Skip to main content

chrapot-odrovnání hlasivek

Posted in

Ahoj všem, obracím se na Vás s dotazem a očekáváním, že někdo něco podobného zažil. Jedna z našich holek (21m) asi tak poslední tři dny přichází o hlasivky. Chraptí a skřehotá, jako kdyby zpívala celé dny s nějakou rokovou kapelou nebo jako by byla v pubertě (víte co myslím). Může to být tím, že je hodně uřvaná? Trochu mě to děsí, protože večer když jde spát nemůže už skoro mluvit. Není ani nachlazená, ani nekašle. Jako by byly ty hlasivky úplně hyn. Ona tedy opravdu často řve. Když není po jejím, když něco zakážu, když jí sestra něco vezme, když se čehokoli dožaduje, tak jen formou řvaní. Měla bych to řešit s lékařkou? Nemáte někdo podobnou zkušenost? Může jít o něco vážného? Díky.Katka.

taky jsme to měli...

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Katy,
nám se to taky stalo u obou asi před měsícem. Bylo to nachlazení, nějaká viróza. Začalo to chrapotem, který trval asi týden, ke konci toho týdne se objevil mírný suchý kašel, do dvou dnů začaly vykašlávat a trochu pokašlávaly ještě asi 2 týdny. Rýma u toho nebyla, ani teplota. Měly to s odstupem asi týdne. Žádné jiné příznaky, ani únava, normálně chodily do školky.
Tom

ahoj, moje děti to mívají

ahoj, moje děti to mívají taky, neřeším to:-) jen kdyby se k tomu přidalo něco, co by naznačovalo třeba nachlazení a objevila se teplota. Je to asi určité oslabení hlasivek, ale prostě proto, že jsou přetažené. Asi bych to řešila jen v případě, že by se to delší dobu nechtělo vrátit zpět do normálu. toť můj názor. Měj se:-)