Skip to main content

Ahojky, prosím o vaše zkušenosti s porodníky v Podolí. Ráda bych dobrého, šikovného, sympatického, příjemného, empatického, pohodového lékaře - koho byste doporučily, koho ani náhodou?
Taky by mě zajímalo, kdo z vás rodil dvojčátka přirozeně (to asi není moc časté...), kdo s lokální anestezií a kdo v celkové.
Děkuju moc!

Děkuju!

Děkuju vám všem za rychlé odpovědi! Jsem zvědavá, jakým způsobem nakonec budu rodit :-) a s lékaři v Podolí koukám, že se nemusím bát, kdo mě bude rodit, to mě uklidnilo. Ještě jednou díky a hodně štěstí v novém roce! :-)

Podolí 2 porody

Obrázek uživatele lucka1974

Ahojky,rodila jsem v Podolí prvního syna i dvojčata.Oba porody přirozené.V Podolí jsou super porodní sály,hlavně u prvního porodu jsem ocenila,že tam mohl být se mnou i parner,dost mi pomohl,rodila jsem syna po vyvolávacích tabletách 2 dny.Třeba Motol je v tomto šílený,ale mají hezčí poporodní pokoje a sociální zařízení.Je to otázka priorit,pro mě bylo důležité být s parnerem při porodu v soukromí.První porod jsem měla fakt šílenej,hlavně dlouhej.
Dvojčata byly venku i se šitím od prasknutí plodové vody...ani ne za 3 hodinky.Než jsme sehnali hlídání pro syna,tak to partner nestihl o 10 minut.Holky měly obě hlavičku dolů,takže úplně bezproblémový porod,vlastně 2...:o))).
Takže za mě Podolí určitě ano.Rodila jsem v 36. týdnu dvojčata,syna konec 41. týdne.

Ahoj, ja rodila v Podoli v

Obrázek uživatele fretuska

Ahoj,

ja rodila v Podoli v 31. tt prirozene - dvojcata mela obe dobrou polohu hlavickou dolu.... Do poradny jsem chodila k mlade MUDr. Marděšičové a byla úžasná.

Mně ani to chození moc

Obrázek uživatele verika

Mně ani to chození moc nevadilo. Neskutečná úleva byla, když jsem si pak pár dní po porodu lehla na břichu a usnula jak dudek, že se sestřička až lekla, jestli jsem v pořádku, že to prý vypadalo, že ani nedýchám.

Měla jsem pocit, že břicho bolí jak po slepáku. Chození bylo náročný první dva dny, pak už to bylo čím dál lepší.

be.st72

Obrázek uživatele verika

já oba císaře absolvovala v podolí a v celkový anestezii, spinální je podlě mě taky lepší, ale u mě šlo v prvním případě o akutní císař, v druhým případě jsem měla preeklapmsii, špatnou srážlivost krve a tak jsem taky byla v celkvoý. Ale chci jen napsat poznámku k tomu, co se týče psychického hážitku - mám velmi silný zážitek i přesto, že jsem svou první dceru. Porod měl probíhat přirozeně, ale začaly klesat ozvy, tak porod zastavili já šla na sekci. Po porodu se ukázalo, že malá měla šňůru kolem krku a byla špatně natočená a že se dusila. Protože se na to přišlo takhle rychle, byla v naprostém pořádku. Odvezli mě na JIPku a manžel byl dřív táta, než já máma. Já se na JIPce probudila o dvě hodiny později, bylo mi mizerně, sice jsem věděla, že je malá v pořádku (to mi řekli hned při převozu na JIPku), ale byla jsem taky špatná z tý akutní sekce, jak říkáš.
JIP v podolí jsou asi čtyři prosklenný pokoje kolem takový velký místnosti, kde sedí hlavní sestra. Tenkrát byla taky JIPka plná. Bylo nějak k večeru a najednou se uprostřed tý místnosti pro hlavní sestru objevila sestřička se řvoucím miminem. Kolik nás tam mohlo být? 8 mamin? Nevím. V každým případě já v tu chvíli prostě věděla, že je to dcera, ještě než sestřička zamířila k naší kukani. Nikdo mi neřekl, že mi ji přinesou. Nevěděla jsem, že se na JIPku nosí mimina. Pamatuju si tan pocit do dneška, kdy jsem si říkala "to snad neni možný, to je moje dítě". A pak sestřička přišla, dala mi malou s já se rozbulela :)

S klukama to už takový nebylo, porodnice byla narvaná k prasknutí, kluci byli v inkubátoru a já byla na JIPce dva dny kvůli vysokýmu tlaku, takže jsem za nima nemohla. Ale vrchní sestra z intermediálu na mě byla moc hodná a i přes ten šílenej šrumec, kterej tam byl, naložila kluky na pár minut do vozíku a přivezla mi je, zabalený jak na severní pol :) Každýho mi hned dala do jedný ruky a já si je aspoň na chvilku očuchala :)

Spinální anestezie

Obrázek uživatele LucieR

Ahoj. Já mám za sebou porod sekcí ve spinální anestezii (mimo Prahu). Bylo to skvělé, celkem i zábavné, až na chvilku, kdy vyndali béčko, které nedýchalo, ale všechno zvládli a já jsem rozhodně nepropadala panice, to až později, zřejmě jak vyprchali všechny léky. Vidět holčičky bylo samozřejmě fajn. Bolest přicházela pomalu, hned jsem to sestře řekla a dostala injekci, takže v pohodě. Samozřejmě, když mi vzali cévku a řekli "choď", tak to už jsem se moc nebavila, ale v tom od narkózy nebude rozdíl a neboj, zvládnutelné to je a to nejsem žádná hrdinka :-). Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli úplná anestezie, nebo epidural (sekce byla jasná už déle). Nakonec až pohovor s anesteziologem mi pomohl si vybrat. Jednak epidural jako takový nedoporučoval, stráví se tím o den víc na JIP, takže proto spinální anestezie (rozdíly snadno najdeš na internetu), narkózu jsem moc nechtěla, měla jsem před tím dvě operace, vždy mi bylo hrozně špatně, ale zas i ona má své výhody, hlavně pokud se bojíš. Nakonec ale opravdu není čeho. Práci lékařů u spinálu sice cítíš, ale jen chvilkama. Porod trvá pár minut, nejdelší je šití snad pěti vrstev a to už necítíš, prostě jen tam ležíš a oni něco dělají :)). Někde jsem i četla, že je bolestivé to "napíchnutí". Možná někdo má tuhle zkušenost, já ne, okolí vpichu bylo umrtvené, takže jsem ucítila jen malé a krátké štípnutí. Prostě nech si všechno vysvětlit a sama uvidíš. Přeju ať to vyjde podle tvých představ.
Renčo držím palce!!

ahoj, já tedy nerodila v

ahoj,
já tedy nerodila v Podolí,ale rodila jsem císařem ve spinální anestezii, celkovou jsem nechtěla, chtěla jsem kluky hned vidět:-)) když pominu to, že jsem u toho zvracela a ostatní, tak to bylo celkem fajn. Hned jsme broučky viděla, rodila jsem 36 + 4 a kluky dali stejně do inkubátoru na prohřátí a já za nima pak mohla druhý den. Nechci strašit, já nebyla, ale první dny schopná ničeho,ale z injekcema proti bolesti se to dalo vydržet, ale já byla oslabená celkově, protože jsme tem leželi jen vleže 3 měsíce předem.
Kluci byli vymodlení a chtěla jsem cestu ,která pro ně bude bezpečnější a byl mi doporučen císař, tak jsem neváhala, ani jsem po přirozeném porodu netoužila, protože
jsem se bala o ,,B,, aby se třeba pak něco nestalo nebo se nepřidusil, takže kdybych šla rodit znovu, tak jdu i nyní do císaře. Držím palce denisa

-

V Podolí jsem rodila po 10týdenní hospitalizaci, neplánovanou sekcí. Sekce byla jistá kvůli poloze B, ale porod se spustil spontánně. Za mě určitě doporučuju spinální anestezii. Máš možnost děti hned vidět, slyšet. To je pro mě nezapomenutelný zážitek, srovnatelný s přirozeným porodem (holčičku před půl rokem jsem rodila přirozeně). Ale pokud na to nemáš povahu, a samozřejmě pokud nebudeš rodit přirozeně, je asi lepší nechat si celkovou.
Všichni doktoři, se kterými jsem přišla do styku na rizikovém odd., byli fajn. Dr. Heřman někdy trochu morous, na konec mě rodil a nemůžu říct nic proti. Celý průběh porodu OK a mám krásnou jizvu. Nejvíc práce, a u přirozeného porodu asi tím spíš, odvede porodní asistentka. Ta se mnou strávila celou dobu na porodním sále (přesněji řečeno porodní pokoj - na císaře mě odvezli na operační sál). Podržela mě hrozně psychicky, všechno mi do detailu vysvětlovala, pořád na mě mluvila. Bylo to fajn, protože jsem z toho, že už rodím (32+1), nadšená nebyla, bála jsem se. A ona mě fakt hrozně moc podržela.
Při operaci se mi pak hodně věnoval anesteziolog. Perfektně mi píchl anestezii, celou dobu mě pak držel za ruku a povídal si se mmou.

Ahoj Allynko,

Obrázek uživatele RenataM

ty už máš domluveného císaře? Já bych měla rodit v Brně -do 2dnů a to přirozeně a šíleně se toho bojím.Zítra jdu na kontrolu poloh dětí a potom uvidíme.....

RE:

Ahoj,
rodila jsem v Podolí plánovanou sekcí/dva indikované důvody/. Rodila jsem se spinílní anestezií a byla jsem spokojená. Myslím, že pokud to není nutné, je lepší spinální než celková anestezie. Dostávala jsem se z porodu tak den, kdy byl člověk na hadry...ale děti taky. Kluci se narodili 36, tím, že byli o trochu dříve byli stejně v boxu v teple, já si je mohla vytáhnout a pohladit, kdy jsem chtěla, ale taky jsem si mohla aspoň v porodnici slušně odpočinout a vzpamatovat se, že se mi život obrátil na ruby. V porodnici mi vysvětlili, že mají své biologické hodiny a i když jsou venku, jakoby dočerpávali sílu a připravovali se na porod, proto tolik třeba i nepili a víc spali. Mně naopak vyhovovalo, že jsem si je mohla tak jaksi ošahat a pomalu si přivykat novým věcem. Možná to může znít divně, ale přiznávám, že jsem ráda, že jsem nerodila přirozeně dva plně donošené cvalíky, se kterými by mě vykopli za dva-tři dny domů:-)
Spokojenost s doktorama velká, prakticky kdokoli z nich byl velmi ochotný...medicínská stránka věci se laikovi hodnotí hůř, ale pokud je pravděpodobná sekce a chceš si dohodnout porodníka, pak bych volila někoho, kdo dost operuje, je tzv.vyoperovaný a nehleděla bych na nic jiného...
ila

Rodila jsem v Krči, takže s

Rodila jsem v Krči, takže s Podolím neporadím. Po dohodě s primářem celková, ale kdybych měla volit teď, šla bych do spinální. Byl to fakt divný pocit "porodit" v 8 ráno a děti poprvé vidět až ve 4 odpoledne. Za týden jsem už byla jakž takž fit, v pohodě za dva týdny.

Ahoj, já měla císaře v Podolí

Obrázek uživatele be.st72

Ahoj, já měla císaře v Podolí a dělal mi ho dr. Velebil - je to primář nebo přednosta a byl fajn. I dyž jsme byla uspaná, takže dojmy žádné, jen předtím jsme ho vnímala pár minut. Jinak zotavování hrůza, 14 dní jsme sotva lezla - což o to, to bych i skousla, ale cítila jsem velkou újmu po psychické stránce, že jsme byla ochuzená o první dojmy z dětí a oni že se octly v cizích spárech místo u mě a byli opuštění. Je mi to líto dodnes. Nebýt preeklampsie, tak se biju za přirozený porod zuby nehty.

Já mám za sebou dva porody

Obrázek uživatele verika

Já mám za sebou dva porody císařem. Zotavila jsem se po obou dost rychle. Některé maminky, které měly přirozený porod, na tom byly hůř. Osobně si ale myslím, že spíš jde o to, co doktor doporučí. Dvojčata se také rodí přirozeně, záleží na jejich poloze a tak dál. Pokud by to bylo možné, rozhodně bych do přirozeného porodu šla.

S doktorem Darebným jsem se setkala na CARu. Velmi řpíjemný, mladý doktor. Co jsem tak vypozorovala, jsou na něj kladné reference i u pacientek.
Jinak když si nejsem jistá doktorem, dívám se na web www.znamylekar.cz kde lidi hodnotí různé doktory.
Není to sice směrodatné, ale jisté vodítko to může být.

Ahoj, já rodila v Podolí

Ahoj, já rodila v Podolí císařem s epidurálem (teda ono se to jmenuje spinální anestezie) a za mě můžu doporučit. Ten pocit, že je cítit, že se dole něco "děje" se dá přežít. Pokud ti trhali zuby, tak je to podobné, necítíš bolest, jen ten tlak... :-) A s tou rekonvalescencí - no člověk funguje už druhý den, seš schopná se o děti postarat, ale stojí to dost sil. Maminky po normálním porodu na tom většinou byly tak o 100% líp... Jinak já měla císaře akutního a lékaři se nepředstavili, takže nevím, kdo to dělal. Ale sympatický byl např. Mudr. Darebný a MUDr. Kalivodová. Tak držím palce, ať máš na doktory štěstí :-)

Ahoj, já mám za sebou jen

Obrázek uživatele Vladkax

Ahoj, já mám za sebou jen porod sekcí, dva dny jsem si nebyla schopná sednout, natož se starat o děti - i když jsem musela. Dojít na záchod mne stálo vždy všechny síly. maminy co rodily přirozeně byly za dva dny v pohodě, já jsem se dávala do kupy snad měsíc.... rodila jsem u apolináře, takže s podolím neporadím. Názory na porod se různí, každý to má jinak, podle toho usuzovat nelze, spíše to prober s doktorama. Přeji ať to u vás proběhne hladce a bez komplikací, ať už budeš rodit jakkoliv.

Ahoj, také s dr neporadím,

Obrázek uživatele dadap

Ahoj, také s dr neporadím, ani v Podolí jsem nerodila. Jen můžu za sebe říct, že pro mě byl lepší císař ner klasický porod (já ho měla trošku komplikovaný - syn měl 4 kg, což je dost na prvorodičku) a u dvojčat jsem šla na vyvolání - klasický porod, ale nakonec jsem se úplně neotevřela, ani po podání více tablet - šla jsem na císaře. Měla jsem epidural u obou porodů a u císaře mi akorát zvýšili dávku, takže jsem všechno viděla. U císaře v epi je nevýhoda v tom, že sice nic nebolí, ale vnímala jsem tu operaci - cítila jsem tlaky a ruce doktora ve mě, ale nebolelo to, jen to byl blbý pocit. Myslím si, že je super když můžete vnímat narození dětí, vidět je hned po porodu, sáhnout si na ně, dívat se jak je na porodním sále sestřičky ošetřují, váží...pak je odnesli, mě mezitím zašili břicho a odvezli na pooperační. Při normálním porodu jsem byla hrozně vyčerpaná ještě několik dní, po císaři druhý den pohoda a mohla jsem sedět (po klasickém p. jsem si sedla až za 8 týdnů). Je jasné, že pokud to jde, je i pro děti asi lepší přirozený porod, ale pokud to nejde, tak u císaře nejste s epi ošizená o první pohled na děti apod. a oblbnutá z anestezie. No, to jsou mé zkušenosti :-)
přeji také pohodový porod :-)

S dr neporadím, ale rodila

S dr neporadím, ale rodila jsem v celkové a za mě rodit takhle ano. Na lokalku jsem byla a stále jsem srab, raději jsem vše prospala a vzbudila jsem se k hotovému:-).Do týdne jsem byla jak rybička a hned druhý den jsem šla za dětmi o patro níž na intermedial. Rodila jsem i normalně a u mě jednoznačně vyhrál CS :-) Přeji pohodový porod !! :-)