Skip to main content

Řešíme nové bydlení a potřebujeme co nejlevnější a hlavně nejspolehlivější nebank. hypotéku, má někdo zkušenost???

Obrázek uživatele dadap
Posted in

Když vyplatíme manželova strejdu, bude mít rodinný dům se zahradou, manžel dříve podnikal s bratrem a má díky tomu dluhy, takže v bance nepochodíme. Potřebujeme hypotéku/půjčku zástavou nemovitosti cca 50-70% z odhadní ceny, ale na internetu je toho tolik, že se nechceme nějak napálit, máme rozjednané v týdnu schůzky na nazávazné konzultace. Nemáte někdo tip na něco spolehlivého? Manžel teď zase podniká, tak bychom chtěli co nejlevnější splátky s možností kdykoliv nějaký větší obnos poslat a tím pádem by se nám délka splácení zkracovala.
díky Dáša

My jsme sice neřešili

My jsme sice neřešili hypotéku, ale spíš takový větší úvěr (700.000,- Kč) a vyřešeno překvapivě přes zonky (https://www.bezvamoney.cz/zonky-pujcka/). A pokud by to do budoucna vyšlo s tou hypotékou, tak by to možná šlo splatit a snížit úrok.

Dášo, nemám zmapovaný trh.

Dášo, nemám zmapovaný trh. Dost jsem z toho teď vypadla. Ale zkusila bych nejdřív tu mBank (máte tam historii), pak ČSOB (když dělaj tu ameriku) a pak i ostatní banky. Rozhodně bych nejdřív zkusila ty banky oslovit a až jako poslední možnost bych tedy šla do těch nebankovních, kdybych musela. Obrátila bych se na nějakého známého makléře.
Nevím, v jaké fázi jsou ty exekuce. Pokud máte splátkový plán a bezprostřední exe nehrozí, třeba by se to v nějaký bance přes výjimky a šílený schvalování kdovínajakéúrovni povedlo. Obrňte se trpělivostí a počítejte s tím, že všechno budou chtít doložit. Šance to je, i když nemalujme si to růžově :-/.
Do banky si připravte pěkný příběh. Jak to bylo, proč to vzniklo a jak to řešíte. Ono moc nemá cenu to schovávat. Šikovný úvěrář na to stějně přijde. Z vlastní praxe vím, že i takové úvěry se schválit dají, ale je to těžké,je to i o tom, jak hodně vyjde pracovník banky vstříc a jak hodně ochotní vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat...budete. Někdy to ale poskytnout nejde. S tím je potřeba počítat.
Jo, ten ručitel taky není špatný nápad. Prostě nabídněte bance k tomu "outěžku" taky nějaký bonusy a výhody.
Držím palce

Dášo

banky, které poskytují hypotéky, si můžeš obvolat a uvidíš. Řešila jsem přefinancování hypotéky před 3 měsíci. Řekneš jim své podmínky, klidně anonymně nebo pod jiným jménem, a oni ti hned do telefonu řeknou Vaše šance.
Do toho nebankovního bych teda taky nešla. Mně bourají úroky u banky, natož u nebankovní půjčky. Budete splácet úroky jak blbci (s prominutím), neumoříte ani korunu ... nemluvě o tom riziku.

Veverko - americkou hypotéku dělá i ČS. A myslím že Raifeisen dělá hypotéku, kdy se nemusí dokládat příjem. Ale úrok je dvojnásobný.

ČSOB

Obrázek uživatele Tomáš D

Veverko,
ČSOB Americká hypotéka... ale je to tak 5 let nazpět, tak jestli je to ještě pořád aktuální, nevím :-(
Tom

Splácet to strejdovi nejde,

Obrázek uživatele dadap

Splácet to strejdovi nejde, jejich byt má už slíbený jejich syn, čeká rodinu, tak to bude mít jako od nich, se má :-( to se nám nestalo, závidím...A z této poloviny domu si chtějí koupit malou přízemní garsonku + prý mají nějaké finance, nevím kolik stojí gars. v lokalitě jakou chtějí, protože už nemohou šlapat do pater a je mu také už 65 let. Můžeme se nastěhovat hned do domu, ale chce vyplatit.
Chápu, že by by Vás tato situace asi odradila, ale my se v tom bytě asi zblázníme. Jsou tady blbě vyřešené místnosti a na zahradu se moc těšíme, jsme oba s manželem domkový, byt na celý život si nedokážeme představit. Takže za cenu takového úvazku do toho půjdeme, ale nechceme naletět na první nabídku, chceme je poravnat jak cenou tak podmínkami apod. Chtěla jsem se zeptat zda máte někdo s nějakou společností zkušenost. Našli jsem spol. kde je nazajímá příjem, exekuce nebo registry, jenom aby byla čistá nezadlužená nemovitost.

Veverko, u jakých bank bychom to mohli zkusit??? Jako ty nové - mbank (tam mám účet), fio, zuno apod.???

Napadá mne asi hloupost, ale

Napadá mne asi hloupost, ale za zvážení stojí. Zkusila bych se dohodnout se strejdou na nějakem splátkovém plánu a splácela bych místo "nebance" jemu. Třeba by ho nalákalo, že dostane něco na úrocích navíc.

Do toho bych taky nešla,

ale to asi slyšet nechceš. Hodně záleží, jakou částku asi tak potřebujete, jestli se jedná o 400tis, nebo o milion. Před mateřskou jsem pracovala v úvěrové spol., myslím, že poskytují i větší půjčky, ale tuším, že se vždy prověřují příjmy, určitě registry dluhů. Jestli máte 2exekuce, těžko vám někde půjčí, jedině snad lichváři typu Provident. Naprosto chápu touhu po prostoru, ale aby vás toto nezničilo ještě víc. Raději bych se koukala zbavit co nejdříve exekucí, a pak začala šetřit na vlastní bydlení. V těch úvěrovkách - nejsou to banky, ale podmínky jsou tam podobné, bývají ty úroky daleko vyšší, než v klasické bance nebo SS. Možná by vám pomohlo, najít ručitele, nějakou třetí osobu, díky níž by se vám zvedla bonita - to mě ale jen tak napadlo, netuším podmínky exekucí apod.

Americká hypotéka - pro Toma

Tome, u jaké společnosti hypotéku ten známý má? Ráda bych se podívala na podmínky. Konzevativní banky to asi stále nenabízejí, ale nových bank je ... Ani nestíhám ty vtipné reklamy všechny pobrat. :-)
díky
veverka

Dluhů má manžel dost, kdybych

Obrázek uživatele dadap

Dluhů má manžel dost, kdybych věděla jak to jeho slavné podnikání s milým bratříčkem dopadne ani bychom se nebrali, takhle jsou ty dluhy i moje. Dokonce se snažíme platit i 2 exekuce, z bank. sektoru nám rozhodně proto nepůjčí a nepřipadá v ůvahu ani stavebko, to jsem měla a radši zrušila než abych o peníze přišla. Všechny dluhy tak nějak platíme aby byla vidět snaha. Nyní bydlíme v nájmu od města, platíme za 2+kk (50m2) i s inkasem 8500,-. V domě bychom topili vlastním dřevem v krbovkách, tam jsou rozvody přímo do topení, což je super. Takže ke splátce za bydlení bychom jen platili vodu a elektriku. Plyn tam sice je, ale já mám indukci na vaření, takže ani není potřeba. Splátka + sipo by nás vyšla cca nastejno jako teď, ale měli bychom svoje o 30m2 více a hlavně 1000m2 pozemek, děti i my trpíme z bytu ponorkou, takže do toho chceme jít i za takovu cenu. Na jiné bydlení bychom se stejně v této situaci nezmohli, do budoucna možná malý domeček, ale to už děti asi odrostou. Manžel má teď dobrou práci na ŽL, a dostvává jednou za čas více peněz, takže bychom to dávali na tu hypotéku ať je co nejdříve z krku...

americké hypotéky - pro veverku

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj,
americké hypošky u nás jsou taky, jeden známý ji má, protože potřeboval půjčit a měl exekuci na plat... ale úrok je dvojnásobný oproti klasice :-(
Tom

Nebankovní NEDOPORUČUJI

Ahoj, jsem profesí úvěrář. Nechci se zaplétat do podrobností, každá banka má své podmínky, ale obecně:
- cokoliv typu nebankovní hypotéka (úvěr, půjčka... to je fuk) rozhodně nedoporučuju - ani na pořízení vlastního bydlení. Tyto společnosti nebývají seriozní a velmi snadno se může stát, že přijdete o střechu nad hlavou i o všechno ostatní. Osobní bankrot je hodně nemilá záležitost. Na těch nezávazných konzultacích buďte velmi obezřetní a nic nepodepisujte a nedávejte žádné zálohy.
Jsou i dobří dealeři, Ti by po Vás nic takového na první schůzce chtít neměli.
- nedoufejte, že Vám dá banka (stavební spořitelna) úvěr bez prověření Vaší úvěrové historie s tím, že úvěr bude zajištěný nemovitostí. Tzv. americkou hypotéku, kdy se neprověřuje bonita a proti úvěru se dá nemovitost, naše hlavní banky myslím stále neposkytují. (a ze zkušenosti se jim vůbec nedivím)
- pokud má manžel dluhy, dá se s nimi při výpočtu hypotéky a splátek počítat. Asi něco splácíte... o to by se Vám snížila čáska peněz volných pro splácení. Ono je to strašně jednoduché: Váš měs.příjem - Vaše měs. výdaje = to, co zbyde na splátku.
- jiná věc je, pokud má manžel zápis v některém mezibankovním úvěrovém rejstříku. Je-li záznam čerstvý a velmi vážný, je to jasný důvod pro neposkytnutí úvěru. Dneska už některé banky/st.spořitelny prudí i kvůli opožděně zaplacenému telefonu, který se dá v těch registrech najít.

Za pokus to rozhodně stojí, obejít standardní banky a stavební spořitelny. Budu Vám držet palce, ať se Vám zadaří. Na nebankovní úvěry se opravdu vykašlete.

p.s. jako bonus vidím to,že chcete půjčit jen 50-70% odhadní ceny. To jsou pro Vás v bance bodíky plus.

překlenovací úvěry od SS

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Dášo,
já bych se stejně jako Iwuska taky bál nebankovních půjček. Vyzkoušel bych stavební spořitelny, mívají mírnější požadavky a do určité částky nevyžadují potvrzení o příjmech, apod. I bez naspořené částky některé poskytují překlenovací úvěr, který se po naspoření určitého procenta z výše úvěru a dosažení tzv. ukazatele zhodnocení přehoupnou do řádného stavebního úvěru a ten má minimální poplatky a velmi nízký úrok.
Já ho mám teď, refinancoval jsem ním hypošku, u které jsem platil zdrcující měsíční popolatky za vedení účtu...
Tom

...

Neporadím, ale přeji hodně štěstí...

ale já bych do toho nešla - ani za cenu vlastního bydlení, protože nikdy nevíte komu se upisujete...

Zkoušeli jste oběhnout banky? Chápu, že má manžel dluhy, ale pokud budete ručit nemovitostí, tak by v tom takový problém neměl být...
Za zkoušku nic nedáte... určitě bych si to oběhla dřív, než se upsala nebankovní...