Skip to main content

Jak přebalit kopající a lezoucí dítě?

Obrázek uživatele KovAli

Ahoj.
Máte někdo nějaký zlepšovák? Chlapci teď mají období, že při přebalování nás kopou do břicha, mrskají se, přetáčejí, občas si i sednou, nebo stoupnou, případně s holou špinavou prdelkou odlezou. Jeden se opravdu hodně a stále vzteká a přebalovat ho je horor a záběr na psychiku. Občas mám nutkání mu dát na zadek, ale je ještě malý a nemá z toho rozum.
Nyní přebaluji jen na zemi, nemůžu riskovat, že mi někdo někam spadne. Samozřejmě druhý vždy "pomáhá" a ožírá rybí mast, saje vlhčené ubrousky, pokaděné zabalené pleny, osahává bratrovi přirození od hovínka a pak si strká ruce do úst...
Sice nohy držím stranou, na dítěti jsem částečně nalehlá, aby se moc nemrskalo, ale občas část bobku stejjně vylítne mimo plínu a druhý stihne něco otevřít, nepozorovaně si odnést... ty jejich nohy a ruce jsou všude. Pak zase zapnout čistou plínu bez jejich rukou, to je horor. Pořád kontrolují, zda tam mají přirození :-).
Podobné scény teď jsou u oblékání, stříhání nehtů atd. Vztekání, kopání, ječení, mrskání do stran, posouvání po zádech, zaklánění... Je zajímavé, že svlékání je naopak baví.
Moje dcerka byla tak hodné a klidné miminko! Tihle dva piráti, to je zážitek a pohyb všude.
Díky, Ali..

zabavit

Obrázek uživatele Janact

nečetla jsem níže, ale většinou pomohlo dítě zabavit - půjčit do ruky na hraní něco neobvyklého, neokoukaného tudíž v ten moment a na tu chvíli než se přebalilo pro ně zajímavého :-)

Co si ja vybavuji tohle

Co si ja vybavuji tohle obdobi... Jedno prebalujci dite na zemi - prebalovaci stul take musel pryc. A tomu prebalujicimu skoro cokoliv do ruky, jen aby se alespon na chvilicku zabralo (vetsinou chteli ubrousky, kapesnicky, Rybilku, koliky... no - cokoliv, co nebyla hracka. Mela jsem pak soubor predmetu, ktere jsem vytahla jen na prebalovani, tak to vzdycky na chvilku zabralo... Druhe dite jsem vzdycky separovala do postylky, za prime asistence druheho se to totiz nedalo... :-) Pevne nervy. Prejde to samo :-)

Vsude stejne

Asi do tohoto obdobi dospejou vsechny deti. U nas je prebalovani a prevlekani peklo :-) Jeden jen odlejza pryc a toci se, druhy se k tomu vzteka. Za to vztekani jsem ho placala, ale nakonec jsem zjistila, ze delat mrtveho brouka je lepsi, jeliko na vztekle dite placnuti proste neplati, mohla bych se uplacat a je mu to jedno - zatim, v necelych 11 mesicich. Takze pokud nezabere dat jim do ruky neco noveho, neokoukaneho, jako krem, nebo plenu, atd ... prebalujeme a prevlekame nasilim se revem :-)

Matýsek u přebalování skáče z

Obrázek uživatele verika

Matýsek u přebalování skáče z přebalováku. Žádný trik na to nemám. Takže... neporadím :-)

Někdy zabere druhá plínka

Někdy zabere druhá plínka (čistá :) )
nebo písnička s výraznými zvuky (třeba zhudebním větu Kočka přede pchcchch a hodně se u toho šhlebím a prskám)
no a nakonec to plesknutí
ale hlavně rychle pracovat :)

Já taky zpívala a dělala

Obrázek uživatele LucieR

Já taky zpívala a dělala kravinky.

ahoj,tak tohle období už máme

ahoj,tak tohle období už máme za sebou.Ze začátku jsem zkoušela kde co,mluvit,zpívat,slibovat,vyhrožovat.Pak mi jednou ruply nervy tak jsem plácla na zadek a stal se zázrak:-)Od té doby,přebalování v pohodě.Někdy to na mě zkouší,ale to řeknu,že bude baci,baci a rychle si to rozmyslí.Tak pevné nervy.Helena

Taky jsem to zažila....

jedna z holčiček to dělala víc..pomáhalo hodně důrazně začít zpívat...vypadala jsem sice jako blázen, ale i mě to pomohlo vypustit páru...většinou se zarazila a koukala na mě dokud to nedozpívám. Taky jsem jí párkrát lehce plácla, ale zpíváním to bylo prostě bez řevu. Pevné nervy všem :-)

Ahoj, u nás je to do teď

Obrázek uživatele Peri

Ahoj, u nás je to do teď někdy podobné, u nás ale už platí domluva a trpělivost, než Davča přijde se nechat přebalit. Když pravdu hodně nechce, tak mám takové ty plenky kalhotky (lepíky už mají zalepené) a tak to můžeme zvládnout ve stoje. Když je pokakaný, místo otření ho šupnu pod sprchu a pak natáhnu ty plenky. Jinak ale jak píšou holky, plácnutí taky občas pomůže. Peri

kdo s koho

Obrázek uživatele Nika1

Adámek se dá "ukecat" krémem,papučkou nebo se mu moc líbí když na něj dělám zvířátka.Adélka se točí,dělá hlouposti,zvedá se,snaží se sahat do plínky nebo na zadek a udělá ze sebe luk.Takže zakloní hlavu skoro do pravýho úhlu a odráží se nohama,tudíž mám strach aby si neublížila a ještě si šlápne do plíny.A do toho se vzteká jak čert. Kolikrát skončí v umyvadle celá,protože má hovínka pomalu až ve vlasech. Ale jinak jsem bojovala se všema dětma. S některým míň s jiným víc,ale se všema.

To je paráda :-)

Obrázek uživatele KovAli

Díky za podporu, to mě potěšilo. No, já vzteklouna totiž také už dvakrát lehce plácla a slovo "ne" jim oběma říkám dost často. Fanda po plácnutí zkameněl a jen na mě zíral, ale příště to bylo nanovo. Nejhůř se chová, když ho přebaluje a převléká manžel, mě už jakštakš kluci berou, protože vědí, že je stejně přeperu a nemažu se s nimi. Manžel domlouvá, obléká lezoucí a vztekající se dítě, jemně je otáčí, nabízí hračku... Já s nimi plesknu o deku a "ani se nehni", přilehnu a rychle to nějak zmáknu.
Fanda teď pořád říká "ne". Říká ho snad 300x denně úplně na vše a při všem. Moc se mu to líbí a vyžívá se v tom. Jsem ráda, že mě tady alespoň někdo bere vážně a poslouchá, co říkám :-).
Bětko, s tím kousnutím mám právě také obavy. Zdá se, že minimálně jedno mimino se bude věnovat urologii.
Ali..

Ahoj Alice, u nás je to

Obrázek uživatele be.st72

Ahoj Alice, u nás je to bojovka doteď, občas zabere plácnutí, ale lepší je nějaký úplatek, něco s čím si normálně nemůžou hrát. Pro Domíska je velké lákadlo přístupný pindík, Kubíka ovšem nezajímá, tam je to s uplácením horší. Taky mi rádi pomáhají, do všeho sahají, jednou Domča Kubíka kousnul do pindíka, bylo to ve vteřině. Ale přestál to bez úhony. Nehty jsou u nás taky s hysterákem, ruce ujdou, ale nohy jen s použitím fyzické převahy. Pozdravuj rodinu, Bětka

Taky taky

Obrázek uživatele Lucka V.

Jsem když to bylo nejhorší jednu lehce plácla a důrazně opakovala NE, vydrž je to na chvíli. Kluci moc nemají tendenci se vzpěčovat tak stačilo dvakrát a tu minutu to vydrželi.

Ovšem nehty to je horor ještě ted v pěti letech.

Holky, já také plácala,

Holky, já také plácala, nebylo zbytí a celkem to zabíralo

Bojovala jsem s dvojčaty, teď

Obrázek uživatele KaterinaAd

Bojovala jsem s dvojčaty, teď bojuji s Marečkem, naprosto totéž. Posraná prdelka až na zádech, dítě ve vývrtce na hlavě...plesknutí po zadku (na čisté místo:-)) opravdu pomáhá, nepraktikuji často, ale když není zbytí, plácnu, lehne a kouká, co se děje:-))

Ahoj,

Obrázek uživatele LadaVac

můj muž to dělal tak,že si klekl na zem,děti si otočil hlavičkou k sobě a ramínka si dal mezi svá kolena,tím jim znemožnil zdrhnout a ruce měl volný na jejich nožky.Je to trochu takový bojový chvat,ale pomáhalo to :)
Leni buď vklidu,já si též myslím,že někdy lehké plácnutí zabere víc než tisíc řečí.

Ahojky. asi mě tupůlka fóra

Ahojky. asi mě tu půlka fóra odsoudí. U nás v této době pomáíhalo jen lehce (opravdu lehce) plácnout přes zadek. dva dny to bylo při každém, přebalování a pak byl klid. myslím že mají rozum,- když jim neustrále přio každém přebalování říkáš hají. dáme plínku za chvíli to pochopí. A teď mě tu zase někdo zpucuje, že tejrám svohje děti... a mě je to fuk!
ještě doplním pro povzbuzení, teď řeknmu udělej hají dáme plínku a sami si lehnou... tak doufej, že to brzo pochopí

Ahoj, tak to jsem zvědavá,

Obrázek uživatele Kralka_KK

Ahoj,

tak to jsem zvědavá, jestli bude mít někdo radu jak na to...:) Ale u nás úúúúúplně to stejné, většinou oblékám lezoucí a vztekající dítě a o přebalování ani nemluvě...nejlepší, když držím ležící dítě za nohy a utírám zadek a u toho se začne přetáčet na břicho...hrůůůůůza..asi zbývá jen vydržet:)
Iva

U nás to bylo v tomhle věku

U nás to bylo v tomhle věku taky, přešlo to... ale ty nervy a snažit se zachovat klid u toho, dobře pamatuji...;-)