nemáme, taky jsem to moc nechápala. Partner jako dítě měl prý nějaké reakce na mléko nebo co, fakt tam byl důvod minimální. Chtěla jsem dávat normální řadu už od 3 měsíců, ale Dr. doporučovala vydržet první půlrok. Takže jsme po půl roce přešli na klasickou řadu, zkoušela jsem i již zmíněný Bebilon, mělo by to být stejné (až na cenu:) a cca od roka a čtvrt holky pijí Hami. Mají ho stále (27měs.) Mléko z DM jsme měly asi 2-3 měsíce před tím Hami, nerozmíchávalo se tak dobře a štvalo mě, že DM nemáme poblíž...

My jsme na tomto HA1

Obrázek uživatele privorova

My jsme na tomto HA1 Nutrilonu šly z porodnice a tak jsem ho ke kojení kupovala asi 1/2 roku, ale nebylo to kvůli nějakým alergiím...prostě ze zvyku. Ale jestli jste ho chutnala, je to hnusný, jako mlíko s houbama :(( v pohodě jsem pak přešla s prvními příkrmy na Sunar a bylo vše OK. Zkuste to.

:-/

s mlékem z DM pozor, ne že by bylo špané, my ho taky využíváme (spíš využívaly-teď není už druhý měsíc k dostání), ale dost časo mívají v DMkách výpadek a pak je těžké jej sehnat, takže v tomto případě doporučuji mít větší zásobu doma a zavčasu dokupovat. Zuzka

Ahoj, já zatím kojím, ale

Ahoj, já zatím kojím, ale jednou jsem potřebovala něco dát a měla jsem vzorek Hippu a malý nevypil ani 10ml.
Takže je to i o tom, co dít bude pít.
Já budu kojit tak do 8 měsíce, pak dám Bebu, Nutrilon či Sunar.
Nikdo mi nevymluví, že je to jen obchod a rozdíl tam markantní nebude.

Jinak-kluci byli nedonošeni-takže tehdy měli Nutrilon či Bebu pro nedonošence a pak jsme přešli,když byli větší na Sunar. Ti teda mléka neřešili a pili, co se jim dalo.

kojenecké mléko - HIPP bio combiotic 1

Ahoj Markét,
také jsme měli Nutrilon HA (doporučeno z porodnice), ale kvůli financím jsme přešli na HIPP bio combiotic 1 (350g/106,-).Moc maminek tohle mléko nepoužívá, teda nenašla jsem nic v diskuzích, tak nevím, jaké má kdo zkušenosti. Holčičkám chutnalo, chutná. Bohužel u jedné holčičky vznikla intolerance na kravské mléko. Tak ji dávám Althéru od Nestlé.

My měli Bebilon. Je to UM

Obrázek uživatele Lulu

My měli Bebilon. Je to UM vyráběné v Polsku, u nás prodávané jako Nutrilon. Mělo by to být složením stejné jen jiný název, naše děti ho měli sice až od 13 měs. (do té doby jsem kojila), ale spokojenost. Kupovala jsem ho přes net, cena je totiž nesrovnatelně nižší a uvěřila jsem, že je to opravdu to stejné jako Nutrilon. To už si asi budeš muset přebrat sama :-)

beba, sunar

Obrázek uživatele Janact

by dávali od 4-5 měsíce bebu (do té doby jsem kojila), někdy kolem 2roku jsem přešla na sunar.

proč dáváte HA? máte nařízenou nějakou dietu, alergie od pediatra?

J.

Babylove DM

Obrázek uživatele Cenana

Ahoj, já jsem nekojila vůbec, jak syna, tak nyní holky. Když jsem přišla z porodnice, tak jsem měla nakoupenou Bebu (syn na ní vyrostl), ale Viktorka po ní měla příšernou zácpu, tak jsem přešla na Babylove z DM a maximální spokojenost. Můžu doporučit. Cena 144,-.
Káča

Já dávala ALL 110.Mají ho v

Obrázek uživatele Markéta1

Já dávala ALL 110.Mají ho v lekárnách.Stojí kolem 120,-.Markéta

-

Ahoj Markéto, my jsme z porodnice také přišli s Nutrilonem. Chtěla jsem také měnit značku kvůli ceně, ale dr. mi to nedoporučila. Pokud prý to finančně zvládneme, ať vydržím. Jednak že se nemá tak malým dětem měnit značka a jednak prý je Nutrilon opravdu kvalitní. Měnit značky jsem začala tak kolem 3/4 roku, pak už jsem je střídala, dle toho, co bylo v akci a bylo levné. Takže jestli můžete, vydrž. Š.

kojenecké mléko

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Markéto,
my jsme dávali Nutrilon 1, klasiku. HA dietu máte na doporučení doktorky kvůli alergii na bílkovinu kravského mléka v rodině?
Maminky si tu docela chválily mléka z DM drogerie. Složením by se neměly moc lišit, i když nějaké rozdíly tam jsou. Proto si myslím, že minimálně do 6 měsíců, než dítě začne dostávat plné dávky příkrmů, je lepší vydržet na jedné značce mléka a nedělat v tom dětem zmatek... Pokud ale nemáte rodinnou zátěž alergiemi, začal bych postupně přecházet na klasický Nutrilon 1. Postupně - tj. postupně přimíchávat víc a víc klasiky do HA.
Jo, krásná miminka na fotce, vypadají jako malé hříbečky :-)
Tom