Skip to main content

Každýmu flákne - co s tím?

Obrázek uživatele verika

Danny má bezva období. Každou chvíli někoho majzde. Hukou, hračkou, to je jedno. Když majzde bráchu, velmi důrazně řeknu, že to se nedělá a pochovám bráchu. Když majzne mě, zařvu "au", řeknu, že se to nedělá. Ale na to dost často reaguje tím, že se usměje a majzne mě znovu. Nějaký trik, který by fungoval? Už jsem i plácla přes ruku, jenomže mi přijde, že to je pro něj spíš něco jako paci paci. Taky ho to baví. Teď zrovna sedí v ohrádce, protože mě majznul za sebou asi třikrát. Ale nevím, jestli ho dávat "za trest" do ohrádky je zrovna rozumný řešení.

no, tak ho flákni taky :-)

Obrázek uživatele Vladkax

no, tak ho flákni taky :-) přiměřeně, a navíc durazně opakuj, že tak jak to bolí jeho, tak tak to bolelo i tebe. Pak si to třeba můžete vzájemně pofoukat....

Důrazná mluva nezabírá. On je

Obrázek uživatele verika

Důrazná mluva nezabírá. On je ještě moc malej, bude mu za 14 dní rok. Bere to jako srandu. Vlastně ani moc nechápe, co přesně mi vadí. Podívá se na mě, usměje a flákne mě znovu.

re:

Zkus tohle durazne: A dost,maminka se zlobi. Ruce jsou na to,aby se s nima hralo a ne aby se s nima bouchalo...
To jsem vycetla z chytrych knizek,nekdy to i opravdu zabere..:) Pokud deti porad slysi to same a zakazovani,pak uz to ignorujou..
Jinak kdyz me kluci zkousi,jdu pryc,ignoruju je a zacnu o necem jinem.

No hodne stesti,nekdy to fakt neni lehke..:).

Martina

u nás zabíralo oko za oko zub

Obrázek uživatele Vladkax

u nás zabíralo oko za oko zub za zub. tedy ve vztahu ke mne. Praštila mě myslím jen asi dvakrát, vždy jsem jí to obratem vrátila, stejnou intenzitou. To samé s hryzáním. tam mi to trvalo déle, než jsem se odhodlala ji kousnout taky. A samozřejmě důrazná domluva. Mne nejvíc vytáčelo, když se mi u toho smála do ksichtu, bylo vidět, že zkouší kam až může zajít :-)

Ahoj, já bych mu to vrátila.

Obrázek uživatele veruna

Ahoj, já bych mu to vrátila. U nás vysvětlování nefunguje dodnes a to jsou holkám 4 roky. Vrácení zafungovalo hned i v batolecím věku. Samozřejmě vrátit úměrně ;-)