Skip to main content

Co s břichem po porodu? - jsem naštvaná

Obrázek uživatele KovAli

Zítra budu 3 týdny po porodu císařem. Břicho dle mého úspěšně postupně splaskává, strie holt jsou a pupík je zrychtovaný a asi už nikdy nebude co býval. Jsem zpět na svojí váze, ale v pase holt mám ještě nějaké rezervy... Myslím, že až začnu po šestinedělí cvičit, bude to časem o.k. To mě tolik netrápí.
Spíš jsem se už dvakrát setkala s tím, že si ze mě strejda a mamky přítel dělali srandu, kdy prej porodím to třetí... A manžel vlastně také zpočátku čekal, že se z porodnice vrátí štíhlá kočka s obřími nalitými ňadry. No, týden po porodu nevím, co čekají za zázraky. Asi že budu placatá jako dřív. Pěkně mě to naštvalo. Jsem v rozpacích a nevím jak reagovat. Jako by porodem všechna "privilegia" těhotných skončila. Nemám se prý tak cpát sladkým, protože ztloustnu apod. Co je všem do toho a proč mě tak buzerují?
Alice.
---
Ahoj holky.
Předpokládám, že Toma se tato věc osobně netýká :-).
Chtěla bych se zeptat, jak jste pečovaly o břicho po porodu. Zda jste něčím mazaly, masírovaly, nosily např. stahující kalhotky, kdy a jak jste cvičily... A hlavně, zda to mělo nějaký efekt!!
Před otěhotněním jsem měla v pase kolem 70 cm, nyní mám 117 a to ještě není všem dnům konec. Kůže je velmi popraskaná (strie), i když jsem poctivě mazala, žíly vystouplé a modré, kůže svědivá, díra za pupíkem se mi zvětšila. Oba kluci půjdou na 90% císařem, takže k tomu ještě bude jizva. Další krása.
Nepředstavuji si zázraky, budu matka tří dětí, jen bych nerada něco zanedbala, pokud se to dá nějak pozitivně ovlivnit.
Moc děkuji,
Ali..

Al

potvrzuji, že mám kolem sebe taky spoustu takových neandrtálců. U dvojčat se mi to stalo ojediněle, měsíc po porodu jsem s nima ještě byla v nemocnici. Ale přesto si to pár lidí neodpustilo.
Bohužel si nevzpomínám, za jak dlouho jsem se dostala do normálu (řešila jsem spíš zdraví dětí než svojí postavu). Břicho jsem měla vždycky plochý, po dvojčatech mi zůstalo malinko větší. Prostě ty partie, kde se ukládá tuk, se po porodu mění. Dneska jsem 3m po porodu Apolenky a váha ještě není na svém. S břichem spokojená nejsem vůbec. Strije nemám, ale volnou kůži jo. Zatím se tím nenervuju. První měsíc jsem poslouchala snad pořád, že jsem zase těhotná. V tomhle období je to fakt strašně zraňující, ale lidi jsou otroubenci. A to mluvím, bohužel, i o přátelích.

Holky,

Obrázek uživatele RenataM

já když to čtu, tak mažu jak o závod. Jsem ve 27/28.týdnu, tak to snad ještě doženu. Zatím jsem tomu moc nadala, ale o to víc se začnu teď snažit. Po prvním porodu jsem byla "placatá" zachvíli, ale co bude teď, to netuším.

:)))

Ahoj Alice,
tak to je perfektná reakcia!!! :) Určite by som to používala, keby ešte potrebovala. Som rok po porodu a brucho už mám docela v "normálu", ale ja som silnejšej postavy. Drž sa a kašli na "lichotivé" poznámky. ;)

Holky, jste moc hodné

Obrázek uživatele KovAli

Děkuji za útěchu. Někteří chlapi se holt chovají jako neotesanci. Občas by se měli podívat do zrcadla na svoje paděro a když je svrbí jazyk, raději se do něj kousnout. Tohle totiž není vtipné a mě osobně to ubližuje. Najela jsem na taktiku "A proč to jako říkáš? Chceš, abych se cítila trapně? Tak to se ti právě povedlo...".
Ale děti za to stejně stály!! Máte pravdu, ať mi všichni vlezou na hrb.
Alice.

Ahoj, já vím, že se snadno

Ahoj, já vím, že se snadno řekne, aby sis z toho nic nedělala, ale zamrzí to, to je jasný. Přítel naplánoval grilovačku na první den kdy nás propustili po 14 dnech z porodnice. Pustili nás v pátek namísto v pondělí a akce už nešla zrušit. No a první co jsem slyšela, když jsem vylezla na zahradu od bratra mého přítele bylo, jeee kdy čekáte další? No zasmáli se všichni, já zrovna moc ne. Odvětila jsem něco ve smyslu, že bych chtěla vidět jeho po dvojčatech a šla domů. (byla jsem moc ráda, že jsem s prckama doma a nechtěla jsem si to nechat pokazit). Občas lidi fakt myslí kolenem.
I když naprosto geniální byla situace, kdy se na mne asi měsíc po porodu vrhla sousedka a už z dálky hulákala, že mne už dlouho neviděla a že už si myslela, že jsem porodila. :-D Na to já s klidem odpověděla, že už jsem opravdu porodila a jestli chce vidět děti, tak ty zrovna spí. Hele, ta vypadala, že by se šla nejraději zakopat tak 3 metry pod zem. :-)))
Nemám ráda srovnávání, ale když jsme byli v sobotu v ZOO a já tam viděla maminky po jednom dítěti, které vypadaly, že čekají spíš dvojčata než jedno další, tak jsem si řekla, že moje břicho je proti tomu ještě v pohodě.
Tak ať nám dají svátek, lochnesky, ne? :-)

Ahoj Ali, jak já si pamatuju

Obrázek uživatele veruna

Ahoj Ali, jak já si pamatuju tyhle "debilní" poznámky tipu- jéé vy čekáte třetí. Vůbec jsem to nechápala, že to někdo může vypustit z úst. U mě to byli teda většinou chlapi, což mi na sebevědomí nepřidalo. Jen tě chci uklidnit, před otěhotněním jsem byla velmi štíhlá až hubená (170cm, 50kg). Teď jsem skoro 3,5 roku po porodu, holky měly 2,9 a 3,25kg. Břicho se mi ještě teď pomalinku stahuje, určitě to nebude jako předtím, ale za sebe mohu potvrdit, že se to lepší. Cvičení vůbec nestíhám a to si vždycky říkám, že zítra určitě začnu :-)). Vytahanou kůži mám pořád, to už se neztratí, ale už prostě nevypadám jako těhotná, letos jsem se dokonce svlíkla i do dvoudílných plavek na koupáku, to bych si ještě loni netroufla. Kdybych cvičila, tak je to určitě ještě mnohem lepší. Takže netruchli, ještě jseš moc krátkou dobu po porodu a okolí a jejich nejapné poznámky zkus nevnímat, oni dvojčata neporodili ;-) Věra

Potvrzuji...

Obrázek uživatele KaterinaAd

Známí, které jsem potkala s dvojčaty když ještě jezdili v kočárku, taky komentovali, že čekáme další a dost mě tím štvali. Dokonce mi to řekli i 13 měsíců po na svatbě kamarádky - volila jsem šaty přestřižené pod prsy, aby abych neměla obepnutý pupík a tak to dopadlo.
Paradoxně - 9 měsíců po porodu jsem byla na konzultaci na plastice, domluvili jsme se na liposukci, tu jsem podstoupila koncem srpna, 14 měsíců po porodu, po 14-ti dnech jsem splaskla, týden se kochala relativně plochým bříškem abych následně zjistila, že jsem v té době byla v osmém týdnu dalšího těhotenství:-)))).
Teď jsem 5 měsíců po dalším porodu, břicho vypadá katastrofálně a bohužel nic než abdominoplastika už mi nepomůže..

Nebuď smutná

Ahojky, nedá mi to neodpovědět. To břicho mě taky děsně štvalo, také jsem dlouho vypadala jako v 6. měsíci. Ale pomalu se to zlepšovalo. Když bylo klukům 8 měsíců, tak jsme jeli na třídní sraz z vysoké a první věta byla " jé vy čekáte třetí.." Což mě sebralo a od té doby na srazy nejezdim. Po tom císaři to jde nějak pomaleji. Jedna známá mě uklidňovala, že dítě potřebuje na vývin 9 měsíců a matka na regeneraci také 9 a u mě, že to bude holt těch 18 měsíců :D. Teď 2 roky po porodu je to fakt lepší, kůže sice popraskaná, ale tvar pod oblečením v poho.

NAVAZUJI NA SVÉ TÉMA...JSEM NAŠTVANÁ

Obrázek uživatele KovAli

Zítra budu 3 týdny po porodu císařem. Břicho dle mého úspěšně postupně splaskává, strie holt jsou a pupík je zrychtovaný a asi už nikdy nebude co býval. Jsem zpět na svojí váze, ale v pase holt mám ještě nějaké rezervy... Myslím, že až začnu po šestinedělí cvičit, bude to časem o.k. To mě tolik netrápí.
Spíš jsem se už dvakrát setkala s tím, že si ze mě strejda a mamky přítel dělali srandu, kdy prej porodím to třetí... A manžel vlastně také zpočátku čekal, že se z porodnice vrátí štíhlá kočka s obřími nalitými ňadry. No, týden po porodu nevím, co čekají za zázraky. Asi že budu placatá jako dřív. Pěkně mě to naštvalo. Jsem v rozpacích a nevím jak reagovat. Jako by porodem všechna "privilegia" těhotných skončila. Nemám se prý tak cpát sladkým, protože ztloustnu apod. Co je všem do toho a proč mě tak buzerují?
Alice.

Ahojky, ja jsem po porodu 25

Ahojky, ja jsem po porodu 25 mesicu a stahovaci pradlo nosim porad. Dela to alespon lepsi figuru pod pradlem.
JInak take gratuluji k chlapeckum, at rostou a nezlobi :-)

ahoj, dneska jsme náhodou v

ahoj, dneska jsem náhodou v obchodě narazila na stahovací kalhotky, a tak jsem se rozmýšlela, ale to už asi nemá efekt co, když jsem 19 měsíců po porodu:-((denisa

Gratulace Alici k chlapečkům!!!

Sice je to mimo téma, ale gratuluju Alici k chlapečkům s krásnými jmény!! :-))
Snad si i teď občas najde čas a zajde sem ;-)

Prvně chci moc a moc

Obrázek uživatele katyvypl

Prvně chci moc a moc pogratulovat KovAli k narození chlapečků! Hlavně zdravíčko a ať jsou klučíci usměvavá a spokojená miminka :-)
Dále chci k tématu napsat, že to mám naprosto stejné jako Helenka, od mládí mám křečové žíly a celulitidu na stehnech, takže ačkoli jsem jinak štíhlá, své tělo nijak zvlášť vystavovat nemohu. V oblečení ale nikdo nevěří, že mám tři děti a že jsem opravdu odnosila dvojčata aniž by to poznamenalo mé břicho. Ale je to asi vážně v genech, protože na břiše jsem měla odjakživa pružnou kůži. Kluci byli při narození velicí (2,4 a 2,88) a ačkoli jsem v těhotenství jen břicho mazala, vrátilo se do ploché podoby. Rodila jsem normálně a kojila jsem skoro rok, jinak na diety moc nejsem, snažím se spíš se kontrolovat. :-) Jo a v těhu jsem nabrala neuvěřitelných 35 kg! Vůbec jsem nevěřila, že to půjde tak hezky dolů - dávno jsem na původní váze. Děti, to je nejlepší dieta a cvičení... :-) Katka

Palce pomohly...

... KovAli se včera narodili krásní kluci - Josífek 2,30 kg a Fanoušek 2,60 kg :-)

Taky myslím, že dost záleží

Obrázek uživatele verika

Taky myslím, že dost záleží na tom, je-li porod přirozený nebo ne. Já absolvovala 2x císaře. Poprvé se břicho docela zatáhlo, ale teď s tím upřímně už moc nepočítám. Přeci jen, dvakrát rozřezaný břicho je dvakrát rozřezaný břicho.

Miomochodem - kovali vám už teď asi neodpoví. Psala mi, že jí praskla voda a už je v porodnici. Tedy - držme jí palce! :)

Ahoj Ali, souhlasím s Millou,

Ahoj Ali, souhlasím s Millou, je to hodně o genech. Ale já jsem trochu na břicho a na celé tělo cvičila - posilovací cviky - výsledek je, že břicho je dobré, zbytek těla OK - pokud si dám správné oblečení. Také moje máma nemá břicho, já je po 3 dětech také nemám (bikiny bez problémů), zato mám křečové žíly a celulitidu, takže na kraťasy a mini mohu zapomenout už asi od 20-ti. Jinak, dieta žádná, pouze kojení, to mě docela vycucalo z tuků...

Ahoj, tak na mém břiše není

Ahoj,
tak na mém břiše není těhotenství skoro vidět..
Myslím, že je to hodně individuální a záleží hodně na genech..Určitě ale vzhled břicha alespoň trochu ovlivnit mazáním a cvičením (ideálně jóga nebo pilates) jde.
Známá byla preventivně hospitalizovná v nemocnici, mazala břicho prý i 10x denně, protože se nudila a strie má skoro 2 roky po porodu dvojčat pořádný a rozestup trochu taky, jinak je štíhlá jako proutek..
Já přibrala během těhotenství 20 kilo, kluci měli každý 3 kila, takže břicho bylo ohromný (ale hodně lidí mi tvrdilo, že má celkem malý břicho, tak nevím..) Během těhu jsme mazala břicho asi 3x denně, ale někdy taky jen jednou, jak se mi chtělo. Mazala jsem Excipialem, ten je výborný.
Po porodu (císařem)jsem mazala už opravdu jen sem tam, cvičit jsem oproti předsevzetím samozřejmě necvičila..Ale od konce šestinedělí jsme chodila na hodně dlouhé a svižné procházky po lese, každý den hodina až dvě, a za 4 měsíce jsem byla na své váze a po půl roce vypadalo tělo stejně jako před porodem. Kromě těch procházek jsem ale nedělala opravdu nic, dietu jsme nedržela ani náhodou.
Moje maminka ale břicho taky nikdy neměla, takže děkuju genům :-)

Denis, to měli podobnou váhu

Denis, to měli podobnou váhu jako naši - Matýsek měl 2660 a Bohoušek 2400 g. No, taky bych mazala a stahovala :-) pozdě bycha honit. Leda tak , že příště budeme moudřejší :-)

Já si včera poprvý lehla na

Obrázek uživatele verika

Já si včera poprvý lehla na břicho a bylo to velmi pohodlný. Ale jak říkám, břicho fakt visí ošklivě. No, stahovací kalhotky pořídím, to mě nenapadlo. S cvičením jsem byla vždycky na štíru. Mazat bych taky mohla. A manžel říkal, že když si budu přát, přinese ježíšek nějaký peňouze na plastiku, ale to je ještě brzy. A myslím, že do toho půjdu. Ne, že bych si myslela, že po tom budu mít postavičku jak ze žurnálu, ale aspoň ta povislá kůže by mohla zmizet...

Ahojda, ja nemela v prubehu

Ahojda,
ja nemela v prubehu celeho tehu ani strii, mazala jsem poctive...ale poslednich 14dnu mi bricho trochu popraskalo.Po dvou letech nytni strie mam, ale hodne vybledli a zadny des. JIzva je take pekne schovana, takze v bukinach neni videt.
Ja mela vyhozi vahu 60kg, skoncili jsme tez kolem tech 90kg. NO mazec, kluci 3300g 3200g. Ale na to jake jsem mela bricho nyni vypadam docela v poho. Spicek na brichu mam, rozestup tak 1cm....dulezite je nejprve zpevnit pozdeji pri cviceni panevni dno, teprve pote cvicit sikme brisni svaly{tim by se mel rozestup zmensit} a jako posledni zaradit cviceni na prime svaly brisni. Ja tedy cvicila jen zbezne, teprve nyni po dvou letech zacinam s plavanim. Jinak vahu mam o neco vyssi nez pred tehu 63kg, ale to beru jeste jako normu. HOlt modelka jiz ze me nikdy nebude, ale na maminku trech deti nevypadam nejhure:-]]Drzem palecky at se ti deti narodi hlavne donosene a zdrave...to je nejdulezitejsi.

PS: Ja spise nyni zacinam resit prsa. To co mi zbylo po kojeni je docela mazec...

verulinko, naši měli 2710 a

verulinko, naši měli 2710 a 2400 takže mě taky pořádně vytáhli, o stahovacím prádle jsem taky nic moc netušila, asi proto, že jsme se o to nezajímala, teď toho litujii.
já byla do 3Otýdne taky bez jediné strie a pak to začalo v plné parádě:-)) jojo, tedˇ bych taky mazala a cvičila:-))D.

..

...

Ahojky, Deniso, nic si z toho

Ahojky,
Deniso, nic si z toho nedělej, jsem na tom podobně, taky jsem to pěkně zanedbala, kluci nám dávali zabrat, tak o nějakém cvičení nemohla být řeč a o stahovacím prádle jsem netušila, ani mě to nenapadlo, kluci vážili každý zhruba 2,5 kg, takže běs, strie na břiše mě kupodivu minuly (ale mám je hrozně na prsou, ale břicho mám taky jako v pátém měsíci. Dnes bych mazala, cvičila a stahovala.

ahoj, já jsem střevo, já péči

ahoj,
já jsem střevo, já péči o břicho po porodu totálně nezvládla, o cvičení ani nemluvim, a proto nyní mám břicho samou strii, kýlu a pupek jak kdybych byla v 5.měsíci, jen čekám, kdy mě lidi začnou pouštět sednout:-)) :-))
jinak jizva po císaři již není téměř vidět, takže to je fajn, ale zbytek děs, běs.... Teď toho lituji, že jsme si neudělala na sebe vždycky chvíli čas, ale já byla ráda, že jsem zvládla a stihla rychlou sprchu, kluci nám moc odpočinku nedopřáli.. a tak nějak mi přišlo, že to břicho mi vyskočilo tak po roce a tak jsem hledala, co bych mohla udělat a jak změnit vzhled a někde jsem se dočetla, že to co se nenacvičilo a neopečovalo do roka, takže pak už to nemá cenu:-(( pořídila jsem si jednodílné plavky a víc to neřešim, a až přestanu kojit,tak bude ještě hůř:-(( dobrou

re:

Ahojky, já jsem dva roky po porodu. KLuci byli dost velcí, každý 3 kg, takže břicho děsběs - vytahaná kůže, strie, kýla, rozestup... Zhruba 3měsíce po císaři jsem začala cvičit, ale nic moc, mám rozestup a kůže hrůza. Co mi teda dost pomohlo je stahovací prádlo. Operaci jsem také zvažovala, ale nevylučuju ještě další mimi a to se prý nedoporučuje. Nakoupila jsem si taková ta stahovací body ( něco jako plavky) - je to drahé, ale v různých slevách se dá pořidit lacině - perfektní je Triumph, vypadá trochu babičkovsky, ale stahuje perfektně, alespoň pod oblečením to vypadá lépe. Felina dělá sexy body, jsou pěkná, ale tolik nestahují. Body od jiných firem, co jsem měla, se začali za chvíli párat a dost se vytáhly. Stahovací kalhotky jsem zkoušela taky, ale hodně se rolovaly a já měla břicho vyklenuté hlavně nad pupíkem. Postupně jsem si kupovala menší a menší velikosti, jak se břicho stahovalo a přestala jsem kojit - nedoporučuji kupovat moc těsné košíčky.
Teď teda dva roky po porodu - kůže pořád vrásčitá, ale určitě ne tak vytahaná, špíček mám také. Dokonce jsem si letos troufla i do bikin. Tak tolik moje zkušenost.

Ahoj Alice, taky jsem měla

Obrázek uživatele be.st72

Ahoj Alice,
taky jsem měla dost strie a na ty mi hezky pomohl Elasi-q z lékárny. Tím jsme se mazala po porodu fakt pravidelně. Těžko říct, jaká by byla situace, kdybych se nemazala. Ovšem zůstala mi na břiše povolená kůže a když jsme se dokopala k nějakým sklapovačkám, abych trochu zhodila ten špek co jí vyplňuje, tak jsem měla břicho jak šarpej. Tak jsem cvičení zvolnila a mám radši tu povislou kůži vycpanou než visící vrásčitý vak. Na kůži žádné cvičení bohužel není. Kdyby byla lepší finanční situace, tak bych si to nejraději nechala uříznout.

taky si šetřím...dvojčata,

Obrázek uživatele KaterinaAd

taky si šetřím...dvojčata, pak jsem šla naivně na liposukci bříška a to už jsem byla debil těhotná:-), takže další těhotenství a vypadám katastrofálně:-).
Cca ve dvou letech prcka plánuji šmiknutí, jedna jizva navíc už mě nezabije.

Verčo :-)

Obrázek uživatele KovAli

Toto téma jsem zadala i kvůli Tobě, protože jsme se o tom včera bavily.
Je mi také 33 a nečekám, že budu mít zase krásné ploché bříško jako ty nechutně vychrtlé modelky, které na mě teď tedy koukají úplně odevšad :-).
Třeba mají holky nějaké rady, co jim pomohly. No a když ne, tak si budeme obě holt šetřit na plastiku z té super vysoké mateřské...
A.

Uříznout! To mě tedy napadlo,

Obrázek uživatele verika

Uříznout! To mě tedy napadlo, když jsem svoje břicho teď viděla já :)
No, ono se nemůže moc brzy začít cvičit... Já uvidím, jsem už po druhém císaři a břicho opravdu nevypadá hezky. Jizva je ještě delší. No... ono se trochu zatáhne, ale otázka je jak moc. Pokud to nepůjde samo, zvážím nějaký plastický zákrok. Je mi 33, těžko můžu očekávat, že budu mít krásně elastickou kůži a tak dál..