Skip to main content

Olivova dětská léčebna Říčany

Posted in

Ahojky mamči a taťkové,
protože mi tady vždycky dobře poradíte a nacházím zde spoustu užitečných tipů, jak zvládnout ty své dva raubíře, tak bych se na oplátku ráda s vámi podělila o naše zkušenosti.

Včera jsem se po pěti týdnech vrátili z Olivovny, kde jsem byla se skoro 3letými dvojkami kvůli respiračním problémům. Říčany jsme volili hlavně z důvodu, že jsou blízko Prahy a kdyby něco, tak jsem si říkala, že to prostě máme kousek domů. A vůbec nelituji:-) Procedury parádní, všichni zaměstnanci od ředitelky až po údržbáře neskutečně vstřícní, prostředí pěkné. Já jsem si připlatila za nadstandard - WC, sprcha na pokoji. Jinak pokoje jsou sice jednoduše, ale hezky zařízené, na každém pokoji je i TV. Pro děti jsou na patře dvě herny s hračkami - malá a velká. Procedury probíhají dopoledne, odpoledne je volné. Kolem areálu je rozsáhlý les, takže na procházky je kam se vydat. Co nedoporučuji, je výlet do centra Říčan, tam je to síla - všude samá auta a provoz jako v Praze.
Co se týká stravování, tak od letoška se částečně změnilo osazenstvo kuchyně a začali naprosto výborně vařit. To je prý velká změna od předešlých let.
Pokud má některé dítko určité specifické požadavky na stravu, tak vycházejí všemožně vstříc.
Původně jsem měla obavu, jak to s dvojkama sama zvládnu, ale zpětně musím říct, že to bylo v pohodě. Procedurami se zabavily a odpoledne spaly jak dudci:-)

Snad vám to pomůže při rozhodování, zda a kam s dětmi vyrazit do lázní/léčebny.
Pevné zdraví všem. Míša a svišti