Skip to main content

Dárky k 1. narozeninám

Obrázek uživatele be.st72
Posted in

Ahoj, wsice už jsme měli v dárcích jasno i s ostatníma příbuznýma, ale začlo mi to vrtat hlavou... prosím, posuďte:
jedni prarodiče dva tyhle koníky: http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=bbdc39bb17e6457f850d126aa...
druzí prarodiče dvě tahle auta plus nějaké drobnosti na písek: http://www.mall.cz/detska-auta/lena-sklapec-2-osy-62-cm
a my:http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=1109766 a http://www.puntanela.cz/default.aspx?jz=cz&dc=detail&pz=194018036839846892

Ve výsledku přečmýšlím, jestli kluci ebudou zahlceni velkýma hračkama a nebyli by radši kdaybyměli něco do ruky: plyšáky, něco od FP apod. Jestli je houpačky po dvou použitích neomrzí a jestli auta na písek nejsou ještě moc brzo. Bazén a stan si myslím že určitě by být mohl, ale jestli teda prarodičům nerozdělit nějaké drobnější hračky. Lego jsem se dívala, že je až od 18ti měsíců, tak nevím. S čím si vaše děti v tomto věku hrály nejradši, máte někdo tipy. Děkuju moc. Bětka

Jé to je hezký ta farmas,

Obrázek uživatele be.st72

Jé to je hezký ta farmas, díky za tip.

ahoj. Tak plyšáku určitě

Obrázek uživatele KaterinaAd

ahoj. Tak plyšáku určitě nedoporuču, s tím si děti nikdy nehrály a nehrají, mají akorát mazlíka na spaní, ale není to tak, že by si s ním přes den hrály..
Lego dostali tak k prvním narozeninám, ale až tak do půl roku je zajímaly akorát figurky zvířátek a panáčci, kostičky tak akorát vysypat z krabice...od těch 18-ti měsíců stavějí komíny, staví i kostky na podložky apod.
Houpačku bych pořídila jen jednu, nejlépe tu dvojitou.
Balonky neměly, to nevím.
Moje děti mají hrozně rádi zvířátka, takže dostali k prvním narozeninám mimo jiné
http://www.hracky-bambule.cz/ostatni/alltoyscz/farmasada%281218%29 , všechno je to z měkkého plastu, takže si neublížili, ani když to po sobě házeli nebo když na to spadli a vyhrají si s tím doteď. A naučili se spoustu zvířátek. Mají ještě jednu stejnou sadu jen ze ZOO, ale nemůžu najít odkaz.

jo, to máš svatou pravdu .-)

jo, to máš svatou pravdu .-) My máme po dvou staších klukách spoustu hraček a tak jsem je prostě schovala a dostávají je postupně, pokud vidím, že je něco zaujalo, tak jim vytáhnu starou a je to - jinak právě k 1. narozenimám doma dostali dohromady jednu krabici lega a stačilo - byli se všeho tak vyjukaní, že vůbec nevěděli co se děje :-) a v sobotu jsme slavili 2. narozky a dostali panenky - oba a spokojenost největší :-)Stejně tak řešíme i vánoce - nejvíc je bavilo lítat s dárkovýma prázdnýma taškama atd. Co dostali jim bylo šumák. Jen mám zkušenost - starší jsou od sebe po roce - že hlavní bylo mít vše 2x :-)My máme spíše problém s tchýní, že ona chce něco dát sama za sebe. Tak jí něco koupím, ona to dá dětem, já jim to pak schovám a vytáhnu až je na to pravá chvíle :-)

re

Ahoj, tak toho ze by si deti zvykli a potom mali velke naroky sa myslim v jednom roku vobec nemusis obavat, nebudu si to pamatat. Nasi napriklad ani v dvoch rokoch velmi nevnimali, ze nejake narodeniny maju. Ja to napriklad robim tak, ze im hracky obcas schovam - ked sa s nimi dlhsiu dobu nehraju, a potom po case ich dostanu znovu spat. A ku tym dalsim narodeninam sa uz ovela lahsie vybera, lebo uz vies o co maju deti zaujem, tak uz tych hraciek netreba vela, staci ta jedina "vysnivana". Ahoj, Martina

ad beticka: díky za postřehy,

Obrázek uživatele be.st72

ad beticka: díky za postřehy, hračky by se asi všechny daly dříve či později využít, to asi jo. To není až tak předmětem mých pochyb, asi jsem to blbě napsala, ale když jsem se nad tím vším zamyslela, tak co by dostali k druhým, třetím narozeninám? Prostě aby neměli pak moc velký nároky a neměi všechno nač si vzpomenout, tak spíš i z toho důvodu jsem to chtěla zredukovat...
Díky za rady.

Od FP už máme hrnec, stoleček

Obrázek uživatele be.st72

Od FP už máme hrnec, stoleček a želvu, když se nám to na Vánoce nakumulovalo, tak jsem se bála, jetli to nebude ležet v koutě když je toho tolik, ale mají rádi všechno a dost si s tím vyhrají.kelímky maj a komíny zatím rádi bourají. Do toho lega teda možná půjdem.
Co se týká houpačky, tak jsem se dívala že ta dvoj je až od vyššího věku, přece jen sedátka nejsou posazená tak nízko. Taky bych ráda nevyčerpala možnosti pro další narozeniny, Vánoce... prostě aby nebyli zahlcení vším a pak neměli moc vysoké nároky. Takže houpačku odsunem možná na ty Vnoce a na písek jim asi zatím bude stačit lopatka, kyblík a pár báboviček. Možá ještě popřemýšlíme o něčem dalším od FP...

Ahoj, my dvojčatům dali k 1.

Ahoj, my dvojčatům dali k 1. narozeninám Lego Duplo. Ale hlavně proto, že už auta měli po starších bráších :-) jinak houpací koník je prima - my máme doma to houpadlo z Ikei http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00131628 a děti jsou naprosto spokojené - výhoda je, že je lehké a oni si ho samo dokážou tak od 18 měsíců přenášet po bytě kam potřebují. V autech se venku nechají vozit na korbě a jezdili s nima i po sněhu a myslím, že na písku se do něj vejde spousta věcí .-) S Legem si hrají moc rádi, staví komíny a zvířátka staví do řady atd.Myslím, že dárky máš vybrané supr. Pokud by jsi chtěla něco maličkého do ruky, tak kup každému krabičku Lega - ta maličká stojí okolo 150,-Kč a máš to :-)Ale myslím si, že děti v roce to ještě tak neprožívají :-)

Mé zkušenosti

Houpačka je určitě hračka na dýl. My dávali k 1.r. klasického houpacího koně, plyšového, umí i řehtat. Prodávají víc velikostí, takže máme nejmenšího a ještě dnes (27m) se na něm houpají. Nevím, kolik doma máte místa, ale možná bych místo plastového houpacího koně zvolila takovou tu dvouhoupačku, jestli víš, co mám na mysli. Užijou jí stejně dlouho a hlavně stačí jedna. Může se na ní houpat jeden, když sedí uprostřed, nebo dva, když sedí na krajích.
Auto na písek máme jedno. V roce jsme jim ho ještě nepůjčovali. opírali se totiž o sklápěčku, která je pak bouchla do hlavy. Měla jsem jí přivázanou provázkem, ale celkově mi to nepřišlo jako bezpečná hračka pro roční dítě. Má totiž dost ostré hrany. ALE - neztratí se ...
Stan u nás moc nepochodil, naopak neteř ho milovala. Takže to asi děti mají různě. Ale míčky v roce byla bomba. Měli je v krabici a vysypávali a sbírali... To je prostě jedna z nejlepších hraček.
Plyšáky nekupuj, neznám dítě, které by si s nima hrálo. Naši mají dvě obrovské bedny a vůbec je nezajímají, kromě jednoho mazlíka. S hračkou od FP nešlápneš vedle. Třeba hrací hrnec u nás frčí od půli roka dodnes, melodické hračky taky... no a jinak v tom věku třeba zatloukačky, kelímky ... oni toho v roce ještě moc nepotřebují ;) A Lego duplo je určitě výborná investice. I kdyby zatím měli jen stavět komíny.