Skip to main content
Posted in

Ahoj.
Mám nějaké dotazy pro zkušené rodiče ohledně školky.
1. Kdy podat přihlášku do MŠ - má to nějaký smysl udělat hodně dopředu (holky mají 18m)?
2. Holky se narodily v půlce října - je možné, aby nastoupily už od září nebo budeme muset čekat další rok? Telefonicky jsem mluvila s ředitelkou MŠ a sdělila mi, že berou jenom děti starší tří let.

Ahoj

Obrázek uživatele PetraN

tohle se skutečně liší, co školka, to jiná praxe. Záleží na zřizovateli, což bývá obec, jaké stanoví podmínky pro přijetí. Obecně k zápisu chodí děti, které dovršily tři roky, nebo je dovrší na následujícím školním roce, takže to se vás ještě netýká.
Zda školka přijme i děti mladší tří let záleží hodně na kapacciě, kde je míst málo, tak tam ta šance je mizivá, kde je míst dost, tak třeba jo, tohle si musíš pozjiš´tovat u vás na obci, jaké má podmínky a jaký je přesis poptávky nad nabídkou a zda vůbec, případně si zavolat do vámi vybrané školky.
Co se týče bodů za opakovaný zápis, u nás tuhle praxi zavedli letos poprvé. Neznamená to ale, že by k zápisu měli chodit už kojenci, ale spíše jako zvýhodnění pro děti, které se rok před tím do školky nedostaly z kapacitních důvodu, ač věkově by na školku nárok měly

Bod,

za opakovaný zápis u nás je. Při zápisu se vyplnují dotazníky a je tam i otázka,zda je to opakovaný zápis. Jinak u nás záleží jen na ředitelce,zda vezme děti mladší tří let.

-

Určitě záleží na každém městě. Obecně nejde radu dát. Já jsem se o školku zajímala už ve Vašem věku. Byly dny otevřených dveří, tak jsem se šla podívat a promluvit s ředitelkama. Daly mi informace, zjistila jsem naše šance.
Dětem budou tři na konci listopadu, jsme přijatí do školky, kterou jsme chtěli, a to už od září. A od září je skutečně do školky můžu dávat. Nevím, proč (nepitvala jsem to), taky jsem si myslela, že nástup do školky je možný až úderem 3. roku. Já to tedy určitě nevyužiju a půjdou až v zimě, ale od září budu platit školné a vím, že v případě nouze je tam můžu dát, třeba na půl dne.
Body za opakovaný zápis slyším prvně, u nás se na to nehraje. Záleží vyloženě na datu narození a bydlišti.

Ahoj, opravdu je to v každé

Obrázek uživatele Lenka.x

Ahoj, opravdu je to v každé školce jinak, napřed bych si asi zjistila, jak je to vlastně konkrétně v té vaší. U nás např. nemá absolutně význam dát přihlášku dřív než v dubnu před tím,než jim budou tři roky,nedostane se totiž ani spousta dětí,kterým 3 roky jsou. Podmínkou je potvrzení rodičů, že budou zaměstnáni oba dva. Ani u nás nejde, aby nastoupili dřív než jim budou 3 roky, jak psaly holky třeba na pár dní, můžou až v den 3. narozenin. Zkus se poptat asi přímo ředitelky nebo někoho,kdo už tam dítě má.
My jsme chodili před školkou do mateřského centra,je jich tu několik,tak jsme střídali,aby si zvykla, dá se tam jednou týdně dítě nechat samotné jak ve školce,aby si líp zvykalo a ty jsi na telefonu,kdyby něco. Lenka

Ahoj, k zápisu jdi příští

Ahoj, k zápisu jdi příští rok, jak píší holky. Ale co jsem četla, tak opakovaný zápis ne vždy je bod navíc, tzn., většinou nemá na přijetí vliv. U nás rozhodně ne. Nejdůležitější je os. jednání v dané školce. Myslím,že máte ještě moře času. :)

Sarri,

k zápisu běž příští rok,bud je vezmou a to od září na pět dní v měsíci nebo bohužel ne,ale budeš mít bod k dobru za opakovaný zápis. Záleží na místech ve vaší školce.

Ahojky :o) nejspíš záleží na

Ahojky :o)
nejspíš záleží na každé školce jaké to mají, ale já byla s prckama u zápisu do školky když jim bylo 23 měsíců (jsou narození v dubnu, zápisy byly v březnu). S tím, že do školky nastoupili už v prosinci (28 měsíců), to mohli jen na 5 dní v měsíci a od dovršení třetího roku už chodí na stálo. Ale určitě záleží na té školce, jak se tam s nima domluvíš. Verča a příšerky