Skip to main content

Přirozený porod po císaři

Dvojčata jsem rodila císařem v epidurálu, teď čekám další mimčo a celkem se začínám bát porodu:-) Rodili jste někdo po císaři přirozeně, jaký z toho máte pocit, když srovnáte obojí? Mám od prvního porodu 30 měs., jizva vypadá dobře, a podle gyndr. není pro další císař důvod. Mám akorát vysoký tlak a mimčo je zatím koncem pánevním (33tt) ale na otočení má ještě čas. Vítám každé uklidnění:-)

Holky, moc děkujeme! Dvojčata

Holky, moc děkujeme! Dvojčata zatím nevypadají, že žárlí. Řádí tu teda občas jak pominutí, ale to bylo i předtím. Snad se to nezhorší.
Ještě jsme nebyli všichni venku, jak to děláte, když vezete kočár, co s dvojčatama, aby nevletěly na silnici? uvažuju, že vytáhnu zase kšíry..

Ivčo

moc gratuluju k synovi :) Jsi statečná holka :)
Co se týče dvojčat, ještě pořád musím být jak ostříž (miminku je 4,5m), ale asi tak po 3,5 m se to zlepšilo. Nemusím se už bát, že by jí ublížili. I když ... Nedávno měli dny, kdy jí pořád zvedali. Vždycky to byl mžik. Oni dávají pozor, když jí drží, ale pak jí klidně pustí.
Už se minimalizuje i to žárlení. Hodně pomohlo dávat jí jim chovat.
Nevím, jestli jsem tu psala, že si holčička po dvou měsících od narození ségry, začala kousat nehty a začala se počurávat. Nejdřív jsem si to nedala dohromady, neměla jsem pocit, že by nějak dramaticky žárlili ... Pak mi to došlo. Takže jsme se vrátili na začátek odplenkovávání. Už je to lepší, ale bez nehod úplně není. Syn je v pohodě.
Tak se držte, užívej si tu pohodičku s miminkem a piš :)

Ivano, gratuluju a přeji tobě

Obrázek uživatele KaterinaAd

Ivano, gratuluju a přeji tobě i mrňouskovi zdravíčko a štěstíčko. Máme doma taky Vítka a je to pěkné kvítko:-)

Ahoj, děkuji všem za další

Ahoj, děkuji všem za další komentáře. Už to mám za sebou:-) Vítek se narodil 5.11. v 6.45 míry 3730g a 51cm. Rodila jsem klasicky, kontrakce začaly kolem 10 večer, před půlnocí jsme jeli do porodnice a bylo to nekonečné. Naštěstí jsem dostala epidurál a pak už se to dalo zvládnout. Porod samotný nebyl tak hrozný jak ty kontrakce, asi díky epidurálu, ale stejně to nešlo hladce, museli mě dost nastřihnout a pak docela dlouho šili, to bylo taky něco. A teprve teď po 14 dnech si můžu normálně sednout:-) po porodu to bez polštářku nebo plavacího kruhu nešlo. Byla jsem rychleji fit než po císaři, ale ani tak to nebylo nic moc, sedět jsem pořádně nemohla, kvůli rozestupu břišních svalů jsem vstávala z postele jak lazar a po epid. jsem měla mrtvou jednu nohu půl dne. Každopádně to byl úplně jiný, lepší zážitek než císař. Obrovské plus je kojení, to se po císaři rozbíhalo hodně pomalu a dvojčatům nestačilo. Shodli jsme se s manželem, že nejhorší po porodu dvojčat byly ty úkony kolem jídla, odsávání dokrmování.. to zabralo nejvíc času.
Už (doufám) žádné příště nebude, ale pokud bych si měla vybrat, tak asi ten klasický porod s epidurálem. I když těsně po jsem říkala, že jedině císař:-)
Vítek je zatím zlaté miminko, pěkně spí, pije, občas pokouká zabrečí, ale jinak o něm nevím:-) Asi bude hůř, ale zatím je to dobré. Jak jsme přišli domů z porodnice, tak se na něj dvojčata vrhly, lezly mu do postýlky, házeli mu tam hračky, chtěly ho vytahovat. Naštěstí je to asi po týdnu přešlo, ale pořád je nemůžu nechat s ním o samotě, ani na chvilinku.
Jak jsem byla v porodnici, tak si na mě děti prý ani nevzpomněly, akorát jak tam za mnou jednou byly, tak pak brečely celou cestu domů. Ani bonbony a plyšák nepomohly. Pokoj jsem měla normální, ale byla jsem tam kromě 1 dne sama, takže pohoda. Dost jsem si v porodnici tentokrát odpočinula, narozdíl od pobytu s dvojčatama, to jsem byla na zhroucení:-)

KaterinoAd, máš asi pravdu,

KaterinoAd, máš asi pravdu, návštěvy mohou být i nepříjemné a hlučné. Nicméně v nemocnici, kde jsem byla jsou dvoulůžkové pokoje, pokoj si lze předělit přepážkou a spolubydlící na sebe nevidí. U mě byl větší část dne manžel, paní vedle spíše rušila nás, než my ji - neustále hlučně telefonovala, její návštěvy se věnovaly jí a jejímu mimi, nikdo mě u kojení neokukoval...chodba mi připadala hrozně chladná a neútulná proto ta moje reakce
neposedné návštěvy to v nemocnici moc dlouho nevydrží - hodina je maximum (čerstvá zkušenost z dcerou) takže očekávám, že teď až se dvojky narodí u mě manžel moc nepobude, ale bude se věnovat té naší cácorce :)
Jak bude pobyt v nemocnici příjemný - nepříjemný záleží na mnoha věcech, pokud tam nebudu moc dlouho skousnu i nějakou rozjívenou návštěvu...

Návštěvy na chodbách

Obrázek uživatele PetraN

Ahoj, já rodila jednou v Krči, to byl císař v plné anestezii a jednou přirozeně v Podolí. Ani jednou jsem neměla nadstandart, nebylo místo. v Krči byly návštěvy na chodbách, v Podolí na pokoji. Musím říct, návštěvy na pokoji v momentě, kdy na pokoji jsou tři maminky byly docela peklo. Já byla druhorodička, takže manžel za mnou chodil 1x denně, jinak se staral doma o starší děti.Další dvě maminky byly prvorodičky a celý pobyt za nimi proudily návštěvy, manželé u nich byly vždy několik hodin, neměla jsem ani chvíli klid. Dost nepříjemné. Naštěstí měli aspoň tolik soudnosti, aby apoň na to moje kojení vypadli na chodbu, ale i tak
V Krči se na pokoje nesmělo a určitě to bylo příjemnější pro maminky, co si chtěly rochu odpočinout. Po císaři jsem ten klid opravdu ocenila. Já sama jsem teda problém s tím, že musíme s manželem sedět na chodbě, neměla.

Ivano, měla jsem to s sebou

Obrázek uživatele KaterinaAd

Ivano, měla jsem to s sebou už v porodnici a dostali to při prvním kontaktu s Marečkem.
Kvebro, mě teda návštěvy na chodbě nešokují...Měla jsem v obou případech nadstandard a návštěvy u mě mohly být i přes noc, ale nedovedu si představit, jak co hodinu kojím a kolem mě běhají možná rozjívené děti spolubydlící na pokoji a její návštěva neví, kam dát oči a jak se chovat přirozeně.
Myslím, že maminky si zaslouží mít své útočiště aspoň na pokoji. Pro mě by ta návštěva na chodbě taky nebyla příjemná, ale je to zavedno z ohleduplnosti na ostatní maminky na pokoji, takže to plně chápu.
Tam kde jsem rodila podruhé, jsou i standardní pokoje jen dvoulůžkové a návštěva tam se souhlasem druhé maminky může, ale myslím, že pokud není dostatečně asertivní, tak souhlas neodmítne i kdyby jí to bylo nepříjemné.

ahoj Ivi,

Obrázek uživatele RenataM

taky plánuju nějaký dáreček. Mám 20ti měsíční holčičku a dvojčátka na cestě. Do porodnice za mnou asi malá přijde, takže nějakou hezky zabalenou blbůstku a potom na odchod z porodnice pro ni plánuji dětskou autosedačku s miminkem. Nějakou levnou, ale s pěknou panenkou třeba i s plínkama, dudlíčkem ...

Ničeho se neboj! přirozený

Ničeho se neboj! přirozený porod sice bolí (bolí jen kontrakce mezi tím je chvilka na oddech), ale je to velmi zvláštní okamžik v životě. Pokud mohu doporučit, vezmi si partnera jako oporu. Mě stačilo vědět, že je někde blízko a on si nesmírně užil přestřižení pupeční šňůry. Taky si nedovolí na toto téma žertovat a více si své dcery váží (od první minuty začal navazovat vztah - maminka má náskok 9 měsíců) jestli je doktorka dobrá věřím, že Ti radí jak nejlíp umí.
Jinak mě šokuje, že někde funguje systém návštěv pouze na chodbě!!!U mě byly návštěvy během dne jak dlouho chtěly a personál to respektoval.
A starší děti, to je kapitola sama pro sebe... moc dobře vycítí, co je pro ně výhodnější. Když není k dospozici máma, vystačí s tátou, na změny si musí zvyknout, ale to i dospělí ne?
Přeji ať to zvládneš ty i celá rodina :)

Holky díky. Nějaký

Holky díky. Nějaký dáreček+sladkost bych mohla nachystat a Katko, tos jim dala hned v porodnici, nebo až doma? JInak doma plánuju, že jim dám panenky s postýlkou, aby měli taky miminka:-)
S tím odloučením je to těžký, na jednu stranu budu ráda, že si nevzpomenou a budou v klidu, ale pak když by mě ani nevítali a pomalu nepoznávali, tak to taky zamrzí..

děti se přišly podívat hned

Obrázek uživatele KaterinaAd

děti se přišly podívat hned druhý den. Jak jsou doma mamánci a nikdo jinej nemůže ani oblíct bundu, tak ve špitále to bylo v pohodě, cpali se Marečkovi do postýlky, chtěli ho krmit rohlíkem:-), měla jsem dvoupokojový nadstandard - dva pokoje spojené průchozími dveřmi a koupelnou, takže lítali jak šílenci pořád dokolečka, když byl čas odchodu, zamávali, dali pusu a šli...celkem jsem byla překvapená.
Taky doporuču přichystat dáreček jako od miminka - měla jsem balíček plyšáka a čokoládku pro každého, dodneška když plyšáka vidí, tak říkají, že je od Marečka.

Nechodily

Všichni kolem říkali, jak děti z návštěvy pak nechtěly odejít, tak jsme se toho báli a počítali, že první návštěvu dáme až den před propuštěním. Že je budeme při nejhorším moci uchlácholit, že druhý den už příjdu domů. Nakonec mě (nás) prvně viděli až při propuštění, když pro mě přijeli. Bylo jim 2,5 r., na mě nejsou nijak zvlášť fixovaní. Doma to zvládli s tatínkem úplně v pohodě, na mě se občas zeptali, ale víc to neřešili.
Bomba byla, když přijeli. Ani ke mě nešli, oba si cucali prsty (což normálně nedělají), hučeli, nemluvili na mě... To trvalo snad 10 minut, pro mě docela dlouhé minuty :( Hned po příchodu se vrhli k postýlce a obdivovali miminko a bavili se sestřičkou, ne se mnou. Zabralo uplatit je bonbonama (ještě že jsem je měla připravené) a za chvilku se na mě vrhli, mazlili a začali se chovat normálně. I když první dva dny doma to byl hukot, pak si to sedlo.

Díky všem za další reakce.

Díky všem za další reakce. Dneska mám přesně 3 týdny do termínu. Už jsem se smířila s přirozeným porodem, snad to nějak zvládnu a hlavně miminko bez komplikací.
Ještě se chci zeptat, jak jste to řešily se staršíma dětma (je jim 2,5), chodily za Váma do porodnice, nebo je lepší nechat je doma, ať se zbytečně nerozrušují, že maminka tam ještě zůstává? Uvažovala jsem i o nadstandartu, hlavně proto, že by tam mohly být děti i s manželem se mnou trochu dýl (jinak jsou návštěvy jen na chodbě), ale nevím, jestli by to tam nezbořili:-) budou se nudit, lítat, do toho miminko..
Díky.

Ahoj, já jsem rodila syna

Ahoj,
já jsem rodila syna císařem. Když jsem potom čekala dvojčata, brala jsem jako samozřejmost, že je budu rodit zase císařem. Rodila jsem v Brně v Bohunicích a po několika konzultacích s MUDr. Gerychovou (které jsem za to neskonale vděčná)jsem nakonec holky porodila normálně a to byly dost velký (na rozdíl ode mě) - 3,40 a 3,35 kg. Porod byl vyvolávaný v 38.tt kvůli začínající preeklampsii. Takže se neboj, určitě to půjde dobře. Já můžu za sebe říct, že po normálním porodu se dostaneš "na stav" podstatně rychleji a daleko dřív a líp funguješ, než po císaři. A samozřejmě, je to lepší i pro miminko, když se vyhne císaři. Mimochodem, taky jsem měla hroznej strach, aby vše dobře dopadlo, aby byly holky v pořádku a v neposlední řadě, aby mi nepraskla ta jizva po císaři, ale paní doktorka to měla docela slušně pod kontrolou a dopadlo to na jedničku. Tak se drž a ať vám to dopadne dobře, ať už budeš rodit normálně nebo císařem. Držím palečky. Martina

Ahoj

Obrázek uživatele PetraN

tohle bude asi fakt porodnice od porodnice. Já byla v podolí a tuším, že v informovaném souhlasu bylo, že pokud nebude do termínu, bude se vyvolávat. Alě nějak extra to neřešili, já měla dva termíny v rozmezí 5 dnů (jeden podle termínu poslední MS a druhý podle UTZ v 12tt), vím, že jsem měla v den druhého termínu naplánovanou kontrolu s tím, že se uvidí, co dal, pokud do té doby neporodím, nakonec jsem začala rodit sama dva dny před prvním termínem.
To je asi jako s tím epidurálem. v Podolí bylo vyloženě v informovaném souhlasu, že epidurál rozhodně ne. Že pokud by praskla ta jizva, mohlo by se stát, že bych to necítila a mohl by být problém

-

U nás, jak už jsem psala, nástup v den termínu. Začnou vyvolávat lehce porod tabletama. Od kamarádky vím, že dávají půl tablety. Jí je dávali týden, nic to s ní neudělalo, takže 8.den sekce.
V knížce jsem se dočetla, že se nesmí vyvolávat prudce, rychlým nástupem konktrakcí by mohla jizva prasknout. Ale jak jsem se dočetla na netu, je to hodně vzácné. Neboj, to zmákneš. Až to příjde, všechny otázky, pochyby se rozplynou. Příroda to zařídila dobře :)

Ivano, to si musíš zjistit,

Obrázek uživatele KaterinaAd

Ivano, to si musíš zjistit, jaká je praxe v porodnici, kde budeš rodit.
U nás to bylo tak, že v den termínu nástup do porodnice a vyvolávání, pokud se porod nerozjede, na nic se nečeká a císař. Na netu jsem zase četla, že se nesmí dělat Hamilton a toho mi doktor udělal aniž bych to věděla, jen mi to pak oznámil:-), ale u mě to 100% pomohlo, do hodiny mi začaly kontrakce.

Tak se mimčo v 36.týdnu

Tak se mimčo v 36.týdnu otočilo a asi mě před klasickým porodem nic nezachrání:-) Jen by mě zajímalo, jestli se vždycky porod po císaři musí vyvolávat a o kolik dřív? Nebo stačí až v termínu? Když se ptám doktorů, tak každý říká něco jiného.
Epidurál prý není problém, může se použít.

Ahoj holky, všem moc děkuji

Ahoj holky, všem moc děkuji za rady a zkušenosti. Taky mě láká zkusit si přirozený porod, být pak rychleji fit (snad), mít dítě hned u sebe a bez problémů s kojením, i když třeba Zulda píše, že to měla nastejno. Jenže jsem hrozná poseroutka, bývá mě špatně i u braní krve:-) A mám strach o mimčo, že se tam nějak šprajcne, nebo praskne jizva.. Císař s dvojčatama jsem měla naplánovaný kvůli tlaku, takže bez kontrakcí, jen šmikli a za za pár minut byly děti venku. Ten první den byl horší, ale pak už to byly takový fofry, že si ani nevybavuju, že by mě něco bolelo. Rodit chci v Brně na Obilňáku a tam myslím dost preferují přirozené porody. Dám pak vědět, jak to dopadlo:-)
Jinak mám to s těhotenstvím naopak, s dvojčatama jsem si ho jako vytoužené užívala, částečně chodila do práce, odpočívala, ideální stav:-) zato teď sotva chodím, funím, břicho mám od začátku větší, a o odpočinku nemůže být ani řeč, jen když děcka spí:-)

-

Před třemi měsíci jsem porodila přirozeně holčičku, 30 měsíců po dvojčatech (32+1 sekce v epidurálu v Podolí). Můj gynekolog u nás v nemocnici je pověstný náladovostí a já měla tu smůlu, že poslední měsíc těhotenství měl měsíc blbec. Takže jsem se k porodu nedozvěděla ani slovo. Absolutně jsem netušila, jestli bude automaticky císař nebo mám šanci na přirozený porod, ve který jsem doufala. Čtyři dny před termínem na mě vyhrkl, že v den termínu nástup do nemocnice. Totálně mě tím zaskočil, protože jsem čekala, že mě pár dní nechá přenášet. To je ale prý po císaři riziko. Cituji jeho názor, určitě co lékař (nemocnice), to jiný postup. Přes mé protesty jsem tam nakonec v den termínu dorazila dobrovolně, v 6 ráno mi praskla voda. V 7 jsme dojeli do nemocnice, to už s kontrakcema, a v 8.30 byla malá venku. Přitom ještě v 8h lékař tvrdil, že to nepůjde tak rychle, když jsem po císaři.
Kontrakce byly síla, ale to jsem zažila i u císaře, a netrvaly naštěstí moc dlouho. Malá pak byla venku na dvě zatlačení. Skvělé bylo, že mohl být přítel u mě. Sice nemohl nic moc dělat, ale jen to držení za ruku a otírání čela byly v tu chvíli to nejlepší na světě. Bez něho bych to zvládala daleko hůř. A neocenitelné, že jsem jí mohla hned chovat a přikládat. Dvojčata mi jen ukázaly a odnesly do inkubátoru.
No a srovnání císaře a přirozeného porodu? Po pravdě řečeno, nedokážu říct, co je lepší, co do průběhu rekonvalescence.
V těhotenství s dvojčatam se mi udělaly hemeroidy. A porod se spustil spontánně, takže kontrakce. Tudíž mě, ač jsem rodila císařem, bolel celý spodek. Po přirozeném porodu hemeroidy šílený, takovou bolest jsem ještě nezažila, takže jsem se stejně první týden skoro nemohla hýbat a bez léků proti bolesti a na hemeroidy bych to neustála. Doma jsem pak ještě týden seděla na kruhu. Když hemeroidy přestaly zlobit, ozvaly se stehy.
Kojení se mi spustilo po pobou porodech stejně, oba porody jsem měla rychlé. Rozdíl byl hlavně v průběhu těhotenství, kdy jsem 10týdnů ležela v Podolí. Teď jsem dělala vše, do konce těhu nosila dvojčata, týden před porodem jsme tapetovali, a donosila jsem jí s přehledem do termínu.
Myslím, že se vůbec nemusíš něčeho bát, ať to bude tak nebo tak. Už jsi zkušená maminka a soudě podle sebe, všechno zvládneš s nadhledem. Po prvé je člověk přece jen vykulenej a ve stresu. A na přetočení taky máte ještě hromadu času :)

Ahoj

Obrázek uživatele PetraN

já rodila přirozeně 23m po císaři. Malej byl hlavičkou dolů. Já o přirozený porod hodně stála, ale samozřejmě ne fanaticky, jakože za každou cenu, ale byla jsem rozhodnutá, že pokud to bude možné, tak do toho půjdu. Registrovaná jsem byla v Podolí. Nevím, jak v jiných porodnicích, ale tam má přirozený porod po císaři svá pravidla a je možný za určitých okolností. Ale dle mého by to takto mělo být víceméně podobné ve všech porodnicích, protože takový porod má svá omezení a rizika. Navíc, do přirozeného porodu mě, právě díky těmto rizikům, nikdo nenutil, dostala jsem na vybranou, jak rodit, kdybych se rozhodla pro císař, tak by byl normálně akceptován (a měla jsem takový pocit, že by se to hodilo víc i doktorům, kdybych rodila císařem, protože by to pro ně bylo pohodlnější, nikdo mi to sice přímo neřekl, ale z jejich reakací a neustálého vyptávání, zda opravdu přirozeně, zda jsem si to nerozmyslela, jsem měla ten pocit).
Podmínkou pro přirozený porod bylo, aby jizva byla ok a měla určitou minimální tloušťku a aby odhadovaná váha dítěte při porodu byla tuším max. 3900g. Nedává se epidurál, nenechává se přenášet a pokud porod nepostupuje dostatečně rychle sám, tak se přejde na císaře, nenechají tě rodit třeba 24h, protože čím delší doba, kdy jsou kontrakce, tím větší riziko ruptury jizvy. Jo a další omezení oproti jiným rodičkám bylo, že jsem byla pořád napojená na monitor, takže můj akční rádius byl jen kam dosáhla šňůra, nemohla jsem třeba do sprchy,prostě vše jen okolo monitoru. Jinak dostala jsem k podpisu informovaný souhlas, kde byly popsané veškeré postupy, omezení, rizika atp. A samozřejmě jelikož na konci jsem se měla rozhodout zda přirozeně nbo císařem, tak tam byly vypsaná i všechna rizika císařského řez, jako pro mě, pro rodičku, a že jich nebylo málo! To jsem docela koukala, protože dvojky jsem rodila císařem akutně a jiná varianta nebyla, takže o rizicích mě nikdo neinformoval.
Jinak, pocity, bylo to úžasné a bolest sice byla, taky jsem myslela, že umřu, ale to byla jen chvilka, hned jsem to zapomněla. A úplně jiný pocit, vidět mimčo vyklouznout ven a mít ho hned u sebe, jsem moc ráda, že jsem do toho šla.
No a další věc, byla jsem vlastně okamžitě schopná fungovat, vstát, dojít si na záchod, umýt se, postarat se o malého...po císaři jsem se nebyla 24h schopná zvednout z postele a další dva dny mě musela na záchod a do sprchy doprovázet sestra, sama bch tam nedošla. Jizva bolela jak čest a otočit se v posteli na druhý bok byla operace na půl hodiny.Děti sm viděla až za 24h.
Takže za mě, pokud se mimčo otočí hlavičkou dolů, bude váhově v limitu a vše další bude v pořádku, tak bych se přirozeného porodu nebála, je to úžasný zážitek

Ahoj, rodila jsem prirozene

Obrázek uživatele KaterinaAd

Ahoj, rodila jsem prirozene 21 mesicu po cisari, marecek se tocil co tyden, takze do posledni chvile nebylo jiste, jak to nakonec bude. Dlouho byl taky kp, pripravovala jsem se na dalsiho cisare a popravde mi prislo trochu lito, ze nezaziju prirozeny porod. Pri predposlednim monitoru v porodnici spal, sestra ho vzbudila budikem a ten byl z toho rachotu tak rozdivocenej, ze se v tu chvili otocil hlavou dolu:-). Je to porodnice od porodnice, ale u nas po cisari nenechavaji prenaset, 40+1 se marecek narodil, pomohli mu hamiltonem, kdyby se to nerozjelo, vyvolavali by a v pripade jakychkoliv komplikaci okamzite cisar. Samotny porod-objektivne nejhorsi bolest meho zivota, na to jsem teda nebula pripravena, nastesti to nejhorsi trvalo Jen 2,5 hodiny, ale myslela jsem, ze chcipnu.
Pri dvojcatech mi praskla voda a nechavali me cekat po planovanych sekcich, musela jsem se Jim sama vnutit, Protoze uz jsem mela kontrakce po 2 minutach, pak to byl fofr - ale diky tomu jsem na Tom nebula tak zle jako prvorodicka, protoze porodni cesty uz byly jednou pripravene, coz jinak po cisari nebyvaji.
Je fakt, ze jak jsem Marecka vytlacila, byl to posit nesrovnatelny s narozenim dvojcat, Manzel tvrdi, ze jsem naprosto nevericne pronesla "ja jsem snad opravdu porodila dite":-).
Z porodniho salu jsem odesla na sestinedeli po svych, druhy den jsem uz opatrne sedela, patty den jsem odridila 200km do prahy:-).
Byt tebou, jdu do toho. Nejsem zadna supermatka, ale jsem rada, ze jsem si to zazila byt to byl mazec:-))

Já teda neporadím, protože

Já teda neporadím, protože jsem holky rodila císařem a jsou to naše jediné děti, ale trochu se divím, že ti dr. císaře nenabídla jako možnost, když je dítě KP. Myslela jsem, podle toho, co mi říkaly kamarádky, že to je běžná praxe a popravdě neznám nikoho, kdo by KP přirozeně rodil (ale vím, že se to občas dělá). Tak snad se otočí. Ať ti vše dobře dopadne a hlavně zdravíčko:)

Ahoj

Ahoj, rodila jsem přirozeně po 16ti měsících od porodu císařem.