Skip to main content
Obrázek uživatele Hana H.

Ahoj, chtela jsem se zeptat vas, co mate budouci prvnacky - levacky, jestli jim budete porizovat nebo porizujete nejake specialni pomucky pro levaky, napriklad levacke nuzky a tak, pripadne co vsechno a pripadne kde to nakupujete. Vim ze je specialni internet. obchod : vse pro levaky. Existuje jeste neco? Taky porad premyslim, jestli neni lepsi do zivota, aby se naucil i levak treba napriklad strihat nuzkama pro pravaky... Dekuju predem za vase postrehy. H

Tak pastelky jsem právě

Obrázek uživatele Vladkax

Tak pastelky jsem právě koupila, při té ceně se mi protočily panenky, ale kamarádka s nima má výborné zkušenosti, takže jsem to zkouskla.... dělá je fa Stabilo, mají zářezy na prstíky, takže tu ruku to prý samo navádí jak tu pastelku držet. mají samozřejmě i obyč tužky... kámošce to doporučila logopedka.
Co se týká nůžek, velmi brzy jsem pochopila, že nic "normálníma" neustřihne, v okamžiku, kdy jsem pořídila lévácké, tak stříhala jak o život :-)

AHoj,taky máme jednoho

AHoj,

taky máme jednoho leváka, který v září nastupuje do školy. Levácké nůžky jsem mu koupila hned, když začínali stříhat (myslím, že jim bylo tak 2,5 roku), kupovala jsem levácké i tužky (trojúhelníkové Stabilo s výřezy).

Do školní výbavy bude mít levácké nůžky, tužky, pastelky, pera. Pravítko ne, ačkoliv je pro něj přirozené dívat se zprava doleva, tak číst taky musí obráceně, takže ho na obrácenou číselnou řadu nechci zvykat. Stejně tak mu v budoucnu nebudeme pořizovat leváckou myš k počítači - kdekoliv jinde, než doma, by byl potom v nevýhodě.

Donesla jsem soupis toho, co mají mít do školy, do papírnictví a poprosila, aby mi to zkompletovali v kvalitní levé a pravé variantě :-)

Ivona

PS: Na Uložto.cz se dá stáhnout kniha Jane M.Healey Leváci a jejich výchova.

Jééé

Obrázek uživatele Edalej

Jééé....tady na této adrese toho tolik je pro leváky a i s vysvětlením myšlením :o))
http://prolevaky.cz/
jjjj...něketré ty škrabky pro leváky asi nebudou úplně na 100pro....já totiž měla takovou obyčejnou škrabku pro leváky neznačkovou a moc dobře neškrabala, ale schovala jsem si ji na památku:o) Jinak používám škrabku oboustrannou a je super:o)...ale ta radost před xxxlety, když jsem stála v obchodě a četla na štítku nápis"Škrabka pro leváky"...nó to byla radost:o)))

Co se týče škrabky - taky

Obrázek uživatele Radunka

Co se týče škrabky - taky jsem ségře dost záviděla, a teď mám doma úžasnou škrabku, nevím, jestli můžu napsat firmu, aby to nebyla reklama :) http://eshop.tescoma.cz/priprava-a-zpracovani-potravin/kuchynske-naradi-...
Fakt dobře škrábe. Ty čistě pro leváky jsou na houby.

Ahojte

u nas je dcerka levak, vim to uz od jejiho roku, ted jsou jeste malinci, ale take uz jsem na ty pomucky koukala, pastelky a tuzky se delaji, to je myslim dulezite a nuzky samo taky. Jesteze uz se deti ve skole nepreucuji !!
Ewko, ta skrabka je dobry tip, do budoucna poridim :-) .
H+2

Mám dva syny leváky

Obrázek uživatele Edalej

Ahoj,
tak já jsem také levák, můj starší syn levák a dvojče B také levák:o)))
Jako malá ve školce jsem ještě zažila...přeučování na praváka:o( ....ani lžící úča nedovolila jíst jídlo...no ale jen nůžkama mě přeučila, ale lžící NE:o)
Takže sříhám pravou, ale jinak jsem "přírodní levák":o)))
Dokonce si prohlížím i časopisy a knihy obráceně, připadá mi to tak "normální":o)))
Moje děti leváci používají nůžky pro leváky, dále myslím, že se i prodávají pravítka pro leváky, ale moji leváčci mají klasické, nevadí jim to. Vlastně ani nevím , kolik vymožeností je pro lévačky, ale bude jich určitě více:o)
O pastelkách pro leváky jsem také neslyšela, ale peru pro leváky, ano.
Takže moc těch výhod pro leváčky nemáme, ale nůžky jsou opravdu důležité.
Pamatuji si jako malá, když jsem se sestrou pomáhala mamce v kuchyni....že mě moc mrzelo, že jsem nemohla škrabat brambory škrabkou, protože škrabka byla jen pro praváky....a mě to pravou rukou prostě nešlo, tak jsem škrabala brambory nožem a sestře jsem dost záviděla tu úžasnou pomůcku:o)))
Ewka

Tak já sama jsem levák, za

Obrázek uživatele Radunka

Tak já sama jsem levák, za nás žádné vymoženosti, takže třeba stříhám nůžkama pro praváky - ale levou rukou. A dcera je taky levačka, má nůžky, ale já už s nima stříhat neumím :) Papír se mi žvejká jako kdyby s nima stříhal pravák pravou rukou... Myslím, že vše řeknou ve škole - existují speciální pera, která se nerozmazávají a tak, ale řekla bych, že v září to bude stačit :)

Pastelky pro levaky? to

Obrázek uživatele Hana H.

Pastelky pro levaky? to slysim poprve :-) Muzu se zeptat jak se lisi? Pera jsou taky pro levaky jina? Koukam ze mam velky rezervy... No ty nuzky asi jo.

Ahoj, leváka máme doma, byť

Obrázek uživatele Vladkax

Ahoj, leváka máme doma, byť do školy ještě daleko :-) Ale levácké nůžky máme doma už od tří let, chystám se nyní koupit pastelky pro leváky (holka začala divně držet tužku) S nástupem do školy se budu snažit pořídit vše co jí leváctví usnadní (předpokládám pera, propisovačky apod, zbytečnosti ne). Stříhat pravou rukou bych ji rozhodně neučila, přijde mi to jako přeučování na praváka. V dnešní době už jsou nůžky pro leváky běžnou záležitostí...